Kedy pôžiadať o výživné?

crazygirl22
27. feb 2010

ahojte poradite mi prosim ☹ mam 2 mesačnu dcerku a jej otec neplati vyzivne,lenze otcovstvo mi podpisal pred tromi dnami...pretoze boli 2 potencionalny otcovia ale jemu sa nerobili testy len tomu druhemu pretoze sa mi tento vyhybal..a vlastne vyslo ze nie je otcom tomu komu som dala robit dna..a nakoniec mi jej otec podpisal otcovstvo...ale chcem sa opytat:ze kedy si mam zacat pytat vyzivne na sude bo som pocula ze ak tri mesiace od podpisania otcovstva neplati tak potom...alebo mozem hned??on mi wravi ze nerobi ale newerim zisti sa to ci klame?a este jednu otazocku ak sa nahodou s nim dohodnem tak to mam ist potvrdit na sud?a mam si pytat od narodenia dietata vyzivne ci od podpisania otcovstva??posledna otazocka co akbude argumentovat tym ze on nebude platit pretoze jemu sa nerobili testy a newie ci je otec,lenze uz mi to podpisal🙂)moze to napadnut na sude???dakujeeeeeeeeeem....

marecek4
27. feb 2010

rozhodně potvrdit soudem-i styk otce s dítětem,a taky máš nárok zpětně na přispění na výbavičku a pro sebe

nataly81
27. feb 2010

ahojte mam problem ktory mi newie nikto zodpowedat.......chcem si podat o spatne wyziwne od rozwodu po skoncenie skoly.....nikto newie ci mam na to narok alebo nie

andzi
27. feb 2010

nataly, málo údajov...uveď za aké obdobie chceš žiadať výživné (presne od kedy do kedy), koľko máš rokov a od koho chceš žiadať výživné (od rodiča alebo od manžela?).

nataly81
27. feb 2010

tak strucne rodicia sa rozwiedli w roku 2007 ja som uz mala 18 r. a o wyziwne som si musela poziadat sama.....ja som to neurobila bo sa wyhrazal ze ked si o to podam nebude platit ani mne ani bratowi a wtedy som newedela ani jeho adresu kde bywa.........tak som to nechala tak a teraz mi mama powedala nech si podam nawrh o spatne wyziwne za tu dobu co sa rozwiedli do ukoncenia skoly bo wraj je tam lehota 3 roky......ze by sa to malo sat

andzi
27. feb 2010

V tvojom prípade to neplatí, lebo si už plnoletá a výživné ti môže byť priznané len odo dňa podania návrhu, teda spätne v žiadnom prípade.

nataly81
27. feb 2010

wed ano ale ja som bola este studentka strednej skoly......ja by som wlastne ziadala len to co sa tyka toho ked som bola studentkou

andzi
27. feb 2010

No ale teraz si už plnoletá, to je podstatné, kedy sa návrh podáva, keďže by si ho podávala teraz, tak môžeš žiadať výživné len od podania návrhu a ak už nie si študentka, tak už absolútne nie. Daj si pozor, aby si nakoniec neplatila ešte aj trovy konania.

nataly81
27. feb 2010

hm.........diky