Kedy môžu odobrať dieťa? Dva pády na hlavu a výstraha od neurologičky

ivuka
18. jún 2019

Ahojte, chcem sa spýtať kedy môže byť odobraté dieťa rodičom? Známa ma 3ročné dievčatko, ktoré bolo cca pol roka dozadu hospitalizované pre pád na hlavicku na pozorovaní 3dni a teraz bolo u starých rodičov a v spánku spadlo na zem a udrelosi cielko a Matka s ním išla na pohotovosť pre istotu, že sa nič vážnejšie nestalo. Všetko bolo ok a poslali ju ešte k detskej neurologicke. Tá jej povedala, že ešte raz sa dieťa udrie a môže byť odobraté, že sa o ňu nestaraju. Pritom ma.velmi zodpovednych rodicov. dakujeem

pribinak
18. jún 2019

@ivuka nie. To len “mila” doktorka strašila. Aj keby dala podnet na socialku, tam sa bude robit šetrenie a nie hned odoberať dieta

jankapepe
18. jún 2019

@ivuka
- buď tvoja známa pani doktorku zle pochopila
- alebo nemáš vonkoncom od nej všetky informácie
- alebo to dieťa nepadlo 2krát

sissy27
18. jún 2019

@ivuka keby každé dieťa, ktoré 3x spadne a skontroluje ho lekár, malo byť odobraté sociálkou, tak by museli mať vlastnú krajinu a asi tak tri by zostali s rodičmi 😏

jvlo
18. jún 2019

Uplna blbost, takto to nefunguje. Moje deti padali, aj na hlavu, vobec nie mojou nepozornostou, vacsinou ich videl lekar a nikdy ziadna poznamka o sankciach

galioska
18. jún 2019

Možno v UK by ti vzali.ale na sk sa to radikálne neriesi

selest
18. jún 2019

Ak spadla preto ze ju rodicia sotili tak mozno..

maciatkolulu
19. jún 2019

Je to pravda,že aj na Slovensku keď sa v istom limite dieťa objaví na pohotovosti s takýmto zranením opakované dávajú podnet,musia. Takže je to pravda. Ale iba podnet na prešetrenie. Žiadne odobratie sa nekoná.
@ivuka

marcelatje
19. jún 2019

Viem ze ak ma dieťa v priebehu istého obdobia viac úrazov ako "je bežné" niekoho to zaujímať môže ( co je myslím si ôk) , kvôli trom pádom však deti určite neodoberaju.

ivuka
autor
19. jún 2019

no veď to a ako vravím, sú to milujuci rodičia a dávajú pozor na ňu len to že raz sa prevratila z gauca a teraz v tom spanku a to mala aj "mantinel" z periny

kacena4
19. jún 2019

ahojko tu nejde o to ci su to milujuci rodicia, to su aj rodicia ktory palia cigarety detom o ruky tiez ich svojim sposobom miluju... ide o to, ze ak dieta ma svoj vek, chodi a rodicia nezabezpecia dostatocne jeho bezpecnosti a dieta im najma pocas spanku spadne napr. z postele (existuju postielky - prenosne k starym rodicom, doma drevena) tak sa dietatu nieco moze stat praskne lebka, krvacanie domozgu s trvalymi nasledkami... a ak sa to stava castejsie je tu podozrenie pre pravidelne zanedbavanie dietata a zodpovedny je v prvom rade rodic komu zveri dieta a ak to zanedbal este aj sam nie je o com lekar je POVINNY nahlasit to na policiu, socialku a dieta moze byt aj hned z nemocnice odobrate rychlym sudnym konanim do ustavnej starostlivosti ☹ tvrda realita treba si to uvedomit nie je to 1x a nahoda ale castejsie a zanedbanie... alebo mozu byt pod dohladom socialky... pracovala som v decaku viem o com hovorim ☹

deti95060810
19. jún 2019

ach jaj tak nám by už zobrali všetky deti za tie pády čo deti mali v detstve...zo začiatku sme aj my chodili na pohotovosť - pri prvých dvoch a pri ďalších sme už ani na pohotovosť nechodili....

iwesska
19. jún 2019

A pani neurologicka nemala nahodou uraz hlavy,ked trepe take somariny? Moj syn mal take skarede urazy hlavy,niekolkokrat na urgente a normalne zije s nami🙈

lucka_lullu
19. jún 2019

@iwesska kamoška má takého živého chlapca a tiež sa stalo, že skončil so zlomenou rukou na pohotovosti. O ani nie mesiac ako mu dali dole sadru z ruky, si zlomil nohu. Všetko pri hre. Tiež im lekár povedal, že to bude hlásiť. Znie to hrozne, keď sa to deje blízkym, či priateľom, že sak oni by nikdy neublížili svojmu dieťaťu, no lekár to nevie a má odstup a vďaka Bohu za to, možno tak pomôže niekomu, komu sa naozaj deje doma niečo tak hrozné ako týranie.

galioska
19. jún 2019

Inak dosť smutné, lebo skutočne týrané dieťa pohotovosť nevidí, skutočne týrané deti sú skovavane...

kristina2412
19. jún 2019

@ivuka zrejme závisí od toho na koho človek na tej pohotovosti narazí. Mám známu,ma neustrazitelneho syna,to dieta vôbec nemá pud sebazáchovy, naposledy sa pustil dole schodmi na odrážadle. Na pohotovosti ho už poznajú a volajú ho kaskadér😲

iwesska
19. jún 2019

@lucka_lullu Myslim si,ze lekari by sa mali starat hlavne o pacientov a nevyrabat konspiracne teorie. Ked dieta nema po tele modriny,popaleniny,nie je podvyzivene,utiahnute,nema evidentny strach z rodican a eviem co este,tak asi tyrane nebude. Keby som tyrala svoje dieta,tak isto by som ho potom isla ukazovat na pohotovost a ziadala osetrenie,aby ma zavreli 🙉. Ved to nedava logiku. Keby islo o strelne,bodne poranenie,nepoviem,ze to musia hlasit. Ale,ze dieta niekam narazi,alebo spadne???

lucka_lullu
19. jún 2019

@iwesska nemyslím si, že to je výmysel lekára, lebo má dlhú chvíľu 😉

maciatkolulu
19. jún 2019

@iwesska mýliš sa... Majú predpisy,ktoré dodržiavajú,zisti si viac a veľa ľudí už doniesli týrané dieťa a tvrdili,že spadlo atď.... Určite to nerobia lekári z nudy

iwesska
19. jún 2019

@maciatkolulu Su to ale absolutne nezmyselne predpisy. Kolke sa neukazali u pediatra cele roky,az ich nasli mrtve. A tu sa zive dieta obucha a podme ho odobrat rodicom. Lebo v domove mu bude urcite lepsie,tam sa urcite nikdy nepotkne🙈 Ked spadne nahodou 2x po sebe aj tam,potom co s nim? Co ked ho tyraju vychovavatelia?

0martina0
19. jún 2019

no tak mne by už boli odobrte všetky štyri😂😂

0martina0
19. jún 2019

joj chcela som napisať odobrate

marcelatje
19. jún 2019

@iwesska asi závisí aj od lekara, u nás jedna tiež nechodila do poradne, lekárka zalarmovala socialku, ta políciu a chlapčeka brala sanitka v zubozenom stave. Vďaka nej ešte žije, i keď to nebude mať ľahké.

iwesska
19. jún 2019

@marcelatje Tak to je jeden z tych lepsich pripadov.

marcelatje
19. jún 2019

@iwesska ja chápem ze sa rodiča taka poznámka dotkne, tiež mala dcéra také obdobie že furt na pohotovosti, to som ako prvorodicka riešila každú blbosť. Alebo keď malému klesla glykemia mi tam rozprávali že prečo som mu nedala jest 🤦‍♀️ neriešila som, svedomie som mala čisté, ale na druhej strane možno tým niekomu pomôžu.