Exmanžel podal trestné oznámenie

martinask
3. feb 2008

ahoj...

prosim o radu co mam robit ked na mna byvaly manzel podal trestne oznamenie kvoli tomu ze mu "vraj" jeho dceru nechcem davat na vikendy ako sud rozhodol pri rozvode....ale pravda je taka ze dcera odmieta k nemu chodit a nechce nikomu z nast povedat ze preco.ma uz 8rokov a nechce ublizit nikomu..byvaly manzel tvrdi a mysli si ze jeho dceru stvem proti nemu a preto nechce ist k nemu...ale to nie je pravda,ale to mi nevere a vyustilo to do takej fazi ze bude si vlacit vlastnu dceru po sudoch a po psychiatrickych ambulanciach kedze si myslim ze nas budu vypocuvat po jednom aby zistili pravdu.....
len teraz neviem ci mam aj ja nieco podniknut ked on podal to trestne oznamenie alebo len cakat......
poradite??? ☹

1413131313
23. okt 2013

Je to špinavosť a bohužiaľ tu nikoho skutočne záujmy dieťaťa nezaujímajú!!! Otcovia sú veľmi vychvalovaní do nebies, ak "prejavia" záujem o dieťa! Je to aj v mojom prípade čisto z pomsty. Kým sme s tým ... ani na meno mu neviem prísť... žili, záujem o dieťa bol nulový. Zaujímal ho akurát jeho zadok a zadok jeho frajerky, my sme boli na obtiaž a rodina mu prekážala, aby si mohol dostatočne užívať! Dúfam, že vo vašom prípade zohľadnia skutočne zdravotný stav, ktorý potvrdí ošetrujúci lekár. Treba bojovať za spravodlivosť a pohodu teba a hlavne dcérky! Držím palce 🙂

laci19
25. nov 2013

@martinask Urobil niekedy nieco zle dcerke? predpokladam, ze nie.

pokladik5
29. jún 2014

Tohto okamihu som s a bala.. mam 7 rocnu dceru , cca6 rokov som rozvedena , otec s a o malu vobec nezaujimal , ale ze vobec ani vyzivne neplatil . cca pred tromi rokmi siel do base , ja zhodou okolnosti som vtom case vybavovala hmotnu nudzu a musela som ho udat ze neplati aby som mala narok na HN. on to samozrejme zaplatil ked nechcel dlho sediet, a sedel 3 roky a platil mesacne 33 e. ako to ma sudom urcene , sak ano uz musel . lenze teraz ho pustili a on malu chce vidiet. , aj ked ju uvidi mala ho vobec nepozna , mojmu priatelovi hovori tatino , malu nechcem vystresovat , a on mi napisal ze ked mu ju neukazem ma da nasud.. suhlasila som .. viem ze mala ho raz spozna , ale on nema ziadnu minulost vecne trestany , nema buducnost, je bezdomovec , ziadny prijem.. neviem ako dalej postupovat, chcem to dat na s ud a dat zakaz , lebo ustna dohoda medzi nami ani pisomna neprejde . mal niekto takuto skusenost , ci ?

pokladik5
16. júl 2014

v piatok som mu dala nahradny termin , odmietol , v nedelu som sa snim mala stretntu , aj som mu dal a o ktorej a kde, dcere som povedal a pravdu , ona s a rozplakala , a povedal a ze ona uz svojho tatina ma a ziadneho uja nechce ani len vidiet, no aj tak sme isli na stretnutie .
samozrejem som s la aj smojim priatelom ktory zobral mladsiu dceru , ktoru ja nenham doma . na ihislu som bola cca pol hodinu a mi prisla smska , ze on nepride , lebo neni zvedavy na mojho chlapa . samozrejme on s a venoval mladsej dcere . a ja som cakal a na moojho ex. tak som mu napisala ze ale s dcerou ho cakame tak ked chce videt dceru nech dojde . a on mi napisal ze aj tak ma da na sud , ze to je jedno ci som tam alebo nie .
dnes mi napisal na fb ze ma zajtra dava na sud ze ma pravnika , ze do papierov pise ze ju chce na sobotu a nedelu , co mam robit dcer a ho nepozna nikdy ho nevidela a nikdy osm jemu nenapisala alebo nepovedal a ze s anemozu vidiet. mala sa boji tmy a vzdy vecer pride kumne spat . nema rada cuzdich ludi ma snich strach . bojim s a ze to bude este horsie . ale ja mu ju dam len cez moju mrtvolu . dnes som s a skoro zrutila a uz neviem na nic ine mysliet len na to ze bude ublizovat dcere .. a dcera bude trpiet. on nema trvale bydlisko , nepracuje , byva medzi neprisposobivymi , nedokaze s a o seba starat., nikam ju nevezme , kde snou bude. ale asi to bude na dlho .

christina123456
17. júl 2014

@pokladik5 Nech si ju tvoj terajší manžel osvojí, nech dá návrh na súd a ak bude aj ex súhlasiť, tak máte po probléme. A keďže ste ju naučili a ona ho volá tata a on ju miluje ako vlastnú, tak nech na seba preberie aj zodpovednosť za ňu.

kikushka2386
18. júl 2014

@pokladik5 ahoj takze uz si jej to vysvetlila?prejde ju to casom.nastastie nasa neplakala zobrala to sportovo.nastastie dodnes sanezaujima.skus riesit to prisvojenie si pokial s tym nema terajsi problem len neviem ked takto sa sprava ci bude suhlasit.a tym ze si ju prisvoji nemusi platit vyzivne a aj tak taka smiesna suma je to nech vyzije on z toho.ak mas nejake dokazy ako zije je to plus pre teba.myslim ze moc neuspeje.ak poda na sud skoc za koliznou opatrovnickou a snou sa porad urcite bude na tvojom mieste

santine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1413131313
21. okt 2014

Nič sa nezmenilo! Dieťa protestuje, ale nikoho to nezaujíma...aj psychologičky aj kolízna sú na strane otca - myslím, že je pre ne bezpečnejšie a jednoduchšie prikloniť sa k rozhodnutiu súdu, ktorý všetko uznal môjmu bývalému...načo robiť navyše prácu, keď je rozhodnuté!? ... Je mi ľúto dcérky, lebo sa trápi a nasilu musí k nemu chodievať. V našom prípade je to o tom, že dieťa sa musí prispôsobovať "ockovej situácii, nálade, priateľke, ďalšej milenke a kolegynke" a nie, že tu otec pozerá na pohodu dieťaťa!!! Je to boj s veternými mlynmi...: :( ☹

mogelu
12. nov 2015

@jojcob presne toto zažívam ja. Som síce v zahraničí ale pravidelne som si so synom volavala cez skype a ine aplikácie,cez telefón ktory som mu ja poslala.
Zrazu prestal komunikovať a môjmu otcovi povedal ze mu dotyčná pozmenili telefón,mna zablokovala lebo neznasala ze som volala a ked zvonil telefón.
Synček mi raz zavolal a povedal : nevolaj a nepíš mi ani ma nekontaktuj. Tak to chcem a Ona mak tomu neprinútilo.

Co očividne svedčí o tom ze mu to prikázala.
Neviem co robit pretože moj styk s nim je neobmedzený .

Plánujem právne kroky ale neviem ci to co robi je trestný cin a ci podať. Oznámenie kedze bývalý je policajt...

ludmila73
18. jún 2020

@martinask neviem...ak nie je tyran, násilník, alkoholik... chcela by som aby sa moja dcéra stretávala s otcom...koniec koncov vybrala si ho pre ňu ty