Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máme podať žiadosť o zníženie výživného?

januleta
3. sep 2014

Ahojte maminky,
prosím o radu. S partnerom čakáme bábätko v januári. Je rozvedený a z prvého manželstva má dve deti - 11 ročnú dcéru a 6 ročného syna. Mesačne platí výživné 200 eur. Sme v podnájme,platíme 260 eur.On zarobí cca 700 eur mesačne a platí úver, ja som momentálne nezamestnaná a poberám minimálnu podporu, nakoľko som mala "na papieri" iba minimálnu mzdu. Ide nám ale o to, že jeho ex mu vôbec nedáva deti. Pri rozvode sa dohodli, že deti bude dostávať "po dohode s matkou". A to asi u nej znamená, že iba keď ona chce. Deti mu nedala celé prázdniny, na sms a ani telefonáty nereaguje. Dcéra je zmanipulovaná matkou, tiež mu nedvíha mobil. Mal dovolenku dva týždne, pýtal si deti, ale ani mu neodpísala ani nezodvihla telefón a to všetko preto, lebo si nezobral dovolenku vtedy, keď mu to ona prikázala. Proste celé zle. Manipuluje deti proti nemu, chce byť s nimi, ale ona im zakazuje kamarátky, počítač a deti sú v úzkych. Rozmýšľame nad tým, či máme podať žiadosť o zníženie výživného, nakoľko deti ani nevidí a peniaze platí. Poradíte??? :(

kaktusik007
3. sep 2014

@mihula mas deti? ja mam naklady bez stravy na 3 a 4 rocneho 390 eur mesacne. Teda pardon, je v tom zaratana strava v skolke. To mas ak sa maju podielat obaja rodicia rovnako, 195 eur ja, 195 eur ich otec. Bez zohladnenia prijmov. Deleno dvoma, je to 97,50.
Takze nie, vyzivne 100 eur na 11 rocne dieta a na 6 rocne dieta NIE JE vobec vysoke, skor naopak, mi pride nizke.

mihula
3. sep 2014

@kaktusik007 mam dve,a som rozvedena.Myslim,že sa da ubrat z tych nakladov pri dobrej voli.Poznam rodiny,kde po odpocitani všetkych pladieb zostane 200 na zitie styrom ludom

kaktusik007
3. sep 2014

@mihula no ale uvedom si jedno -- tie naklady tvoria aj tie PLATBY. Deti rovnako minaju teplu vodu, elektriku... Rovnako teplo na kurenie minaju deti... Tie naklady nie su len poplatky za skolku ci strava alebo oblecenie...
Robila si si rozpocet na rok, kolko toho tvoje deti potrebuju??? Mna ta suma zamrazila... Sa to nezda, ale dieta nemoze mat jedny teplaky, dvojo slip a tri tielka... Za rok je to ina suma. Rovnako aj smeti... Poplatky za byt, ktore sa pocitaju na osobomesiace.... To vsetko su opravnene naklady ci poplatky.. Rovnako aj urazove poistky... Takze to nie je o tom ze 200 eur mam len na stravu, ako to chapes asi ty...

A ak si si ty tieto naklady do vyzivneho nezahrnula, tak to je tvoja vec. Ja si to sledujem, a v okamziku, kedy otec deti bude platit menej ako 50% z celkovych zivotnych nakladov jeho deti, davam navrh na sud na zvysenie vyzivneho.
Preco mam iba ja platit spotrebu na byte, kde zijem s jeho detmi, a on na to akoze neprispeje ani eurom??? to kde sme.

guinevre
3. sep 2014

@sisaha To by tak malo byt, ano, a tym padom je idioticky pytat si na dieta 400-500eur, to je len taky priklad zo zivota.

mihula
4. sep 2014

@kaktusik007 to je tvoj nazor,ja ti ho neberem,ale aj chlap,ktory sa rozvedie a založi si novu rodina chce dostojne žit a zabezpecit novu rodinu.Tvoje deti nechodia k otcovi na vikend?Neda im najest,nic im nekupi,nikde snimi nechodi?Ved aj on ma okrem vyzivneho vydavky

kaktusik007
4. sep 2014

@mihula ano, moje deti chodia s nim niekam na vikend - a nie, ON im najest neda (vdaka bohu ma sestru a ta da) a taktiez nie, nic im nekupi - ani na narodeniny ci vianoce - a nie, nikam ich neberie - ak mas na mysli vylety typu zoo, hrad, ci muzeum.
A ano - ma aj vydavky okrem vyzivneho - plati benzin, ci vlak, ked si ide po deti. To su vsetky jeho vydavky nad ramec vyzivneho.
A ze si zalozil novu rodinu??? Jeho vec. Ak na to ma, nech sa paci. Ale v prvom rade bol status dve malolete deti a manzelka invalid --- ak s tymto bremenom si zalozil rodinu, musi ratat, ze nie len svoje deti bude zivit, ale aj mna. Bez ohladu, ci ma dalsie jedno ci pat deti --- jeho prve dve nemozu na toto jeho rozhodnutie doplatit.

mihula
4. sep 2014

@kaktusik007 je mi luto,že to mas takto.Ale autorka prispevku pisala o inom,že by chcel deti,že sa im chce venovat.Su aj iní otcovia,ktorí svojim detom daju aj ked nemusia.Mame to v rodine,mlady otec plati,pravidelne.Kupuje jej oblecenie,kabat,vetrovku,topanky,vsetko vačšie položky.A bere si ju pravidelne a venuje sa malej cela rodina.A samozrejme pomahaju aj stary rodicia.Vsetko je to o ustretovosti ludi.Ale viem,že sa najdu aj takí hnupovia ako ten tvoj.Prajem všetko dobre

kaktusik007
4. sep 2014

@mihula ale ved nech si berie deti a da si upravit styk - aby nebol iba na dohode s matkou. Ale zaroven narazala ze ci znizit vyzivne - tak pisem, ze 200 eur spolu na 11 a 6 rocne dieta je fakt malo a nie je priestor to este znizovat.
A ano, moj je hnup... zial.

ukulela
4. sep 2014

zeny, zle chapete vyzivne - ze pol na pol ... sudca vam povie, ze dieta ma pravo mat rovnaky zivotny standard ako rodic. tak ak je otecko boris kollar, vyrubi mu sud nie sto, nie dvesto, ale 2000 eur - a ak zaraba otec minimalku, sotva moze sud vyrubit 200 eurove vyzivne z 300 eckoveho platu. a nebude mu zalezat na tom,kolko zaraba mamicka a ze by ho maleho rada dala na hokej a futbal. jednoducho ked otcovi vyrataju 50 lebo z platu viac nevyjde, tak smola. ale tiez mozu dobre zarabajucemu otcovi vyrubit vyzivne vyssie ako matkin plat - lebo tato na to ma a dieta ma narok zit tak dobre, ako zije otec, hoci matka je len predavackouv obchode s 350 na vyplatnej paske ...
a autorke temy - @januleta, no,len ziadat upravu styku s detmi, nic ine ... sud nebude zaujimat, ze vy mate babo a splatky - je to tvrde, no je to tak.

smutko4
7. sep 2014

inak ja mam 16 rocnu dceru a dostavala som pred 3 rokmi na nu 85 eur, dala som na zvysenie pred 2 rokmi tak dostavam 110,- manzel podnika a doniesol vykazy o strate, tak mam smolu a isla na strednu skolu tento rok, ja na materskej, sudkyna sa so mnou ani nebavila v trnave....