Kontakt syna s otcom po rozvode

svatava74
1. okt 2013

Ahojte kočky, prosim vas, muz podava o ziadost o rozvod, mame 3 rocneho syna, muz je filmar, cize ziadna pravidelna pracovna doba, nic....jeho hodnotovy rebricek otoceny atd....ako casto sa bude moct stretavat s nasim 3-rocnym synom????ci kazdy sud rozhoduje inak....velmi si uvedomujem dopad rozvodu na psychiku nasho syna, miluje ocina, ocino sa tvari, ze ho lubi tiez, ale uz mu ani nevolava ani nic...ked nenatac pride a travi s nim cas v mojm byte..ale maly je vzdy po tych par hodinach s nim, velmi placlivy, rozruseny, moj tatinko atd......cize rada by som bola keby ten styk nebol moc casty....Stanovi frekvenciu kontaktu sud, alebo sa musime my dohodnut vopred???a ked sa nedohodneme?????muz nema byt, je fajciar, cize pri alergii nasho maleho...nci moc...dakujem za kazdu osobnu skusenost....

miskax2
1. okt 2013

@svatava74 ak by ste sa na stretávani dohodli sud vam to schvali ale aj dohodu treba riesit sudom na to pozor lebo raz sa mozte dohodnut a nabuduce nie a mohli by byt problemy takto ked to budes mat cierne na bielom budes mat pokoj na dusi... ak sa nedohodnete rozhodne za vas sud. robi sa to tak ze jeden rodič poda navrh na upravu styku druhy sa k tomu vyjadri ak ma inu predstavu tak ju uvedie potom idete na sud tam vas vypocuju a bud rozodnu v prospech jedneho druheho alebo stretavanie urcia uplne posvojom bezna prax je ze kazdy druhy tyzden vo vymedzenom case (napr. 2hod) alebo to mozu urcit aj na cely vikend ze od piatku poobedia do nedele vecera....mozes ziadat aby styk prebiehal v tvojej prítomnosti ale s ohladom na vek to bude asi bez pritomnosti matky.....a potom by to malo fungovat tak ze ty dieta na stretnutie pripravis on si prenho pride v urceny cas a v urceny cas ti ho zase dovedie aj naspat...ak nemoze prist mal by ti dat vediet aby ste nanho zbytocne necakali....a neviem co este by som dodala ak mas otazky pytaj sa

tova
1. okt 2013

no neviem, ale ak by mi syn plakal za otcom, snazila by som sa aby stravili viac casu spolu a nie este aj to obmedzit. Muz fajciar, nema byt = nema pravo byt otcom??? chces syna pripravit o otca, snazis sa aby syn na nho zabudol, neskor mu vykrikoval ze malo za nim chodil? Ked si myslis ze muz nema moznost za nim chodit casto, preco to nenechas zatial aspon na nelimitovane stretnutia? non stop si s nim ty? je lepsie ked stravi nejaky cas s opatrovatelkou, tvjou momou alebo niekym ktory ti s nim pomaha? nech ma vztah s otcom,aj ked nebude tvoj manzel ake jeho otec bude stale.

jajka71
1. okt 2013

sud bud da na dohodu rodicov alebo ak sa nedohodnu prihliada na posudenie kurately, ty si musis zvazit, ze co je pre teba dolezitejsie, ak mas k tomu jasny nazor a vies si ho obhajit pred sudom, mas viac menej vyhrate.....snaz sa to riesit teraz jasne stanovenymi pravidlami, aby sa to potom nevymklo z pod tvojej kontroly v tvoj neprospech /tvoj ex si bude kupovat naklonost vasho syna/,
pri takto malych detoch je to zvycajne jasne, sud prihliada na to, co je najlepsie v prospech maloleteho, cize ak si vies odovodnit preco striktne stanoveny cas stretavania, preco podmienky stretavania (pod tvojim dohladom, bez tvojej pritomnosti), tak to bude jednoduchsie...