Exmanžel podal trestné oznámenie

martinask
3. feb 2008

ahoj...

prosim o radu co mam robit ked na mna byvaly manzel podal trestne oznamenie kvoli tomu ze mu "vraj" jeho dceru nechcem davat na vikendy ako sud rozhodol pri rozvode....ale pravda je taka ze dcera odmieta k nemu chodit a nechce nikomu z nast povedat ze preco.ma uz 8rokov a nechce ublizit nikomu..byvaly manzel tvrdi a mysli si ze jeho dceru stvem proti nemu a preto nechce ist k nemu...ale to nie je pravda,ale to mi nevere a vyustilo to do takej fazi ze bude si vlacit vlastnu dceru po sudoch a po psychiatrickych ambulanciach kedze si myslim ze nas budu vypocuvat po jednom aby zistili pravdu.....
len teraz neviem ci mam aj ja nieco podniknut ked on podal to trestne oznamenie alebo len cakat......
poradite??? ☹

anula
3. feb 2008

Uf, tazke. Moja teta je detsky psycholog a mala podobny pripad, 2 sestry, co nechceli chodit k otcovi a ten si ich nakoniec chodil bravat s policiou, skoncili obe u mojej tety a este aj ona chodila dlho vypovedat na sudy. Myslim, ze by si sa mala obratit na advokata, ten by ti najskor pomohol a zajst s dcerkou aj k psychologovi, ak by ju neskor k nemu poslali, aspon by uz mala nejakeho, ku ktoremu ma vytvorenu urcitu doveru.
Kazdopadne drzim palce.

martinask
autor
3. feb 2008

dakujem za radu....

jojcob
3. feb 2008

ja to nevidim zas tak cierno-bielo. Mne Ex manzelka robi to iste uz od rozvodu a casom dosiahla stav, ze maly ku mne naozaj nechce sam ist, aj ked na zaciatku by chcel. Ale vzdy si zohnala potvrdenie, ze je chory a tym padom som si ho zobrat nemohol. A teraz mi povedal, ze "maminka mu povedala, ze uz chodit nemusi, lebo to povedali na sude a ze on bude byvat kazdu sobotu chory". Pritom by stacilo s byvalym manzelom a dietatom na zaciatok ist napr. do obchodu, nech si dieta zvykne a potom sa mu lahsie pojde aj s otcom na par hodin. A matka by mala dietatu vysvetlit, ze otec ho ma rad a stretnutia s nim vykreslovat pozitivne a nie ho vinit, ze kvoli nemu pojde dieta k psychologovi.
Doporucujem si precitat aj tento clanok:
http://zena.centrum.sk/rodicovstvi/clanek.phtml...

kisska
4. feb 2008

vyborny clanok a aj ine na tej stranke.
aj ked uuuplne si viem predstavit, aky velky je rozdiel medzi tym, ako by to MALO BYT a ako to clovek naozaj citi... martina - drzim palce a prajem kopec trpezlivosti

andrea1158
4. feb 2008

martinask: ak dieťa nechce ísť k otcovi, mala si na súd podať návrh na úpravu styku s dieťaťom, resp. aj zákaz styku otca s dieťaťom a vykonalo by sa znalecké dokazovanie, či je styk otca vhodný alebo nie. V opačnom prípade, ak mu dieťa nedáš, tak ako určuje rozsudok súdu, je to jasné - trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia.

alexandra
4. feb 2008

Mozes sa pokusit dat aj tu ziadost a hned potom ziadost o nariadenie predbezneho opatrenia, co je vykonatelne okamzite po rozhodnuti sudu, ktory musi v tejto veci vydat rozsudok do 30 dni aj bez dokazovania. Viac Ti ale povie pravnik.

martinask
autor
4. feb 2008

baby dakujem za info........

andrea.....ako som mu mala davat dceru ked neprisiel na stanovene miesto kde si mal prebrat dceru???on len poslal sms v zneni:ako s malou,chyba mi......
a ja som sa spytala dcery ci chce ist alebo nie je.....a ked nie napisala som mu to a on sa potom rozpraval s dcerou ze preco a nakoniec si neprisiel po nu......takze neviem ako som mu marila v tom nebrat si ju....

jojcob
4. feb 2008

Martinask, tak to mas potom pravdu. Ak sa otec nedostavi a potom sa este aj stazuje, tak je asi nie celkom normalny. ved 8r. dieta nemoze ist za nim predsa samo a ty nie si povinna mu ju zaniest az domov. To ja si pre maleho chodievam pravidelne, aj ked pri praci na zmeny to znamena stale si ich bud menit alebo po nocnej nespat a dostanem sa max. po dvere bytu exmanzelky, kde vidim maleho 5 min, aj ked by som ho mal mavat 9h. kazdych 14 dni. Tiez podala na sud navrh na predbezne opatrenie, aby som sa s malym mohol vidat len v jej pritomnosti, co okresny sud schvalil, ale po mojom odvolani krajsky sud zrusil. Aj tak ju to nezaujima, rozsudok nedodrziava a teraz musime ist vsetci traja na sudnoznalecke vysetrenie k psychologicke. Je ubohe sa sudit o dieta, ved to neni vec, ale zive stvorenie splodene z lasky dvoch kedysi sa milujucich ludi.

adicka111
4. feb 2008

Mati- ja by som na tvojom mieste podala novy navrh na sud /presne ako ti radi Andrea/ s tym, ze budes ziadat zmenu upravy styku otca s dieťaťom, nakoľko sa dcera odmieta stretavat s otcom. Presne tam popis aj spravanie otca. Ked ti pride predvolanie na policiu, policajtovi zober kopiu navrhu, aby bol v obraze. Podla mojich skusenosti taketo druhy trestnych oznameni nie su uspesne, policajti ich formalne preveria, ale v pripade ak samo dieta nechce byt s otcom, musia sa respektovat ustanovenia Dohody o pravach dietata ako aj nazor dietata. V konani je vzdy ustanoveni znalec z oblasti pedopsychologie a ten prostrednctvom roznych testov objektivne zhodnoti co naozaj dieta chce 😉 V kazdom pripade nevahaj a daj na sud novy navrh ohladne upravy styku.

martinask
autor
4. feb 2008

velmi peeeekne vam dakujem.......

hned zajtra sa porozpravam s advokatkou..... 😉

jojcob.....plne s tebou suhlasim.....

martinask
autor
4. feb 2008

adicka.........si suuuper..... 🙂 😉 😉

adicka111
5. feb 2008

Mati- držím palce 😉

martinask
autor
29. feb 2008

tak sud mi predbezne opatrenie zamietol ale to sme cakali kedze psychologicka mi odmietla vysetrit dceru....ze to len sud im moze nariadit.... 😖

a moj ex je na koni a dava mi to pocitit....... 😖

andrea1158
29. feb 2008

martinask: už som ti napísala mail...ved vieš prečo. neboj, urobí sa ten posudok a počká sa pojednávanie vo veci samej.

martinask
autor
29. feb 2008

mam strach....ze na koniec budem ja ta zla.....nemam dobry pocit zo sudu

andrea1158
29. feb 2008

martinask: neboj nič, vravela som to, že pri predbežnom opatrení musí byť dôvod osvedčený a tie čestné prehlásenia nestačili. Ak sa ti bude zajtra chcieť, napíš mi do mailu, ako to sudkyňa odôvodnila alebo mi naskenuj celé uznesenie a pošli do mailu. Potom ti poviem či má význam sa odvolávať.

jojcob
29. feb 2008

Martina, ale to je divne.....moja ex zobrala maleho k neakej psychologicke aj bez nariadenia sudu, nakukala somariny o tom, ze maly sa zajakava a pomocuje, ta jej dala neake vyjadrenie v zmysle, ze je maly silne naviazany na matku a to sudkyni v Galante stacilo na vydanie predbezneho opatrenia a mohol som sa so synom stretavat len v jej pritomnosti. Odvolal som sa na Krajsky sud a ten to hned aj zrusil. Napisal by som ti aj dovody, ale ten papier mam u pravnika a nepametam si presne vsetko, len ze tam bolo mnoho procesnych chyb.

andrea1158
1. mar 2008

presne tak, ja som to tiež martine vravela, že treba to potvrdenie od pszchologa alebo psychiatra, ja si myslím, že tam s dieťaťom prídeš, že má zdravotný problém, ona dieťa vyšetrí a napíše o tom správu a tá sa použije na súd, ale martina asi tej doktorke povedala, že to chce na súd, tak jasné že doktorka povedala nie, lebo sa hneď zľakla. Maťa, ak ten papier zoženieš, nie je problém to dať znovu.

leoni.d
18. apr 2008

Ja mam taku skusenost, ze psychologovia Ta väcsinou odmietnu, ak sa dozvedia, z akeho dovodu si prisla a na co potrebujes o tom spravu. Odmietaju sa postavit len tak proti druhemu rodicovi.
Dieta sa vypocuje iba na ziadost sudu.
Sme v podobnej situacii, a nas to tiez caka.
Pre dieta su to casto dramaticke momenty vysvetlovat len tak niekomu, preco s druhym rodicom odmietaju ist.
Sud, al. urady vraj rozhodnu vzdy v zaujme dietata.
Zakony su ale casto dost tvrde, a stava sa, ze sa urobia i chybne rozhodnutia.

jojcob
18. apr 2008

Alebo su take benevolentne, ze sa nerobia ziadne rozhodnutia. Napr. nikto nevie definovat, ze ak sa moze otec dietata stretavat s dietatom len v pritomnosti matky, co to vlastne znamena. Ci on musi ist tam, kam chce matka alebo matka tam, kam chce on a len ju musi pri sebe strpiet. Podla mojho pravnika na to neexistuje ziadny precedens, ako je rozhodnutie najvyssieho ci ustavneho sudu, tak si to kazdy moze vysvetlovat po svojom a zbytocne vznikaju nedorozumenia a tahanice a trpi hlavne dieta.

martinask
autor
28. apr 2008

mame pojednavanie 12.5

skp
5. jún 2009

Ahojte. neviem prečo mi nejde poslať interná pošte na andrea 1158, prosím ťa skús mi napísať mailovú adresu, chchela by som ťa pekne porposiť o radu,poslala by som ti scan krajského rozsudku, proti kt.sa nedá odvolať, platila som aj právnika, ktorý mi napísal odvolanie,ale ho zamietli. Moja dcéra má 15,a súd určil že sa má stretávať s otcom 4 dni do mesiaca, t.j. 1x v týždni na 4-5 hodín. minulý rok jej otec podal na súd o úpravu styku, nakoľko sa s dcérou vôbec nestratával. za posledných 5 rokov raz. teraz mám právoplatný rozsudok a neviem čo mám robiť, ako mám dcéru nútiť,je akurát v puberte, je to preňu bohužiaľ cudzí človek. podľa sudkine ja zle vplývam na jej vzťah s otcom a ja som tá zlá. Ale to že otec svoju dcéru nikdy nezobral na žiadnu dovolenku, ani jej nekúpil žiadny darček k narodeninám ani vianociam, až minulý rok, to nevadí. Od podania na súd sa pár krát stretli, ale vždy došla nahnevaná a vytočená, že ju diriguje, nadáva jej, ponižuje, a že s ním už nestretne. Potom jej vypisuje, alebo volá, a mne nadáva že ako je vychovaná. Poraďte mi prosím , čo mám robiť. čo je podľa vás správne, lebo ja som samozrejme zaujatá, keďže sa to týka môjho dieťaťa. Už 12 rokov nežijeme spolu, a 9 rokov sme rozvedení, za ten čas ju otec videl asi 7x. Je to fajkt dramatické, hlavne pre dieťa. Prajem veľa šťastia aj ostatným, s podobným problémom. Časom to bude určite lepśie. 🙂

andzi
5. jún 2009

Proti rozsudku Krajského súdu sa už nemožno odvolať a vzhľadom k tomu, že ide o rodinnoprávnu vec, nemožno podať ani dovolanie .

kukucka26
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindalancetti
14. júl 2011

je tu prosím Vás aj nejaký právnik? alebo právnička? lebo toto je vážna téma, týka sa viacerých, ja mám napríklad tú situáciu, že mám syna autistu a nechce chodievať s otcom, pritom som dávala predbežko a zamietli mi ho, priložila som aj diagnózu, záver.

elise
14. júl 2011

@lindalancetti ie som právnik ale je treba podať na súd o zmenu styku s dieťaťom, pre jeho chorobu je potrebné stretávanie s otcom výhradne v tvojej prítomnosti (sami vieme že autistické dueťa musí mať presný režim vopred známi a dodržiavať presne všetko čo je v pláne akékolvek výkyvy by zhoršili jeho zdravotný stav) držím palce aby ste už nemuseli riešiť problémy a synček bol šťastný🙂

lindalancetti
14. júl 2011

v sobotu sa mi stalo že syn nechcel ísť s otcom, vypätá a veľmi stresujúca situácia, ktorá trvala 1,45 hodiny, ktorá vyústila do záveru, že syn ostal doma, pričom mladší s ním išiel, mám na to aj svedka, pani suseda je lekárka, syn držal zatvorené vchodové dvere a môj bývalý manžel sa chcel s ním nasolui rozprávať a opakovane sa ho vypytoval aby mu vysvetlil, že prečo nechce ísť a pritom 6 ročné dieťa to vysvetliť nevie, mám nahrávku, kde syn kričí že prečo sa stále vracia, pritom plače. Predbežko mi sudkyňa zamietla, ale ešte nevierúča m prečo, len som volala na súd, pritom v správe lekárskej mám uzavretú diagnózu a odporúčanie lekára kde neodporúča žiadne zmeny, citlivo zvažovať zmenu prostredia kvôli osobným limitom dieťaťa, lebo hrozí psychická dekompenzácia. Môj bývalý manžel sa tvári, že mu nič nie je. Pritom ho vystavuje cudzím ľuďom, situáciam, ktoré nevie spracovať a zvládnuť. Keď sme ešte nemali diagnostiku uzavretú, tak mi ex opakovane navrhoval striedavku (čo by syna psychicky zabilo).

maggie59
20. júl 2011

Ja som tiež bola včera predvolana na policiu lebo som ex navymyslal ze mu opakovane odmietam dat syna,ako on u nas vyzvanal, ze sme neboli nikdy doma a podobne kraviny. Pritom sa 2 roky o neho nezaujimal, neplatil vyzivne a odrazu mu všetci na svete krivdia. Ma sudom urcene kedy ho moze vidat co nedodrziava.Ale asi je to pomsta za to ze ho caka sud na doplatenie zameskaneho vyzivneho a koli zmene priezviska maleho. Tak sa asi potrebuje nejak pomstit. Vraj ešte budem predvolana aj na okresny urad lebo povedal ze sa to stalo opakovane a to je priestupok. Takze sa ohromne tesim. Ale som rozhodnuta podat na neho trestne oznamenie za krive obvinenie a je mi jedno ci ho zavru alebo nie.

1413131313
2. okt 2013

1413131313 Práve nám skončilo pojednávanie a s ním upravený a rozšírený styk dieťaťa na stretávanie s otcom. Dcérka má 7 rokov a stretávať s otcom jej robí problém. Veľmi ma trápi, keď pred každým odchodom na víkend alebo na prázdniny prosí, aby som ju nedávala otcovi, niekedy je to spojené aj so zúfalým plačom. Už pomaly zisťuje, že plač jej nepomôže, dokonca uplakanú ju zoberie na ruky a dá do auta, hoci mu hovorí, že nechce s ním ísť a chce byť so mnou. Jednoducho povie, že ide a hotovo... Cítim sa ako neschopná matka, ktorá jej nevie pomôcť, hoci som na súde pomaly tak často ako na hodinách klavíra. Vždy názor sudcov znie: je v záujme dieťaťa stretávať sa s otcom. Ex je dobre finančne situovaný, takže nie je o čom...Peniaze majú moc :( Nikoho nezaujíma ani sudcov ani psychologičku ani kolíznu opatrovníčku, že dieťa mi hovorí, že sa ho bojí, v noci sa strháva zo spánku, plače, prosí Ježiška, aby už nemusela k nemu chodiť... Keď som jej oznámila, že bude musieť chodievať už od piatka (ani sa neuvidíme, lebo ja budem v práci) a príde až v nedeľu, tak ju to zobralo a povedala, že veď ona tam nechce chodiť a nie ešte na dlhší čas ako tomu bolo doteraz. Veľmi ma to bolí, vidieť smútok a zúfalstvo v jej očkách... Dokonca nie je možné sa proti tomuto rozsudku ani odvolať emoticon Som zúfala a prosby dieťaťa sú nevypočuté.!

claudia13
22. okt 2013

Dobrý večer,Ja mám podobný problém, súdime sa už 4 roky, on vlastne o dcérku nemá záujem, povedal,že sa cez nu pomstí mne,stretával sa s dcérkou ako bolo rozhodnutie, ale vymýšla si,že som nedodržiavala rozhodnutie a že som dodržiavala len predbežko,kde mi vymerali pokutu,ak nebudem dodržiavač dané, no hnus, nahrávky, vyhrážky,sms mi neberú v úvahu a ešte ma napadli, že v čase PN s A čkovou diagnozou, prečo som sa neprechádzala s dcerkou aj ex v ramci vychádzok.Ja som bola rada,že môžem ako tak existovať a vyše pol roka som sa davala do poriadku. Takisto idú zisťovať a preverovať zdravotný stav dcérky, ktorej doktorka zo zdravotných dôvodov odporučila domácu liečbu. Je to dlhodobý proces má večer stále teploty. Poradte majú na to právo????????? Vyslovene ma obmedzovať a ohrozovať moj stav a zdravie v čase PN! PO OPERÁCII?????