Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kontrola z UPSVR počas PN a ja som nepočula zvonček

sslniecko1
12. apr 2019

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem za zle priradenú skupinu.
Som evidovaná na upsvr, tento mesiac mi končí PN kvôli operácii chrbtice..
Minulý týždeň som mala kontrolu, bola som doma, zvonček som vôbec nepočula.
Dnes som bola na kontrole u obvodného a hovoril mi, že som mala kontrolu. Vraj mu volali, či som tam bola dnes na kontrole.
Mám teraz čakať na predvolanie...
Čo v takomto prípade robiť, ako sa brániť, aby ma nevyradili? :(

dopolbokaodrata
12. apr 2019

No, asi ťažko, ak nemáš svedkov a bola si sama.. Tvrdenie proti tvrdeniu, to by im mohol povedať každý že nepočul..

nika3136
12. apr 2019

A to nekontaktujú inak ako len zazvonením na zvonček? Veď nie každému musí fungovať, keď som napríklad v sprche, tak náš vôbec nepočujem. 🤨

sslniecko1
autor
12. apr 2019

nie vôbec, ani papier nenechali, že boli u nás. Neviem čo mám robiť, som zúfalá...

nika3136
12. apr 2019

@sslniecko1 bola by som zvedavá, či oni predložia nejaký videodôkaz alebo čosi že tam fakt boli a že skutočne reálne zvonili na tvoj zvonček

julls113
12. apr 2019

@sslniecko1 a nemali by zanechať v schránke papier o kontrole? Ja ak si dobre pamätám, otcovi nechali papierik, tiež spal a nepočul ich 🤦🏼

sslniecko1
autor
12. apr 2019

@julls113 nie nie, nenechali nič, keby nejdem dnes k obvodnému tak sa dozviem o ich návšteve len na základe predvolania. Prosím Vás, ako to potom ocino doriešil?

fokuska
12. apr 2019

@sslniecko1 Ak mam spravne info, tak su povinni nechat ti v schranke oznamenie, ze boli na kontrole a nezastihli ta a s poziadavkou aby si preukazala kde si bola.

lubik87
12. apr 2019

@sslniecko1 nechali ti papier vo dverách ? Treba povedať že si spala....prečo nevolali na telefón? ..ak nemáš ani papier tak aký chcú mať doklad o Tom že vôbec boli veď ten papier máš doniesť potom ďalej..napísať že kde si bola a podobne

sslniecko1
autor
12. apr 2019

@lubik87 Prosím Vás, máte skúsenosť, resp. niekoho kto s týmto odôvodnením prešiel na upsvr?

dopolbokaodrata
12. apr 2019

@sslniecko1 ale ak teda nenechali oznámenie v schránke ani ti nevolali, tak by som sa ich opýtala aky majú dôkaz o tom ze u teba naozaj boli. Toto bude už len o komunikácii.

blue_eyes
12. apr 2019

Mali nechať papier......

9lf9
12. apr 2019

@sslniecko1 ci chodi na kontrolu upsvar ci socialna zanechavaju papier.ty nemas teraz na co reagovat budes az ked dostanes daky papier ze bolo setrenie a nenasli ta.

sslniecko1
autor
12. apr 2019

@9lf9 dobre, ale čo potom?

lubik87
12. apr 2019

@sslniecko1 ocinovi minulý rok bola.kontrola , vraj zvonili viac krát ..pritom sme boli všetci v obývačke a zvonček sme nepočuli ale papierik nechali....hneď volal rozdiel času na papieri a volania možno 20 minút .volal že je doma že nepočul...na ďalší deň išiel na úrad a tam.napisali do.spisu že bol doma ale pre výpadok / nefunkčnosť zvončeka nebol zastihnuty...nechal telefónne číslo aby mu mohli prípadne na ďalší krát zavolať.fungoval na PN ešte asi pol roka potom.ukoncil...

sslniecko1
autor
12. apr 2019

@lubik87 mali ste teda šťastie. škoda toho papierika :(

lubik87
12. apr 2019

@sslniecko1 a nemohlo sa.stat že papierik odfúkol.vietor ? Že sa stratil alebo založený medzi letákmi?

zuzka1.
12. apr 2019

@sslniecko1
@blue_eyes
@dopolbokaodrata ahojte dievčata, upsvr papiere nenechava, ontaktuju do troch dni od kontroly DR ci sa UoZ nachadzl u nho, alebo inde, potom je predvolavany klient ak uoz nepocuje, ako argument to neobstoji, vyradime, ako dokaz ,ze sme kontrolu vykonali mame gps, uklada cesty do pameti, uradne zaznamy, atd, vacisnou na pocuju susedia, my sme inak dost hlucni, este sa nestalo ze by sme aituaciu s uoz nedoriesili, ked je niekto doma je doma, ke dnie je patrame

dopolbokaodrata
12. apr 2019

@zuzka1. dobre vedieť aj do budúcna o tých papieroch, ja som vedela ze sp necháva tak som bola v tom ze upsvar tiež. A aj som si myslela ze to nie je argument, keď nepočujú, to ozaj potom môže povedať každý, ako som písala v prvom príspevku. A ak vy dôkazy o návšteve máte tak nie je o čom..

zuzka1.
12. apr 2019

@dopolbokaodrata sp nechava ano, ak nemate urcene vychdzky dajte si urcit, alebo ak mate nieco mimoriadne, treba sa dohodnut so svojim lekarom, ze vam mimoriadnu vychadzku dava, keby nahodou pride kontrola, overi si to potom u nho

kristinaanna
12. apr 2019

@sslniecko1 inak ÚP kontroluje aj oprávnenosť PN, takže ak lekár, potvrdí, že je PN opodstatnená nemal by byť problém, narp. u nás sa chodí len k takým, kde je podozrenie, že počas PN pracujú, takže ak máš ísť na operáciu treba doručiť o tom nejaký papier od lekára.

kristinaanna
12. apr 2019

@sslniecko1 a ešte rada, ak by nebodaj trvali na vyradení, tak sa určite odvolať písomne voči rozhodnutiu!

zuzka1.
12. apr 2019

@kristinaanna interna norma presne upravuje komu ano komu nie, my chodime opakovane, dlhodobe, spekulativne atd.
Posudkovy lekar novelou zakona moze posudit, ci UoZ ma taku diagnozu, pre ktoru nemoze pracovat, rovnako in upravuje ked sa dava posudkarovi jeho stav na posudenie atd.
Odvolat voci rozhodnutiu ma samozrejme pravo, ustredie prace posudi . Z praxe ti poviem, ze vratenie do evidencie po kontrole Lr sme este nemali, dodrziavame zakon to po prve, a po druhe chodime opodstatnene na kontroly.
Dalsia vec, co by si mali uoz uveodmit, minimalne precitat na doklade o potvrdeni docasnej PN, ze ak aj nepridu k DR na kontrolu, porusuju liecebny rezim stanoveny lekarom. Stava sa nam, ze lekar PN ukonci, UoZ je vyradený spatne a potom vyplakavaju.

nika3136
12. apr 2019

@zuzka1. A to naozaj stačí, keď ste hluční? Príde mi dosť zvláštne že lekára kontaktujú telefonicky a dotyčného nie. Mne sa osobne už stalo aj to, že mi kuriér zvonil a búchal na dvere, v spánku som si proste myslela, že sa mi to sníva 😄 nič proti praktikám, ale to mi nepríde veľmi spravodlivé voči tým ľuďom, plus gps síce určí polohu, ale kto zaručí, že ten zvonček funguje, poprípade že sa zvoní na správne meno? Nechcem sa nikoho dotknúť, každý sa riadi pokynmi zhora, ale sme iba ľudia, môže sa stať hocičo. Ako má potom človek dokázať, že bol naozaj doma? Či má smolu? Určite je plno špekulantov, ale som si istá, že aj niektorí podstiví na to doplatia

zuzka1.
12. apr 2019

@nika3136 hlucní v zmysle, ze nas pocut, ak je clovek v zahrade napriklad, zvonime podla mena, a priamo pri dverach potom, nie len zospodu, napriklad. Ja klientov na poradenstvach upozornujem, ze ak napr. maju pokazeny zvoncek nech povedia, a aj povedia, podstivi sa doma lieci, dodrziava liecebny rezim ak ma vychadzky ide von cez vychadzky. Je to tak, SP ti tiez nic neodpusti.
A zase uznaj, keby aj urad telefonuje UoZ, to uz budu pocut? my nedisponujeme sluzobnymi telefonmi napriklad. mam volat zo svojho?
Mne napriklad to je niekedy luto, zial ja zakon porusovat nebudem.

fkata
12. apr 2019

@sslniecko1 Keď nič iné, zohnať si blok z potravín.

zuzka1.
13. apr 2019

@fkata nepomoze jej blok z potravin, pokial nie je osamela, tzn. zije sama. Ani SP ani UP to samozrejem neuzna, jedine v pripade, ktory som uviedla.

fkata
13. apr 2019

@zuzka1. Lieky a základné potraviny môže.

zuzka1.
13. apr 2019

@fkata opakujem, ze len v pripade, ze je osamela, dostuduj si veci , a dalsia vec, musi ist o osameleho ,ktory nema urcene vychadzky, ak ma aj osamely urcene vychadzky, nakup a lieky si ma riesit vtedy. bodka

zuzka1.
13. apr 2019

@fkata si pracovnik SP alebo UP vykonavajuci kontroly?

timilv
13. apr 2019

Mňe presne na toto upozorňovali, keď som bola PN na rizikovom bez vychádzok.... Proste je to tak, oni nevolajú a nepátrajú či niekomu zvoní zvonček, resp či ho počujú. U nás to nerobí ani kontrola zo sociálky. Nepomôže ani doklad z lekárne, že ste si akože boli práve po lieky ak nežijete sama... Jedine potvrdenie od lekára, že ste tam práve boli. Inak Vás zrejme vyradia. Ja som si ako prvé dala nastaviť zvonček, nech ho počujem aj keby fakt spím, presne kvôli tomuto 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli