Kedy podať trestné oznámenie o výživnom?

dajna11
15. okt 2011

ahojte,neviem sa zorientovať a ani neviem ako teraz postupovať...ex mi neplatí výžviné 4m. ja som bola hlúpa,lebo som to neriešila a v dobrom som čakala asi na zázrak kedy to uhradí...pre pár dnami mi poslal 40eu z celkovej dlžnej sumy....a teraz neviem či možem isť na neho podať tretsne oznámenie,či sa nemože podať iba vtedy ak neplatí v kuse 3m.ak mi niečo málo uhradil že či už teraz nemože ísť na policiu a podať to uoznámenie...to ako stačí že niečo málo pošle a je to v pohode?ktorá máte nejaké podobne skusenosti?dakujem za hociaké info...nechcem ísť požiadať o náhradne výživné,v podtsate sa teraz súdime o zníženie výživneho z jeho popudu,tak on mi poslal za 2m.min.povinné výživne....ale ja chvem niečo robiť,nejako mu ukázať že nebudem doma sedieť a slušne čakať.... 😒 😒

ngeliksk
15. okt 2011

moj otec na mna neplatil va vysokej skole, podali sme po pol roku trestne oznamenie trvalo to cele 4,5 roka kym som sa dostala k rozsudku! teraz mi dlzi 1800 eur , mesiac dozadu sud konecne rozhodol a pravdepodobne bude ziadat o splatkovy ale uz ma podmienku na 2 roky, drzim palce a vela trpezlivosti prajem

nonika
15. okt 2011

Ak ti nezaplati za 3 mesiace mozes podat trestne oznamenie...jeho povinnost je platit vyzivne pokial sud nerozhodne inak....aj keby lezal v kome v nemocnici aj tak ti musi platit...mozes okrem trestneho oznamenia ho dat aj na exekuciu...mam cerstve skusenosti, tak ak nieco napis IP 😉 😉 😉 ...

pkmvanis
15. okt 2011

Ahoj ! Ja s tým robím, takže treba ísť na políciu podať trestné oznámenie. Zober si doklady: rodný list dieťaťa, rozsudok súdu s vyznačením právoplatnosti a doklad o vávšteve MŠ alebo ZŠ, pokiaľ navštevuje. Určite neváhaj a treba ísť čo najskôr, lebo u nás to trvá cca 2-3 mesiace pokiaľ bude obžalovaný. Maj sa a drž sa 🙂

martina2001
15. okt 2011

na políciu môžeš ísť aj po nezaplatení jedného výživného, pre náhradné výživné platia tie tri mesiace, ale vypočujú ho zatiaľ iba, a môžeš ho tým vystrašiť, lebo zatiaľ to nie vysoká suma, ale zas uvidí že keď sa bude handrkovať neustúpiš a pôjdeš sa za svojim, tak sa možno umúdri a bude posielať