Majetkové vysporiadanie

hausknechtova
12. apr 2012

Ahojte v decembri nas sud rozviedol a ja teraz musim podat majetkove vysporiadanie nakolko mame auto ktore sme si kupili a ja ho teraz splacam aj bezurocnu pozicku potrebujem vediet ci potrebujem aj pravnika alebo sa to zvladnut dez neho aj ake papiere na to potrebujem dakujem

mirkahh
12. apr 2012

@hausknechtova Ahoj, neviem či ti veľmi poradím, ale ak sa neviete rozumne dohodnúť tak bezpodmienečne potrebuješ právnika. Moja mama sa takto súdi už skoro 5r. pretože druhá strana robí veľké problémy, nechodí na súd a pod... Záleží aj na sudkyni aká bude, určite sa budeš cítiť istejšie, keď bude s tebou niekto, kto vie ako to chodí, vie kedy čo povedať, načo môže podať namietku a podobne.

viki2912
12. apr 2012

minimalne poziadaj o radu pravnika,ktory v tom vie chodit...ty musis vediet,ci je tvoj manzel rozumny clovek,alebo nie.nemam s tym skusenosti,nebudem trepat hluposti,ale ak ide o rozvod a vyrovnanie si myslim,ze je lepsie vyuzit sluzby pravnika.

zalka
12. apr 2012

@hausknechtova
Ale netreba Ti žiaden súd, ani nič podobné ak sa viete z ex dohodnúť. Ak to dáš na súd, tak zaplatíš poplatky z majetku na kt. sa dohodnúť neviete.
Dohodu stačí podpísať na matrike alebo pred notárom a vec vybavená, samozrejme ak sa dohodnete.

Ak sa nedohodnete tak súdu sa nevyhneš. A tu máš dáky návod ako na to http://www.rozvod-rozchod.sk/zanik-a-vyporiadan...

zalka
12. apr 2012

@hausknechtova
Tu nájdeš vzor http://www.obcianskaporadna.sk/?page=vzory&lang=sk na dohoda o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov

maggie59
13. apr 2012

@hausknechtova

http://www.stv.sk/online/archiv/fokus/

skus pozriet, vcera tu o tom hovorili

karinuska4
27. máj 2014

dobry, prosim poradte mi. som rozvedena, s ex manželom a našou dcérou sme bývali v mestkom byte v podnájme. spolu sme nadobudli nábytok auto. ex ostal v byte a ja som sa dočasne prestahovala k rodičom. chcem sa spýtať, či ma pravo moj ex manžel mi nájst náhradne ubytovanie, kedže nemam kde bývať aj s dcérou, alebo môže ma finančne vyplatiť?? dakujem. prosim napište mi na e mail 22jaruska@azet.sk

wrok
23. júl 2014

odporucam
dohodnut sa medzi sebou, ak sa to nepodari
posunte to na pravnikov a skuste sa dohodnut cez nich, ak sa ani to nepodari az potom
sud - pretoze tu sa plati az 6%, teda kazdy z Vas 3% z majetku o ktory sa sudite - to je pre stat cista ryza, Vy pritom mozte na konci zistit, ze ste viacej zaplatili pravnikom a statu ako bol rozdiel na ktorom ste sa nevedeli dohodnut...

kaktusik007
23. júl 2014

@wrok neplati sa 6%

platia sa 3% -- akoze matematika... maju majetok 100tisic, jeden dostane 50 tisic, druhy ma 50 tisic... a kazdy zaplati tie svoje 3% z tych svojich 50 tisic...

kde je prosim ta 6%????????????

wrok
23. júl 2014

@kaktusik007 ach jaj, to je ta matika... 3 + 3 = 6

kaktusik007
23. júl 2014

@wrok tak este raz.

Majetok je v hodnote 100 tisic.

Ona dostane 50 tisic - zaplati 3% z toho, cize 1500 eur.
On dostane 50 tisic - zaplati 3% z toho, cize 1500 eur.

Spolu zaplatia 3 000 eur na poplatkoch - teda 3% zo 100 000.

Kde je tych tvojich 6%????

Percenta su vzdy len percenta. Ale super vediet, ze matematike takto rozumies - potom je jasne ze aj tvoje ostatne prispevky maju rovnaku vypovednu hodnotu.

wrok
23. júl 2014

@kaktusik007 je smutne, ze uz musis prechadzat do osobneho utoku, dlho ti slusnost nevydrzala..., precitaj si este raz moje prispevky, ja som od zaciatku hovoril, ze ja viem, ze sa plati 6% z majetku o ktory sa sudia, teda kazdy jeden zaplati 3% 🙂 zjavne ide o vec...

kaktusik007
23. júl 2014

@wrok konec, nema zmysel ti cokolvek vysvetlovat. 6% zo 100 tisic su 3 tisicky. Fakt no comment.

onlyso
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aidilka
19. sep 2014

@kaktusik007 alebo ktokolvek iny, kto viete poradit... prosim poradte.
Mam taku otazocku... priatel s ex vlastnia byt, v ktorom ostala ona byvat so synom. Dohodnut sa ona nechce na nicom, byt ma hodnotu cca. 150.000, ale je nerealne, aby ziadal od nej vyplatit polovicu (proste tolko penazi ona nema ako ziskat a byt predavat priatel nechce, kedze tam byva aj jeho syn, ktorému chce zachovat domov na ktory je zvyknuty...) Keby dal navrh na sud na vyplatenie len casti ceny bytu, napr. 30.000, myslite, ze by to sud mohol odklepnut? A ako sa potom platia tie 3%? To platia potom kazdy z vysudenej sumy, cize on 900€ a ona 3.600€ ? Alebo kazdy z polovice ceny majetku o ktory sa sudia.
A moze sud nariadit exmanzelke zobrat si hypoteku vo vyske, ktoru preukazatelne dokaze splacat, ked by peniaze nemala v hotovosti?
Dakujem

kaktusik007
19. sep 2014

@aidilka rozumiem tomu spravne, ze priatel chce ex prenechat polovicu bytu, co ma hodnotu 75 tisic eur, za 30 tisic eur?

aidilka
19. sep 2014

@kaktusik007 hej, tak nejak... vraj nema cenu chciet polovicu, ze to ho aj tak nema ako vyplatit, tak ze aspon nieco... ze je "realista". Ze keby sud rozhodol, ze mu musi vyplatit polovicu, ze sa to bude nazahovat bohvie do kedy a nevyplati nic. Tak neviem, ci je to dobry postup, alebo nie, ci je to bezne, ze aj takto sud moze rozhodnut, ak by dal on taky navrh.