Je povinná návšteva kolízneho pracovníka?

bratislavcankanm
6. dec 2015

Ahojte, rozvadzam, rozvodove konanie je uz najblizsi tyzden. Obaja suhlasime s rozvodom, takze som dufala, ze sa to nebude natahovat a rozvedu nas na prvom pojednavani. Doteraz nas ale nebol pozriet kolizny opatrovatel prideleny z UPSVaR (mame 1 malolete dieta).

Chcem sa spytat - mozu nas rozviest aj bez toho ?? Alebo, ak sa kolizny opatrovatel nestihne dostavit pred tym, ako bude pojednavanie, tak nas nerozvedu (a bude este dalsie konanie) ?? Ake mate skusenosti, je tu niekto, koho rozviedli a pritom predtym u nich doma kolizny opatrovatel vobec nebol ??

pribinak
6. dec 2015

vobec vas nemusi navstivit, vacsinou sa chodi na navstevy, ked druha strana da na to podnet a samozrejme, zalezi aj od vytazenosti kuratorky

bonaqa2013
6. dec 2015

U nás bola - bývala som u rodičov - mama ju ponúkla čajom a poklebetili spolu, ale môj teraz už exmanž. ju domov k sebe nepustil. poslal ju do ....

mirica
6. dec 2015

@bratislavcankanm ...pri rozvode c otcom najstaršieho nebola.......a pri zverení tých mladších tiež nie.
Podla mňa príde skôr vtedy, ked obaja rodičia žiadajú deti, alebo ked jeden obviní druhého, že sa nestará, alebo nemá vhodné podmienky.

bratislavcankanm
autor
6. dec 2015

dakujem, budem trochu kludnejsie spat 🙂.

bobulazelena
7. dec 2015

@bratislavcankanm no oni na to tak trosku s prepacenim seru a nikam nechodia ked nemusia. Neboj pokial ste dohodnuti, obaja s rozvodom a upravou prav a povinnosti k mal. dietatu suhlasit, mali by vas rozviest na prvom pojednavani