Mám právo na zákaz styku nášho 3 ročného syna s priateľom manželky?

radoslav83
12. feb 2016

Nikdy by som si nemyslel, že dopadneme s manželkou takto. Sme spolu štvrtý rok a v novej práci si našla milenca. Najhoršie je, že sa do seba zaľúbili a manželka sa chce dať rozviesť. Všetkými silami sa snažím naše manželstvo zachrániť, ale vidím, že to nemá cenu. Máme spolu krásneho trojročného synčeka, ktorý je celý môj život. Po väčšine sa starám o neho ja. Manželka je od pondelka do piatku v práci. Ale nikdy nechodí domov načas, pretože trávi čas s priatelom. Dokonca aj si ráno privstane, aby mohla u frajera pred robotou neviem čo. Niekdy ani domov nepríde. Celá starosť o malého je na mne. Je s ním len vtedy, keď som ja v práci. Máme s malým veľmi silný vzťah a prídu dni keď si na maminku ani nespomenie. Problém je v tom, že manželka chce zobrať malého na stretnutie s jej novým priateľom, aby sa spoznali. Nepokladám to za dobrý nápad, pretože sú spolu len niečo vyše mesiaca. Mám nejaké práva, aby som zamedzil styku nášho malého s manželkiným priateľom. Prosím , poraďte mi. Neviem čo mám robiť!!!!

1jahodka
12. feb 2016

Asi nemáš na to právo, ale poraď sa s právnikom. 😢

mircalla
12. feb 2016

Nemyslim, ze mozes zabranit styku s jej priatelom. Ak vsak mas pochybnosti ohladom jej starostlivosti o syna mozes poziadat o predbezne opatrenie zverenia syna do tvojej starostlivosti. Ono je to vsetko pisane z tvojho pohladu, takze samozrejme nechcem robit nejake zavery, ci to je naozaj tak, ze cela staroslivost je na tebe, na to by bolo treba si vypocut obe strany, dovody vasej krizy atd atd

katy31
12. feb 2016

No v prvom rade, asi tomu celkom nezabrániš, ale čudujem sa mamke, že toto vôbec rieši. Ak tvrdíš, že ten vzťah trvá mesiac, nemotala by som tým zatiaľ dieťaťu hlavu, ten vzťah môže dopadnúť hocijako. Vieš, v živote sa stáva hocičo, trebárs aj to, že sa niekto zamiluje do iného. To sa mohlo stať aj Tebe. Podľa toho, čo píšeš, si láskavý otec, venuješ sa malému ako len vieš, prídeš mi aj celkom rozumný. Ja by som Tvoju situáciu riešila tak, že by som sa v kľude a v pokoji porozprávala s manželkou večer, keď malý spí, aby pri tom nebol. Povedal jej, že Ti to zatiaľ vadí, aby ho teda na stretnutia s novým partnerom nebrala, že to nepovažuješ za vhodné pre tak malé dieťa miešať mu hlavu novým mužom. Nech si najprv ona upevní a rozhodne vzťah, ktorý má a keď zistíš, že je to natoľko vážne, že to smeruje k rozvodu, potom budete riešiť spoznávanie so synom. Ale zas na druhej strane, /na škodu dieťaťa/. Ak s tým budeš súhlasiť a ona predstaví svojho syna novému partnerovi, možno to celé vyrieši situáciu. Vieš, aj ten nový partner môže byť hrdina, ktorý zataľ deti nemá, nevie, čo to obnáša a s trojročným teda nie je žiadna sranda... 🙂 S takým dieťaťom je kopec roboty a tak nebudú mať čas na seba vôbec.... Môže si to raz, dva, rozmyslieť a z nového vzťahu bude jedna ruina.... Myslím, že to, že sa pekne staráš o syna je momentálne jediná vec, ktorej by si sa mal venovať.... diane svojej manželky a jej partnera nijak neovplyvníš, to život vyrieši sám, ale lásku, ktorú dáš malému a svoj pokoj a šťastie s ním, to je pre Teba momentálne najdôležitejšie.... Takže hlavne kľud, pokoj a rozvahu... zachovaj sa inteligentnejšie, ako oni..... a hlavne, v záujme malého.... držím palce..... viem, že to je nepríjemné, ale ak sa ľudia rozvedú, nemusí to byť tragédia, hlavne treba spolu fungovať ako rodičia, aj keď už nie ako partneri. 😉

sasa1310
12. feb 2016

nemáš na to právo, nemáš stanovenú starostlivosť o syna výlučne iba ty. A keby si aj mal..Ona je matka a ona sama si môže určovať kde komu a s kým bude syna brávať alebo zoznamovať. Nemá zakázaný styk zo synom ani nič obdobné. Je jeho matka a ty jeho otec a obaja zatiaľ máte na neho rovnaké právo.

sissy27
12. feb 2016

nie, nemáš na to žiadne páky... pokiaľ nebude jej súdom obmedzený styk so synom, tak ho môže zoznamovať s kým chce a ako často chce... to isté platí pre teba - ak si nájdeš priateľku, kamarátku, zoberieš syna von v spoločnosti ďalšej osoby - nikto ti v tom nemôže brániť...

papricka33
15. feb 2016

...preco si taketo truby zoberu taky zodpovedni a obetavi chlapi 😒 ... asi jej len skus prehovorit do duse a pripomenut jej, ze ty si jeho otcom, takze jej frajer ho " nenahradi" ako si to ona predstavuje a malému tak len sposobuje zmätok. ako matka robi velku chybu a do vasho problemu zatahuje zbytocne aj dieta 😒