Je možné zrušenie otcovstva?

dadulka72
3. máj 2015

dcére je slobodná mamička ,má dcéru .Malá má v rod.liste otca uvedeného súhlasil s otcovstvom ale do dnešného dňa jej nedal ani cent-CHcem sa spýtať či sa dá zrušiť otcovstvo.MALá Má 18 MESIACOV

ivivaiveta
3. máj 2015

@dadulka72 len osvojenim, otcovstvo sa zrusit neda...

fidorka7
3. máj 2015

@dadulka72 nie nedá, nechápem ani, na čo by to robila... ak je problémom len to, že jej neplatí, tak na súd požiadať o určenie výživného, potom riešiť neplatiča cez trestné oznámenie, medzitým náhradné výživné... Exekútor a polícia si sním už poradia. Mal iste to riešiť už dávno.

pribinak
3. máj 2015

Nie nedá, ako píšu baby!

Otázka je, ci je sudom určené vyzivne na dieta, ak áno, treba dat trestne oznámenie a návrh exekutotivi, ak nie je sudom stanovené vyzivne, matka dietata musi podať návrh na sud.
Ak si dcéra nevie návrh na vyzivne napísať sama, pomôžu jej kurátorky na úrade prace.

sue
4. máj 2015

Ak uz raz je v rodnom liste otec zapisany, kolonka sa zmazat neda...da sa len "jeden chlap nahradit druhym"....

mamulka211
4. máj 2015

A aky efekt by to malo? Dieta predsa ma dvoch rodicov. Otcovstvo sa zrusit neda, jedine, zeby bolo dovodne podozrenie, ze otec, ktory je uvedeny v rodnom liste otcom nie je, co by sa muselo dokazat skuskami DNA. V opacnom pripade nie je dovod mazat otca.

nitija022
4. máj 2015

ahojte, mala by som otazku, nejde ani tak o zruesenie otcovstva ako skor o "neuvedenie"...som este zatial vydata a cakam druhe dieta, nechcem aby moj Buduci byvaly mal nanho nárok - viem ze ty padom od neho nebude moct ziadat vyzivne, ale na to klaslem. takze otazka: Je mozne neuviest otca ak som vydata a je jasne ze otcom je moj manzel? dakujem🙂

sue
4. máj 2015

Nie, myslim ze dokonca ak zena porodi do 270 dni do rozvodu, ako otca automaticky zapisu exmznzela. Nezabudaj, dieta nie je majetok matky,,,

nitija022
4. máj 2015

aha, tak dakujem za info

dadulka72
autor
6. máj 2015

dakujem za rady pôjdem na úrad popýtať sa