Kontrola z ÚPSVR počas PN - nepočula som zvonček

sslniecko1
12. apr 2019

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem za zle priradenú skupinu.
Som evidovaná na upsvr, tento mesiac mi končí PN kvôli operácii chrbtice..
Minulý týždeň som mala kontrolu, bola som doma, zvonček som vôbec nepočula.
Dnes som bola na kontrole u obvodného a hovoril mi, že som mala kontrolu. Vraj mu volali, či som tam bola dnes na kontrole.
Mám teraz čakať na predvolanie...
Čo v takomto prípade robiť, ako sa brániť, aby ma nevyradili? :(

stela01
13. apr 2019

@maciatkolulu od 10:00 do 12:00 ho asi do škôlky nedám.

maciatkolulu
13. apr 2019

@rennqa vsak chod ty za mamou.... nerozumiem, aky problem. Je rok na PN, asi z nejakeho dovodu, asi ma vychadzky, predpokladam, ze pre nu by ani nebolo vhodne cestovat, a michodom, bolo tu neraz spominane, toto treba riesit s lekarom. Vkuse a dokola sa ludia stazuju na byrokraciu a neviem co a vsetko je u nas zle a dokola a dokola. Skus ist byvat do zahranicia, kde maju matersku tri mesiace a potom nic napriklad, kde mas sice pridavky vyssie, ale naklady take, ze take cifry si asi ani nevidela. Skus ist na rok v zahrani na PN.... A skus nebyt doma s tym, ze si musela dieta na kruzky odniest 😀 no nic, co uz

maciatkolulu
13. apr 2019

@stela01 musi chodit do skolky? Ked si PN a cerpas PN? Ja nerozumiem, z nejakeho dovodu si dostala PN, tak potom? A kebyze realne mas problem, tak asi nebudes rano vliect dieta do skolky, ale budes s nim doma. A navyse, ked je vazny problem, da sa dohodnut s lekarom, neviem kolkokrat to tu bolo napisane.

stela01
13. apr 2019

@maciatkolulu reagovala si po tom čo som sa zuzke poďakovala za vysvetlenie .

A áno musí je to predškolská . Skúsim si to zmeniť u lekára na “ lepší čas “ .

maciatkolulu
13. apr 2019

@stela01 nemusi..... aj ked je predskolak, ver tomu, za by sa nic nestalo, kebyze nejde na par tyzdnov aj ked je predskolak, na SK nie je povinna predskolska dochadzka a navyse sa vzdy da dohodnut aj so skolkou, pretoze ked si raz PN, tak asi z nejakeho dovodu a asi aj pre tvoje zdravie nie je vhodne pendlovat a toboz ked mas doma skolkara.

rennqa
13. apr 2019

@maciatkolulu písala som tam, že sa nedá stále s malou cestovať z istych dôvodov, ja som žila v zahraničí, tak viem, ako to tam chodí a na výšku prídavkov sa nikde nesťažujem, vedela som, aké sú príspevky, tak som sa zariaďovala na príchod nového človeka ešte dávno predtým, ako prišiel

stela01
13. apr 2019

@maciatkolulu budem PN kým nepôjdem na Materskú