Je už rozsudok právoplatný?

ari
12. aug 2009

prosím, musela som vytvorit novú tému, lebo mi to zase súri, ja v tom neviem chodiť a teraz pozerám, že ked som bola na priestupku, čo ma manžel udal vtedy, tak na obvode mi uložili pokutu, ja som dostala včera rozkaz a tam píšu, že musím pokutu zaplatit do 15 dní od právoplatnosti rozsudku. to značí, že ešte len príde právoplatnosť, alebo tento rozkaz je už právoplatný? zajtra ráno odchádzam do zahraničia, pracujem ako opatrovatelka, všetko robím v rýchlosti, a na toto som zabudla...

amadora
13. aug 2009

Ari nemáš v tom papieri dátum kedy bol vynesený rozsudok? Alebo ak ste mali súd tak ktorý deň bol? Inak by tam malo byť aj že sa dovtedy môžeš odvolať, nie? 😕

megi93
13. aug 2009

Ari, treba si zavolať na súd, či rozsudok už nadobudol právoplatnosť a tam ti povedia či áno a kedy.

zajacik...
13. aug 2009

Ari zrejme sa nejedna o rozsudok, ale o rozkaz o ulozeni sankcie za priestupok z obvodneho uradu. Pokial si len sama ucastnicka konania, tak rozkaz je pravoplatny 15 dni od dorucenia rozkazu (teda odo dna kedy si ho prevzala na poste). Pokial je viac ucastnikov konania, je pravoplatny 15 dni od vtedy, co ho prevzal posledny ucastnik. Teda za predpokladu ak proti rozkazu nik nepodal odpor (odvolanie). Pravoplatnost ti domov nepride, mozes zavolat na urad kedy si mozes ist vyznacit pravoplatnost na ten rozkaz (ajked tu peciatku pravoplatnosti na rozkaze nepotrebujes). V zahranici budes dlho? Lebo ak len nejake 2-3 tyzdne, tak by to malo byt OK, to stihas, ale ak na niekolko mesiacov, tak je predpoklad ze ked to neuhradis tak urad moze dat navrh na exekuciu...