Manžel robí dlhy počas rozvodového konania

tkollarovatt
9. jan 2014

Dobrý deň,
chcem Vás požiadať o radu, čo v príde, ak si manžel počas rozvodového konania zoberie úver, bez môjho súhlasu a vedomia. Nežijeme v spoločnej domácnosti a spolu ani nehospodárime. O tom, že si úver zobral som sa dozvedela náhodou, nakoľko mu na moju adresu prišiel výpis z úverového účtu. Ja som banku hneď kontaktovala, avšak oni mi len napísali , že nemôžu podávať info tretím stranám. Znovu som ich kontaktovala, nakoľko podľa dokladov predložených súdu, mám za to, že ich vedome uviedol do omylu ohľadom získania úveru, na to mi však banka napísala, že ak si on zoberie úver a nebude ho splácať, jeho dlhy budú môcť byť vymáhané aj odo mňa, nakoľko rozsudok o rozvode nie je ešte právoplatný a BSM nemáme vysporiadané. Ja už neviem, čo mám robiť, som na materskej, neviem, kam sa obrátiť, banke som odpísala , že k dlhu manžela nepristupujem atď. . Na výživu detí a mňa neprispieva, v minulosti nesplácal úvery, teraz si ich berie, aby sa ukazoval pred milenkou, skrátka nemá na taký život, aký jej nasľuboval.Je to pre mňa dôležité aj z dôvodu budúceho majetkovprávneho vysporiadania .
Prosím poradte mi, ďakujem.

kaktusik007
10. jan 2014

@tkollarovatt no - takto... ten dlh je jeho, nie tvoj - ty vies preukazat, ze si nemala o nom vedomost.... takze pri bsm sa tento dlh riesit nebude...... teda - ak bude hajzel tak bude, ale ty vies preukazat opak...
k tomu, ze co sa stane ak dlh nebude splacat - tak ano, velmi dobre ti dochadza, ze banka si svoje peniaze bude vymahat od neho.... a na to ma pravo pouzit aj veci co su patriace do BSM - cize sa ta to dotkne.... na dalsej strane, ak by sa toto stalo ( moja rada je co najskor sa dohodnut na vyporiadani bsm, aj ked asi je to sciffi, ze??? ) tak stale tu mas moznost ho potom zazalovat a ziadat tieto peniaze co budu uhradene z tvojho podielu bsm, spat od neho....
zamotana situacia, tazsie riesitelna, na viac sudnych konani.... zial.... no, dalsi chlap, co necha manzelku s detmi v pruseri a bez financii.... nie si ani prva ani posledna, vitaj v klube... 😖

tkollarovatt
autor
10. jan 2014

@kaktusik007 ďakujem veľmi pekne. Čakám, kedy mi nadobudne právoplatnosť rozsudok o rozvode, a hned dávam návrh na vysporiadanie BSM. Obávam sa však, že proti rozsudku o rozvode podá odvolanie (výživné na deti) a to môžem rátať s ďalším pol rokom, kedy si niečo zoberie, kvôli krásavici..... Bojím sa exekúcie, ale čítala som , že potom musím podať námietku proti exe na súd, kde musím preukázať resp. prehlásiť (neviem presne akým spôsobom) , že v čase prijatia úveru mojim ex som o danej skutočnosti nevedela. Ešte raz veľmi pekne ďakujem 🙂

kaktusik007
10. jan 2014

@tkollarovatt no - davat po pravoplatnosti navrhu navrh na sud ohladne bsm -- neviem, je to trosku drahe riesenie a hodne zdlhave.... co takto sa s nim dohodnut??? dohoda je ten najlepsi sposob vyporiadania bsm.....

ak by aj podal odvolanie voci vyzivnemu - rozsudok o rozvode v casti ze vas rozvadza nadobudne pravoplatnost aj tak.... takto to mala kamoska - som sa informovala presne ako pises - ze ci sme stale spolu, ked sa odvola kvoli detom.... takze vtedy je platny rozsudok vo vsetkych bodoch, okrem tych, voci ktorym sa odvolal -- ak sa odvola voci rozvodu, tak ten platny byt nemoze, ale ak sa odvola iba voci vyske vyzivneho - tak vyrok o rozvode platny bude... 🙂

mirica
10. jan 2014

@tkollarovatt ak aj podá odvolanie voči výživnému ale nie voči rozvodu......rozvod nadobudne právoplatnost......právoplatná nebude len tá čast o výživnom.....

tkollarovatt
autor
11. jan 2014

@kaktusik007 si zlata, dakujem velmi pekne. Vies, ohladom toho bsm na sude, ja sa chcem dohodnut, ved chlapcov mam malinkych, chcem zit uz bez tych utokov, nie sa stale niecomu branit..... Len on neustale utoci, vyhraza sa, proste chce sa ukazovat pred ilenkou, ako on so mnou zatocil, a jej nasluboval hory doly, len stale nema z coho. Moje vyzivne sa pohybuje vo vyske ca 800 eur na deti, do toho este vyzivne na mna...... Ona je uz asi tehotna a ta sumicka im bude chybat.... Minul peniaze deti, co som im nasporila, ja som po porode dvakrat operovana, malinky mal osem mesiaco a bum..... Chcel sa sice vratit, ale to bol len pretvarka. On je stale nervozny, huci po mne ked hovorime o vaznych veciach..... Ale co uz, potrebujem prekonat tieto situacie a verim ze ma caka uz len to dobre v zivote, a kazdu jednu, ktora sa nie vlastnou vinou dostala do takejto situacie. Mam chlapov a to je dolezite, najmensi zacal rozpravat, starsi je prvacik.....radost. este raz velmi pekne dakujem. Prajem pekny den.

tkollarovatt
autor
11. jan 2014

@mirica velmi pekne ti dakujem, pajem pekny den