Mamičky, ktoré odišli od partnera a súdili sa o malé dieťa

kuceravasue12
25. feb 2016

Ahoj, rozmýšľam o odchode od priateľa. Bývam uňho a máme 1,5 ročné dieťa. Chcem s dcérkou odísť bývať k rodine, ktorá žije skoro 200km od neho. On o dcérku nemá bohvieaký záujem, najradšej by bol keby bola celý deň zatvorená v detskej izbe a nezavadzala a odo mňa čaká, že sa budem oňho starať ako o malé decko na 100% a nie o malú. O jeho finančnej pomoci ani písať nebudem...Veľa pije, nie je agresívny, ale robí vtedy hlúposti a dosť nebezpečné, napr. raz som sa v noci zobudila na to, že cítim dym, na platničke bol tanier rozbitý napoly a jedlo na ňom už horelo, on sťatý pokojne spal. Po opici je sprostý, vykrikuje mi čo sa dá, vyhráža sa aj fackou, kričí, že si môžem zbaliť veci a vypadnúť ak sa rozplačem už som narušená...Na druhý deň, sa tvári akoby nič a dokonca tvrdí, že nič také nepovedal, alebo, že si zato sama môžem...Jeho otec mi kázal zavolať mu ak bude robiť problémy, ale čo z toho, že mu vynadá, to mu vydrží tak na týždeň/ dva a zase robí to isté. Malej sa prihovára zoberie si ju na ruky ale dokopy je to tak 5min denne. Musím ho prosiť aby ju aspoň na 5min postrážil, aj to prídem a malá sedí na stole a on čumí do notebooku, radšej ju mám pri sebe. Nevie sa starať o dieťa, dokonca jej všetko závidí, asi by som mala z rodičovského kupovať veci jemu a nie jej. Mám už toho dosť, nechcem žiť takýto život a hlavne nechcem aby takto žila dcérka. Bojím sa však čo bude až odídem. Vyhráža sa mi, že zo mňa urobí psychicky narušenú, že sa postará o to, aby som malú nedostala ja, on vie tak klamať, že mu každý uverí, skutočne malú nechce, je to preňho len zbraň proti mne, aby som s ním ostala. Vyhrážal sa mi už všelijako, popravde veľmi sa bojím, čo by mohol urobiť on aj svokor sú poľovníci majú veľa zbraní...Nechcem mu zabrániť v stretávaní sa s malou, ale ak tak len v mojej prítomnosti. Je tu mamička s podobným príbehom? Ako ste na súde dopadli? A akú mám podľa vás šancu? ďakujem

eleonorcha
25. feb 2016
Používateľ eleonorcha je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od eleonorcha.

mozes verit tomu ze jemu dieta nenechaju! 🙂

aduuus
25. feb 2016

Nieco podobne...ak sa odstahujes tych 200km od neho tak si bud ista ze to bude lrn v tvojej pritomnosti

stastnazena2
25. feb 2016
Používateľ stastnazena2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od stastnazena2.

máš velku šancu si predsa matka 🙂

margaretka001
28. feb 2016

Som na tom podobne. Tiez som odišla resp.ušla s 2 malými detmi od psychopata. Kto nezazije nepochopí ten strach bezmocnosť. Sudime sa uz skoro rok za deti. Manželia sme neboli. No o deti mu vobec nejde. Len to tak prezentuje. Vytiahol striedavu starostlivosť a tym ma chce donútiť aby vratila k nemu. Je skvelý recnik a herec. Poznám tvoje pocity. No z vlastnej skúsenosti radím odísť čím skor, za dieta. Manipuluje ta. On to vie, citi z teba strach a tym sa živý. Teší ho to, výživa sa v tom. Bude ta chcieť psychicky zničiť a cez dieta. Takýto ľudia nemaju svedomie pocit viny. Potrebujú vinníka mat neustale niekoho pri sebe a ponizovat, mat na vrch a kontrolu nad tebou. A to ho živý. Bude to tažké. Este ťažšie ked odides. Nechcem naháňať strach....aspoň z mojej strany to tak je. No bojuj a hlavne mu v žiadnom pripade neukaz strach. Stoj si za svojim! Súd si vypočuje obe strany. Navrhne dokazovanie. Ak sa neviete dohodnúť v styku s dieťaťom ( so psychopatom a manipulatorom sa komunikovať nedá o dohode ani nevravím)...súd navrhne znalecké dokazovanie. Či je schopný ako osobnosť postarať sa o dieta. Nehlad uz na nic ine len a len na dieta a seba. Jeho nezmenis. Poradí si aj sam. Čím skor si nájde ďalšiu obeť tym lepsie pre teba. No potrvá to...teraz si pre neho dôležitá ty a nie dieta. To bude zneužívať aby ta psychicky terorizoval. Zial. Chráň si dieta a seba. Nedaj sa zapliesť do bludneho kruhu co tyka komunikácie. O to mu pôjde. Buď silná a hlavne maj na mysli ze to on je ten co je chorý. Podporuj si sebavedomie a maj na blízku osobu ktorej sa budes môcť vyrozprávať. Veľa šťastia...

lussy211
12. mar 2016

@margaretka001 presne toto, chlapi striedavku zneužívajú len aby ženám znepríjemnili život, je to primitívne celá tá striedavka.A presne ako píše margaretka, oni sa vyžívajú v tvojom strachu , manipulujú tebou cez vyhrážky a vydieranie či už po dobrom alebo zlom a keď odídeš aj tak, tak ti robia zo života peklo ale lepšie bez takých.Takže presne tak, komunikácia s takým človekom je bludný kruh. 😠 Držím palce

lussy211
12. mar 2016

@margaretka001 tiež som toto zažila ale s tým že on to dobre skrýval čo je zač a zo mňa robil špinu.

margaretka001
12. mar 2016

Chápem. Ja som na pol ceste v boji. Tiez mam prípad inteligentného psychopata. Najhoršie co môže byt. Používa taktiku, diplomaciu a presne vie ako nato. A kam chce človeka dostať...navonok veľký inteligent...inak psychická troska co potrebuje druhých deptat lebo sa sam topí...

papricka33
14. mar 2016

@kuceravasue12 urcite sa len vyhraza. Vie, ze na malej visis, tak utina do ziveho. Musis mu ukazat psychicku presilu, na odchod sa dobre priprav, poisti si vsetko. Bolo by lepsie, hrat to tak, ze sa s malou ani nebude stretavat. Ako dovody uvedies jeho nezodpovedny pristup, alkoholizmus... Este sa bude musiet ON snazit, aby sa s nou vobec videl v tvojej pritomnosti. Bolo by dobre, ziskat si svokra na svoju stranu, ale urcite mu nehovor o odchode. Syn je syn, a je vacsia pravdepodobnost, ze bude drzat s nim. Zisiel by sa ti pravnik, aby si si s chladnou hlavou premyslela postup. A uz ziadne place. Toto je fakt ch..j, ktory za to nestoji. Znicil by ta postupne. Prec, prec od neho.

rodinapre
15. mar 2016

Nájdi si v tvojom okolí naj naj naj advokáta resp. advokátku ktorý majú zameranie na rozvod.Aby ti vedeli pomôcť , keď sa bude priateľ odvolávať na súde čo sa týka pridelenia malej.Inak to môže dopadnúť práve naopak , že ta zlá budeš ty.

kuceravasue12
autor
18. mar 2016

@rodinapre Presne to mám v pláne, mama je po rozvode tak pôjdem za jej právničkou tá bola dobrá, lenže niečo stojí tak ešte pár mesiacov musím vydržať a nahrabať peniaze. Zbieram bločky aby som dokázala čo všetko platím, už som mi aj podarilo nahrať ho opitého ale podarilo sa mu mi to zmazať, ale opitý je tak často, že ešte budem mať kopec príležitostí nahrať ho. Aj jeho rodina sa ma zastáva, už aj vlastnú matku poslal do pi a vyhrážal sa jej facku, keby mal rozum tak by sa im pchal do zadku aby sa ma nezastali ale on im ešte ukazuje aký je debil, ale veď lepšie pre mňa 😉

rodinapre
18. mar 2016

Ak príde domov opitý a ohrozuje Vás volaj políciu.Nahrávka ti moc nepomôže.Ak rodina vie o nejakom incidente , nech ti idú svedčiť.

aduuus
18. mar 2016

@rodinapre aj nahravka pomoze

lussy211
18. mar 2016

@aduuus nepomôže, to by o nej musel vedieť aby bola posudzovaná ako relevantný dôkaz.

aduuus
18. mar 2016

@lussy211 nie je pravda. Ja som predkladala nahravky aj na obcodnom urade priamo pred nim na konani a boli brate ako dokaz a aj v dalsfj veci na kriminalke

lussy211
18. mar 2016

@aduuus no pokial ja viem, na súde to neberú.to mi povedalo viac právnikov.

aduuus
18. mar 2016

@lussy211 priestupkove na ine pravidla a co sa sudu tyka je na zvazeni sudcu ci vezme do uvahy. A taktiez si ich sud mize vyziadat

lussy211
18. mar 2016

@lussy211 citujem" Je zá­sad­ne nep­rí­pus­tné, aby si súk­rom­ná oso­ba uta­je­ným spô­so­bom /pos­tu­pom, kto­rý spo­čí­val v po­ru­še­ní us­ta­no­ve­nia § 2 ods. 7 zá­ko­na č. 163/2003 Z. z. o ochra­ne súk­ro­mia pred neop­ráv­ne­ným pou­ži­tím in­for­mač­no-tech­nic­kých pros­tried­kov, a po­ru­še­ní us­ta­no­ve­nia § 12 ods. 2 Ob­čian­ske­ho zá­kon­ní­ka/ hla­so­vý pre­jav iné­ho cie­le­ne iba za tým úče­lom, aby ho moh­la po­ten­ciál­ne v bu­dúc­nos­ti pou­žiť ako dô­kaz v tres­tnom ko­na­ní."

lussy211
18. mar 2016

@aduuus no možno že takto áno jedine ak je to vyžiadané súdom pri dokazovaní. Ale " Žia­den súd ne­mô­že bez uj­my na ná­le­ži­tom vý­ko­ne spra­vod­li­vos­ti a to aj za si­tuácie, keď utr­pí ma­te­riál­na prav­da, „pri­ro­dze­né prá­vo“, opie­rať svoj ná­zor, o to viac zá­ver o vi­ne ob­ža­lo­va­né­ho o dô­kaz, kto­rý bol nie­len­že zís­ka­ný ne­čes­tný­mi pros­tried­ka­mi, ale pre­dov­šet­kým ne­zá­kon­ne.", je to dosť zvláštne aj tak ak tak postupuje.

aduuus
18. mar 2016

@lussy211 ale obvodny urad nie je trestne konanie! A na kriminalke to pripustne je aby na zaklade toho vyhodnotili ci je to trestny cin! Takze nahravky POMOZU

aduuus
18. mar 2016

@lussy211 veci maju urcity priebeh pred tym nez sa dostanu na sud..ak sa vibec dostanu...vacsinou nue

lussy211
18. mar 2016

@aduuus S tým súhlasím,lebo úrad nie je trestné konanie...NO áno, ale ak to posúdia ako trestný čin ešte neznamená, že takú nahrávku na súde vezmú a to je rozdiel .A poprosím bez tých výkričníkov, sme v diskusii;)Ďakujem za váš príspevok týmto ja svoje prispievanie ukončujem, a pani nech si urobí názor sama a prezistí si veci cez advokáta.

lussy211
18. mar 2016

@aduuus presne to som sa snažila naznačiť

aduuus
18. mar 2016

@lussy211 ja som nevravela ze ju vezmu ale ze predlozit sa moze zato hlavu neutnu..a je na sudcovi ako zhodnoti lebo kludne moze zamietnut. Ale mize sa stat aj to ze nie. A otazka bola ci nahravka pomoze. Odpoved je ANO pomoze v urcitych smeroxh!

kuceravasue12
autor
19. mar 2016

Toto je svet, to aby som priateľovi povedala hej zlatko nahrala som si ťa keď si bol opitý aby som to proti tebe použila na súde ok? Kamoška mala brata, mával výbuchi zlosti,na polícii jej povedali,že kým to neurobí na verejnosti nič nemôžu urobiť, jasnè, že to na verejnosti neurobí, sprostý nie je. Priateľ ma fyzicky nikdy nenapadol, on len robí sprostosti a zobudí tým aj celý panelák. Po opici má nervy a ziape po mne aj zo to, že si nevie nájsť papuče...

aduuus
19. mar 2016

@kuceravasue12 no ved si to nahravaj ked vystraja. Nic mu nemusis hovorit. Na policii to aj tak posudia len ako priestupok a potom na obvodnom urade na konani mozes predlozit nahravky

kuceravasue12
autor
19. mar 2016

Nechcem ho udať na polícií, lebo zase nič hrozné nerobí, ja len chcem v kľude odísť a chcem aby malú nedostal a stretával sa s ňou len v mojej prítomnosti.

aduuus
19. mar 2016

@kuceravasue12 tak potom to tu zbytocne riesis 😊 lebo ak to nebudes riesit oficialne cez policiu tak ti to bude prd platne. Bude to len tvoje slovo proti jeho a na sude o malu ti to nic nepomoze, skor poskodi