Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Je rozdiel, ak podám návrh ja a ak podá manžel?

zozo111
8. máj 2016

Ahojte, prosim vas, aky je prakticky rozdiel ak podam navrh na rozvod ja a ak poda muž? Viem, ze navrhovatel bude platit nejaky poplatok, ale neviem co viac... Rozvod je viacmenej v mojom zaujme, ale kvoli istym veciam ho nechcem podavat zatial ja, tak zacal pisat muz. Pred odoslanim sa chcem este uistit, ci v tom nie je nejaky zádrhel, ci mu nebudu nakloneni na sude, alebo tak, ci ja z toho nakoniec nevyjdem ako idiot, aj ked ja som bola psychicky tyrana cele roky... dakujem za odpoved

marcelatje
8. máj 2016

A čo je pre teba dôležitejšie? Či z toho vyjdeš ako idiot alebo že sa zbavíš tyrana?

janickacrazy
8. máj 2016

@zozo111 Nemyslím si, že je v tom nejaký rozdiel, kamošku začal muž podvádzať, ale návrh na rozvod musela nakoniec podať ona, lebo jemu to bolo jedno, proste vyčkával, kým podá ona, aby on nebol ten zlý, čo sa chce rozvádzať, čo k tomu dodať, chlapi. 😠

katarinapekna
8. máj 2016

Ak súhlasíte s rozvodom obaja,tak rozdiel žiadny,akurát navrhovateľ platí kolok (66€kedysi dnes neviem)

kristiii
8. máj 2016

@zozo111 nám keď spisovala na sociálke návrh na rozvod tak sme si tam pred ňou strihli kto bude navrhovateľ 😀 až na ten poplatok je to jedno

saurian
8. máj 2016

prakticky rozdiel je len v tom ze on plati poplatok. iny nie. takze "navrhovatel" poda navrh (nie ziadost ale NAVRH) na rozvod, sud potom vyzve odporcu aby sa vyjadril, po vyjadreni sa vytyci pojednavanie, a tam je to jedno len v tom ze navrhovatel dostane priestor sa vyjadrit prvy, odporca druhy.
dalsi taky aspekt toho kto je navrhovatel moze byt v neskorsom zivote, skor v pohlade inych ludi, hlavne tych menej rozumnejsich - kde "navrhovatel" napr bude vyhlasovat ze ".... musel/musela som sa rozviest, podal/podala som navrh, nedalo sa s nim/s nou vydrzat...." alebo ze odporca zas bude vraviet "... znicil nase manzelstvo..." a pod.
pri "rozumnych" ludoch v tom prakticky (okrem toho poplatku) nie je ziadny rozdiel medzi navrhovatelom a odporcom, obaja z toho v pripade rozvodu vydu ako "rozvedeni" 😉

timea7
8. máj 2016

rozdiel nie je žiadny

Tu začni písať odpoveď...

Odošli