Kolízna opatrovníčka pre dieťa

pepa08
12. dec 2013

ahojte chcem sa spytat ... podla som na rozvod uz cakam papiere s terminom .. ako je to s koliznou opatrovnickou? pride pozriet podmienky v ktorych dieta zije? a co vsetko pozeraju ..

dakujem

luba28
12. dec 2013

@pepa08 ano pride,aspon u nas bola,...sud ju pred pojednavanim asi cca mesiac-dva vyzve,aby napisala posudok,...ona pride,popozera byvanie,ci ma dieta izbu ak je starsie,ci sa ma kde ucit,ale vsima si ci je doma cisto a ci neni dieta zanedbane,...ale moze ist aj k otcovi dietata,ale väcsinou ide len k tomu,kto navrhol starostlivost po rozvode,...10-15 min zalezitost,....

kristiii
12. dec 2013

@pepa08 ahoj, ku mne prišla, po tom ako mi prišlo predvolanie s termínom pojednávania, tuším nejak týždeň - dva pred súdom. Prišli neohlásene, ale keďže som bola v práci tak mi nechali lístok s t.č. a tak sme si už potom druhé stretnutie dohodli. Sadla si v izbe, spísala si čo máme doma-zariadenie a tak, či má malý vytvorené vhodné podmienky, pýtala sa na príjem, na výdavky, či máme nejaké špeciálne, či nie je malý chorý alebo tak. Inak nič extra ju nezaujímalo, vlastne bola fakt milá a veľmi príjemná. Ale čo viem tak u kolegyni boli z iného okresu a tie vraj až také milé neboli, kukali jej do hrncov či má navarené, a celkovo vraj boli dosť nepríjemne. Ale tam sa hádali o výživné a tak, my sme boli s bývalým na všetkom dohodnutí tak možno nás preto moc neriešili.

pepa08
autor
12. dec 2013

@luba28 vypytuje sa nieco aj dietata ? a neni problem ked spavam s dietatom v jednej izbe? teda mala ma svoju izbicku s velkou rozkladacou postelou ale nechce spavat sama tak spim s nou . mame normalny 3 izbovy byt, upratujem priebezne, varim malej kazdy den nakolko ma dietu a nosime do skolky jedlo zvlast. veci ma ciste, oprane, pozehlene atd ..
len ci to spavanie nebude vadit ..

angua27
12. dec 2013

@pepa08, my sme s exom síce neriešili rozvod, lebo sme neboli zobratý, ale iba zverenie dieťata do mojej opatery. prvý a poslednýkrát sme kolíznu videli na súde. nebola ani u mňa, ani u exa.

sisaha
12. dec 2013

@pepa08 u nas nikto nebol.. videla som ju az na sude a tam iba povedala, ze s touto rodinou nebolo treba nikdy nic riesit..

pepa08
autor
12. dec 2013

@kristiii a tie vydavky chceli aj zdokladovat ? ako nemam s tym problem vsetko si odkladam len ci si mam z toho urobit sumar pre ne ale staci ak im poviem ..

pepa08
autor
12. dec 2013

este sa chcem spytat co su podla nich vhodne podmienky pre dieta ?

luba28
12. dec 2013

@pepa08 niee nevadi,len sa nasej opytala,ze ci sa jej paci v skole,....ale u nas bola ked sme byvali v podnajme,.....bola tiez velmi mila,lae na pojednavanie neprisla,lebo v tom istom case ma la ine pojednavanie a na druhe bola chora,ale posudok poslala,...neni to nic strasneee,...

luba28
12. dec 2013

@pepa08 vhodne su ci je cisto,ci neni tam alkohol,smrad s cigariet,spina,....ci ma co jest a hlavne ci je spokojne tam kde je,...oni uz vedia ako to vidiet na dietati,.....

kristiii
12. dec 2013

@pepa08 nie nechcela nič dokladovať, len sa pýtala kolko platím za byt, či mám nejaký príjem-vtedy som mala brigádu, koľko sme dohodnutí na výživnom, ešte sa pýtala ako často sa bývalý vída s malým, lebo on býva v ČR. Drobca sa nepýtala nič ale on má len 3 roky. S tým spaním sa vôbec netráp, ja bývam s malým na garsónke a vôbec to nebol problém, hlavne keď má kde spať.

pepa08
autor
12. dec 2013

@luba28 pytam sa preto lebo svokra robi na urade prace a pozna kade koho tak by som bola nerada aby nieco nasli co podla nich nieje spravne ale zas podla mna v poriadku
mame cisto, navarene, mala krasnu izbucku atd .. ked nechodi do skoly /este je v skolke /nemusi mat v izbicke stol na pisanie? .. zatial tam ma taky maly s detskou stolickou

mozno sa vam zdaju otazky divne ja len chcem zhruba vediet co ma caka a hlavne nechcem prist o malu kvoli nejakej hluposti ☹

luba28
12. dec 2013

@pepa08 nie,podla mna mas vsetko co ma mala mat,....ne 🙂 stresuj a dychaj,.......

kristiii
12. dec 2013

@pepa08 určite sa neboj, vravím my bývame na garsónke, takže niekto by mohol povedať že stiesnene, ale malý má všetko čo potrebuje, svoju posteľ, stolík so stoličkou /predpokladám niečo ako ty myslíš/, skrinky na svoje veci...Dieťa matke vezmú len ak je alkoholička, feťáčka alebo niečo podobné takže no stress, určite sa o malú dobre staráš a oni to uvidia.

pepa08
autor
12. dec 2013

@kristiii tak som z toho trochu vstrese lebo ja som sem dostahovana nikoho nepoznam a on tu ma celu rodinu, kazdeho pozna a aj jeho rodina pozna ludi .. viem ze od nich mozem cakat vselico len nie dobre .. zatial som s nim na vsetkom dohodnuta ale ci mu to vydrzi aj na sude to neviem..

dakujem vam za rady

kristiii
12. dec 2013

@pepa08 ja ťa chápem, aj my sme boli dohodnutí ale stejne som sa obávala nejakého podrazu a mala som bobky, lebo bývalý tiež vedel hocikedy nepekne prekvapiť, ale našťastie to už máme za sebou..budem držať palce

pepa08
autor
12. dec 2013

@kristiii ja dufam ze uz pride papier zo sudu lebo je to vyse mesiaca a stale nic a potom uz zas budem o krok dalej ..

tak podrazy clovek caka vzdy ked sa jedna o taketo veci ...

kristiii
12. dec 2013

@pepa08 no my sme na predvolanie čakali viac než pol roka, záleží od súdu..

pepa08
autor
12. dec 2013

@kristiii tak to sa potom este pobavim ak to bude tak dlho trvat .. sak to sa aj zblaznim ☹

cecil36
12. dec 2013

@pepa08 u nas nebola vobec pri zvereni do vychovy, videla som ju len na sude a bola prijemna. Ked som dala zvysovat vyzivne (to uz sme byvali v druhom byte a patrili do ineho okresu podla trvaleho) tak u nas tiez nik nebol a prisla az na sud a zaspala tam (sedela vedla mna) tak som ju musela drgnut ked sa jej sudkyna nieco pytala 😀 . Ale teda ani jedna problemy nerobila. Hlavne ziadny stres, mozno k tebe ani nepridu 😉

luba28
12. dec 2013

@pepa08 ja som v marci podala ziadost a az v septembri som mala prve pojednavanie a druhe vo februari a potom konec,....

pepa08
autor
12. dec 2013

@luba28 viem ze to nebude rychle ale vediet aspon zo sudu nejaku odpoved by potesilo .. nech viem aspon zatial nieco ..

zutera
12. dec 2013

Juj, neboj se ty nic 😉.Já jsem měla velmi komplikovany rozvod.Muj ex chtěl malou do péče. Pořád apeloval že malou vezmu do čr že on ju nebude moc vidět, pak že malou zanedbávám, pak že jsem chronická lhářka atd.Byli jsme u kolizne jak na hodině klavíru. Nejhorší 2roky života.Ale žádná kolizna které jsme prošli rukama nebyla vyloženě špatná. Každá mě odsouhlasila že pokut není podnět ze strany školky nebo pediatricky absolutně neuvažují nad tím že by svěřili dcerku otcovi.Držím palecky ze všech sil.Přeju ať to vše dopadne podle tvých představ. A pokojné svátky. 🙂

pepa08
autor
13. dec 2013

Dakujem vsetky za slovka podpory ..