Kedy treba podať žiadosť o výživné na matku ?

miriam1983
4. feb 2020

Prosim vas,kedy treba podat ziadost,ked chcem vyzivne pre mna,ako matku. Viem,ze na dieta az po narodeni,ale niekde som citala,ze pre matku treba podat ziadost uz v tehotenstve. Dakujem za rady.

dilino
4. feb 2020

od koho chceš výživne

miriam1983
autor
4. feb 2020

@dilino od muza,s ktorym cakam dieta

dilino
4. feb 2020

ale na úPSVR by ti poradili určite

miriam1983
autor
4. feb 2020

@dilino povedali mi,ze si mam zajst za pravnikom. Ale nez za nim pojdem,chcem vediet ci to treba podat a riesit este pred pptodom akebo staci az po.

siussana
4. feb 2020

@miriam1983 hlavne treba rodný list,uznanie otcovstva...pred narodením vypisujete v nemocnici

miriam1983
autor
4. feb 2020

@siussana on nesuhlasi s nicim. Nepojde ani na matriku a chce si dat urobit testy. Viem,ze toto vyzivne sa da ziadat,aj ked otcovstvo nie je potvrdene,rovnako ako vyzivne v tehotenstve,ale neviem ci to mam ziadat az po narodeni slebo pred.

dilino
4. feb 2020

@miriam1983 to je dalši tip otec roka ved mu poriadne ešte bude horuco ked požiada o testy otcovstva nech si pripravy 250 eur jasne jednoduche urobiť ale zodpovednosť prijať to nie a to bude tvoje prve dieťa ošklb ho poriadne máš nárok aj dieťa ked sa narodi aj ty si pýtaj tiež máš nárok on s ničim nesuhlasi on je krátky na to je súd súd všetko odklepne a musi platiť za neplatenie výživného pôjde do basy jasne za právnikom nech s aprebudia ešte platiť právnika čo len ťahajú peniaze určite ti tu niekto poradi nejaka žienka vyštudovana právnička hádam neideš dať za radu právnikovy peniaze aj tu na MK je pravna poradňa právnik radi zadarmo jednu otázku tak sa opytaj držim palce a nedaj sa.

miriam1983
autor
4. feb 2020

@dilino dakujem 🙂 praveze nechcem ist hned za pravnikom,lebo viem,ze narok na to mam,len neviem kedy tu ziadost podat. Ked som mu to napisala,tak mi naposal,hm to nie,len na dieta,ine ti nedam.

dilino
4. feb 2020

@miriam1983 ked ste zobratý teda svatba kostol alebo úrad máš nárok musi ti platiť jasne že ho daj na súd hoc len čo to ale aby ti súd schválil to nerozhoduje on či na teba da alebo nie to urči súd neboj nič si statočna podari sa ti to neboj a pripomeň mu karma je zdarma

veronikaszabova
4. feb 2020

@dilino vobec nemusia byt v manzelskom zvazku

miriam1983
autor
4. feb 2020

Dakujem za povzbudenie 🙂 nie sme zobrati. Babatko sme chceli,ale on si zo dna na den zmyslel,ze ina je lepsia a o nas ze nechce pocut...

kiki9871
4. feb 2020

@miriam1983 mas narok na vyzivne pre seba ako slobodna matka po dobu 2 rokov od narodenia dietata plus on ti musi dat peniaze na naklady spojene s tehotenstvom

miriam1983
autor
4. feb 2020

@kiki9871 no,to mi tvrdil,ze na to dostanem prispevok po narodeni a nech si trhnem,ze on ma nebude zivit...

kiki9871
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam1983
autor
4. feb 2020

@kiki9871 a to mam podat prrd narodenim,ci az po? Lebo niekde je pisane,ze pred.

dilino
4. feb 2020

@veronikaszabova ja neviem či musia či nie ale nárok ma určite aj ked len čo to ale nárok ma

veronikaszabova
4. feb 2020

@miriam1983 vyssie som ti poslala link, vsetko tam mas vysvetlene a aj kedy to mas podat

miriam1983
autor
4. feb 2020
tulipanicek
4. feb 2020

Mne sa zdá že výživné na seba ako matku môžeš ziadat len ak ste manželia. A ak to bol "len" partner tak len na dieťa

veronikaszabova
4. feb 2020

@tulipanicek nemusia byt manzelia

draik
4. feb 2020

@miriam1983
Pred. Nie je to však výživné, "len" príspevok na výživu (teda nižší ako by bolo výživné), zároveň máte nárok úhradu na polovicu nákladov spojených s tehotenstvom a narodením dieťaťa (napríklad kompenzácia zníženého príjmu, náklady na veci pre novorodenca atď).

miriam1983
autor
5. feb 2020

@draik a vyzivne,co je po dobu dvoch rokov? To sa podava po narodeni?

draik
5. feb 2020

@miriam1983
Ako som uviedol: pred a nie je to klasické výživné, ale príspevok (na výživu a úhradu niektorých nákladov nevydatej matke)

miriam1983
autor
5. feb 2020

@draik aha,dakujem. Lebo v clankoch som nasla vzdy nadpis vyzivne 🙂