Jedno dieťa u otca, druhé u matky

mattuliatko30
26. aug 2016

ahojte....potrebujem radu...má niekto tu skusenosť...s tým, že máte dve deti..a jedno je u jedného rodiča..a druhé u druhého?...potrebovala by som poradiť...deti mám v svojej sttarostlivosti..už vyše dvoch rokov...kedže sa veci pomenili..a malá začala viacej chodiť k otcovi...a chcela by tam bývať....ex chce aby bola ona u neho..a druhá u mňa...nakoľko mladšia dcéra..využíva tuto situaciu ked sme rozvedení...a chodí hore dolu...u ktorému je to lepšie...nepočúva...žaluje...a teraz robí všetko preto..aby mohla u otca bývať...takže zvažujem túto možnosť...ex chce aj staršiu....že by požiadal o striedavu ale staršia tam bývať isť nechce...neviem ako to poriešiť..či stačí spísať len dohodu..alebo je nutné takéto veci ísť riešiť súdom....
ďakujem za radu

mattuliatko30
autor
27. aug 2016

@katarinamarkova takto sa rozhodli deti...a byvame vedla seba..deti chodia spolu do skoly..a aj vonku su spolu..ide len o to ze mladsia by chcela byvat u otca..a starsia u mna..nedelime si ich my..ale oni to takto chcu..a citia..tak v tom nevidim problem..maju rovnako otca aj mamu si myslim..aj ked sme rozvedeni...nie?

mihula
27. aug 2016

@mattuliatko30 no ked sa mladsia takto rozhodla,a otec ju v tom podporuje,ja by som na skusku slečne pobalila zakladne veci,vzala kluce od bytu,s otcom sa dohodla na znižení výživneho a šup k otcovi na cca mesiac.Neboj sa,ak budes tvrda,dieta si uvedomi kde patrí.Ale musis to dodrzat aj ty.Komunikovat len s otcom,čo sa týka dietata a dieta len pozdravit cez telefon.A sakra,že by som to mesiac nevydrzala

katarinamarkova
27. aug 2016

@mattuliatko30 áno majú rovnako aj otca aj mamu.....mali by mať! vy ale chcete spraviť to, že jedno dieťa bude mať viac mamu, to druhé viac otca.
oni to tak citia, oni to tak chcu........
prosím ťa a keď tvoje dieťa chce kilo čokolády tak mu ju dáš, lebo ono cíti, že ju potrebuje?

to pozitívum si nejaké našla?

cacianka
7. sep 2016

ako ti tu radili - skús zobrať obe slečny na sociálku - aby sa vyjadrili pred kurátorkou o čo im ide. staršia si povie že chce byť s tebou, mladšia s oteckom - tak dobre spíšeme návrh na súd, ale moja milá - si súdom zverená mame, musíš byť s ňou doma a máš nielen práva dieťaťa ale aj povinnosti ! pozri si zákon o rodine, sú tam povinnosti rodiča ale aj dieťaťa a daj to puberťáčke prečítať a sociálna kurátorka jej to pekne a slušne vytmaví (dohodni sa s ňou vopred - aby si mala istotu že ti bude nápomocná a nie nejaká atrapa pomýlená, čo bude piskovať proti matke) psychologičke by som ich tiež zobrala obidve, na pohovor - tiež práva aj povinnosti dieťaťa a pod. kurátorka aj psychologička nech pomôžu nastaviť pravidlá v domácnosti a vysvetlia, že je zverená tebe, tak musí rešpektovať aj malá rozhodnutie súdu, napíšu návrh na zmenu zverenia, so všetkými následkami - škola, známky, choroby, očr, pranie , žehlenie, ale dovtedy musí byť u teba a až po súde sa uvidí. deti nad 10 rokov - by už mal súd vypočuť primeraným spôsobom aj maloleté deti a brať do úvahy ich názor, uvidíš ako sa malá puberťáčka vyfarbí na sociálke a u psychologičky. v tomto veku deti skúšajú, provokujú, manipulujú, už to len ustáť.

Alebo ju kompletne zbaľ, školské veci, hračky, oblečenie, zimné veci, aj kľúče, fakt okrem pár drobností všetko, doma nechaj iba pár vecí na prezlečenie a pekne chod drahá dcérka k tatkovi na 24/7 a u teba bude napr. v stredu 15,00-19,00 a v sobotu 10,00-20,00, Tatkovi napíš niečo ako dohodu že s jeho návrhom a požiadavkami dcéry súhlasíš, aj ked sa s tým nestotožňuješ, ale ked už - tak komplet.
či sa to bude jemu páčiť a jeho žene, ked im do domu nakomplet pribudne zo dňa na deň pubertálne decko ?!? aj staršej dcére to vysvetli, obom, že sa jej nevzdávaš, že ju miluješ, ale ked chce ísť, tak úplne, nie pobehovať bez štipky zodpovednosti kade - tade, kde sa jej zapáči. Láska, pravidlá a mantinely.
držím ti palce na pevné nervy.

cacianka
7. sep 2016

@katarinamarkova neviem prečo porovnávaš živé deti s čokoládou.
puberťáčka vymýšľa, otec nie je zodpovedný chlap, čo sa, aj ked s ex ,slušne dohodne na pravidlách pre deti, v ich záume, tak čo má matka robiť ?!?
sem sa prišla poradiť, ako na to , aby to všetci ustáli, to má malú nabiť po riti a ex vyfliaskať ked sa s nimi nedá slušne dohodnúť. mlôže to aj 100x skúšať, budú jej skákať po hlave, len tak, len aby boli proti a urobili jej naprotiveň. ako malé deti na pieskovisku - a just. to kde sme aby 11 r. soplaňa určovala pravidlá a rozkazovala. matka je rodič, zodpovedná osoba, ale ked tatko je v opozícii len pre svoje ego, tak čo narobí ..

katarinamarkova
7. sep 2016

@cacianka kde prosím ťa porovnám deti s čokoládou? 🙂
porovnávam dieťa chce to vs. dieťa chce čokoládu.......porovnávam tu potreby( či už opodstatnené či len vymyslené)

čo má matka robiť?
- nenechať si skákať nezodpovedným oteckom po hlave a už vonkoncom nie malým dieťaťom.
- má deti pridelené súdom ona, má rešpektovať súdne rozhodnutie, tak ako to má robiť aj otecko!
- ak chce takto rozdeliť súrodencov - fakt jej vec......ale celé zle!
- autorita a úcta sa fliaskaním a bitím nikdy nevybuduje, práve opačne.....neviem, kde si vzala tento nápad......
- a v neposlednom rada sa skutočne zamyslieť kde je tá základná chyba, že dieťa nechce byť u nej.

bluka2
15. máj 2019

@mattuliatko30 ahoj, ak si nájdeš chvíľu, ako toto dopadlo? Zaujímava téma...

mattuliatko30
autor
16. máj 2019

@bluka2 ahoj. Mala je u otca od októbra, a je to v poriadku. Chodí za mnou, keďže bývame blízko úplne a mame oveľa lepší vzťah ako dovtedy. Ak ta niečo zaujíma napíš spravicku