Kedy mám právo požiadať o zákaz styku?

queenofdisaster
26. jún 2018

Ahojte mám jeden problém a neviem ako ďalej postupovať. S bývalím partnerom mám 22mesačného syna, mali sme súd ohladom výživného v Marci. So synom sa stretával sporadicky a iba keď sa to jemu hodilo výživné tiež nedalval na čas a väčšinou po častiach resp. Nie celú sumu naraz. Pred dvoma týždňami ma fyzicky napadol podala som trestné oznámenie to by som celé nerada konkretizovala, od vtedy ho malý nezaujíma a výživné mi nedal dokonca sa vyjadril že ho malý nezaujíma (povedal to inak ale chcem sa vyhnúť vulgarizmom) mám právo žiadať o zákaz styku? Bojim sa o seba a aj o syna kedže ma nepbmedzeny styk a môže si ho brať bez mojej prítomnosti. Ďakujem vopred

petronela10149
26. jún 2018

@queenofdisaster je tu skupinka pravna poradna,skus napisat tam,isto ti poradia

queenofdisaster
autor
26. jún 2018

@petronela10149 ďakujem opýtam sa tam

miska242
26. jún 2018

Ahoj,samozrejme ,ze mozes ziadat o zakas styku

queenofdisaster
autor
26. jún 2018

@miska242 ja som to zle formulovala viem že môžem požiadať ale skôr ma zaujima či to má zmyseľ v tomto pripade či mi vôbec vyhoveju ak napadol mňa maleho sa nikdy nedotkol ani nič podobné

cacianka
26. jún 2018

podaj návrh na úpravu styku s maloletým - buď uveď napadnutie a žiadaj zákaz, alebo ak by to neprešlo tak obmedzený styk, a s doprovodom napr. kolíznej

miska242
26. jún 2018

Samozrejme ,pokial ta napadol je jasne ,ze je agresivny a moze to urobit aj dietatku.Sud to rozhodne zvazi

queenofdisaster
autor
26. jún 2018

@miska242 ďakujem určite chcem podať bojim sa hlavne o malého

slapina
26. jún 2018

Už keď si bola raz napadnutá a na polícii je o tom aj záznam, tak si myslím, že ti aj veľmi rýchlo vyhovejú

myskahryzka
26. jún 2018

@queenofdisaster Viem, ze na toto si sa nepytala... no z dlhodobeho hladiska ti pomoze len najst si poriadneho chlapa, ktory sa za teba postavi, ked bude treba a tento hajzlik si v tom pripade nebude k tebe dovolovat. Lebo ked chce, nezabrani mu ani papier. A jeho nezaujem o dieta je to najlepsie, co sa ti moze stat. Kazdopadne to vsak treba mat sudom urcene, resp zakazane, najma kvoli policii, ktoru by si v pripade nudze musela volat. Drzim ti velmi palce a prajem pevne nervy. ❤

queenofdisaster
autor
26. jún 2018

@slapina ano podala som trestné oznámenie a mám aj lekársku správu ale zatial mi z polície žiadny papier neprišiel že by sa to riešilo

queenofdisaster
autor
26. jún 2018

@myskahryzka ja som iba rada že nema záujem ale z dlhodobeho hladiska by som to rada mala súdne podložené kedže mi môže začať robiť problémy a pýtať si syna .... ďakujem pekne 🙂

myskahryzka
26. jún 2018

@queenofdisaster no jasne, to je zaklad. Mat to na papieri. Otazne je, nakolko ma on pred zakonom respekt. och...vobec ti nezavidim. Tiez som si uzila svoje a snazim sa zabudnut.

queenofdisaster
autor
26. jún 2018

@myskahryzka no ja si myslím ako ho poznám že sa bojí len hrá frajera nikdy predtým sa ma nedotkol ani keď sme boli spolu čiže myslim že si rychlo uvedomil čo urobil odvtedy som ho chvalabohu ani nevidela tak dufam že už ani neuvidim a že budem mať toto celé rychlo z krku a vyriešené súdne hlavne... tak to verím aj keď neviem čim si si prešla mne stačilo prežiť toto a toež sa snažilm ako sa dá zabudnúť

dankovicova
26. jún 2018

No myslím, že máš by si si mala riešiť aj to výživné aj na to máš právo

peter2404
30. jún 2018

neobmedzeny styk je velmi zla uprava - teraz myslim pre otca...
ono sa velmi lahko moze z neobmedzeneho styku stat fakticky zakaz styku. staci totiz aby jedna strana stale blokovala dohodu o prevzati dietata na styk a otec si nepomoze. nema absolutne ziadnu moznost sa dovolat kontaktu s dietatom az po najblizsie sudne rozhodnutie, ktore moze trvat roky..

queenofdisaster
autor
1. júl 2018

@peter2404 ano o tomto samozrejme viem ale rada by som mala radšej ten súdny zakaz ako sa takto doťahovať po tom všetkom by som rada už mala so svojim synom pokoj

queenofdisaster
autor
1. júl 2018

@peter2404 aj keď on od toho incidentu ani nemá žiadnu snahu vidieť malého začo som aj rada ale to sa môže ešte obrátiť pričom mi už ani výživné neplatí neviem ako to všetko riešiť aby bol už klud

cokolito
2. júl 2018

@queenofdisaster Ja som ziskala zakaz styku otca s malou az po 6 rokoch tahania sa po sudoch. Aj mna napadol,bol spisani spis o tom na policii ale na sude nic nepomohlo. Tam on moze argumentovat tym,ze on predsa dietatu neublizil a ani nikdy neubluzi. V niektorych pripadoch je to boj na dlhu trat. Mne az pomohol klinicky psycholog, ktoreho urcil sud. S malou som aj vdaka byvalemu musela navstevovat detskeho psychiatra,co mala z neho taku traumu a strach.

vytrvalost
19. okt 2018

@cokolito ahoj prosím o radu. Nútia ma súdy do rodinnej terapie s ex a on mal 3 roky zakaz styku trpí pritom psychickou poruchou je agresor ...

cokolito
19. okt 2018

@vytrvalost 3roky mal zákaz a oni teraz po troch rokoch ta nútia do rodinnej terapie? A smiem vedieť prečo až teraz? Ale ak by bolo možné tak radšej napíš IP správu a aj niečo podrobnejšie ohľadne vášho vzťahu a pod.

vytrvalost
20. okt 2018

@cokolito ďakujem, že si sa ozvala, čo je to IP sprava? Kde sa to píše? Odpíš prosim😊

kikuska555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cokolito
21. okt 2018

@kikuska555 no musím podotknúť, že tie súdy sú ako kde. Ja mam tiež skúsenosť, že ma bývali napadol, že sa mi pred malou vyhrážal a podobne ale ja som sa nevzdával a stále bojovala a nakoniec aj vyhrala. Takže sa nedá povedať, že všetky súdy sú o........... A teraz s malou už máme úplný pokoj lebo práve tento rok v auguste zomrel.