Je možné zrušiť osvojenie dieťaťa, ak nie som biologickým otcom?

selisel
15. jan 2013

Ahojte...poradte mi prosim...mam kamarata ktory sa velmi trapi...ozenil sa s mrchou ktoru si zobral aj s malym synom a osvojil si ho ako malickeho...teraz ma cca 8 rokov...uz to nevie vydrzat a chce sa rozviest..ziju velmi zle, vobec si nerozumeju a syn ho vobec nerespektuje a neznasaha ho a nechce s nim byt pod jednou strechou...kamarat je velmi dobry a sam si vari, zehli a perie...je prilis dobry.....zena sa nechce rozvadzat lebo on je istym prijmom kedze ona je nezamestnana...myslite, ze je tam nejaka sanca aby mu zrusili osvojenie syna aj ked maju velmi zle vztahy a nieje jeho syn? velmi by som mu poradila, no neviem o tom nic...prosim o radu.

strawberry17
15. jan 2013

@selisel a ty si v akom vztahu s dotycnym? lebo mam pocit, ze k nemu nieco citis

louvre
15. jan 2013

@selisel No to trocha meni situaciu. Je rozdiel ci ma 8 alebo 10 rokov. Teraz uz verim ze vie byt pekne vypocitavy a pod....

selisel
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selisel
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strawberry17
15. jan 2013

@selisel dobre, ok...len chcem ti este nieco povedat, samozrejme mu mozete poradit, pomoct, ale musi sam konat, robit rozhodnutia a musi byt o nich sam presvedceny....aby ste ho nedokopali do niecoho co nechce v dobrej viere pomoct

selisel
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strawberry17
15. jan 2013

@selisel no jedine nech zajde za pravnikom:
1. co sa tyka bytu aj jej vystahovania z neho
2. co sa tyka zrusenia osvojenia
3. ked kupoval byt zo svojich uspor predpokladam, ze ich mal na ucte a vie to vydokladovat
a ked mu povies nech ide za pravnikom a on nepojde tak nasilu sa ho neda nutit ak nahodou nechce situaciu riesit

selisel
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stekna
18. júl 2013

dobry vecer mam otazocku.moj priatek zistil ze dieta na ktore plati alimenty neni jeho.maly uz ma 8 rok.doteraz to niak nepostrehol ale ak rastie tak j vidno ze nema nic z neho.predchadzalo tomu vyhybanie dat mu dieta a ine.ako asi aj vie kto by mohol byt otcom a ta podoba je viditelna.a vtom case sa schadzala stym druhym.ako by mal pritom postuovat.on tvrdi od zaciatku ze to neni jeho ale otcovstvo uznal pod jej natlakom.
dakujem

bulbul1
3. mar 2014

Adoptovala som si manzelovu dcéru z prvého manzelstva . Vychovavala som ju ako vlastnú. Teraz ma 21r. Chova sa ku mne hrozne. Klame, kradne mi veci, kradne veci v domácnosti a potom povie, ze to ja som ich stratila. Pár krát na mna zaútočila aj fyzicky. Svokrovci ju stale lutuju aka strasna vec sa jej stala v zivote. A vsetko jej ,, zeru,, . Jej biol. matka sa s nou stretava a tiez lobuje za nu. Chcem sa taktiez vzdať jej osvojenia. Poviem Vám, takéto deti by mali dostat priucku od zivota. Preto som sa nalogla na tuto stranku a hľadala som odpoved a riešenie.