Manžel sa zaplietol s inou ženou

majada35
30. okt 2018

Manzel sa zaplietol s jednou zenou, ktora bola pracovne blizko neho. Momentalne to prerusil, dusuje sa, ze s nou nic nemal...vraj sa len ona do neho zalubila. Ale ja citim, na zaklade jeho zmien(typicke zmeny nevernika), ze s ňou urcite musel mať pomer. Ja sa neviem cez to preniesť a pomýšľam na rozvod. Uz mu nemozem doverovat, kontrolovat ho, nemá zmysel. Mylim, ze medzi nami je tolko rozdielov, ze toto je ta posl.kvapka...

viktoria1425
30. okt 2018

@majada35 ak by ma muž podviedol s inou ženou tiež by som sa rozviedla. Ale určite zisti ci sa to tak naozaj stalo a potom konaj. Mozno to naozaj bolo inak.

liaka
30. okt 2018

@majada35 zazivam presne to iste. Muz si zacal na pracovisku s jednou... Pisali si a volali nonstop kazdy den. Ja som odisla do roboty, pisal, volal jej. Ked isiel zo skolky pre maleho volal jej aj dva hovory za sebou. V robote na nocnej ked sa dalo tak nesiel spat ale ostal s nou do rana hore.. Strasne to boli a neviem co dalej. Pisal jej ze mu chyba, ze ju lubi, oslovoval ju laska. K sexu nefoslo a vraj ani bozk nebol aj ked raz jej ponukol sex a ona odmietla. No keby vtedy nepovedala nie tak neviem co by bolo dalej..

deti95060810
30. okt 2018

má vôbec vzťah zmysel ak sa vytratí medzi partn. dôvera? podĺa mňa nie...

deti95060810
30. okt 2018

@liaka hádam nečakáš že chlap sa ku všetkému prizná....

jamimka
30. okt 2018

Ahoj, muz sa nikdy neprizná, ty by si sa priznala s celou pravdou?...ak sa muz zaplietol, zaľúbil, do inej, teba nelubi, a uz nikdy nebude medzi vami to, co bolo. Hoci si date sancu, hoci sľúbi, ze uz to nespraví, bude ho to lákať. A ty nebudeš v noci spávať, ale rozmyslat, ci sa okolo neho niekto nemota. Tak, ak raz odišiel za inou, ty si mu nieco nedala. Nechaj ho ist.

liaka
30. okt 2018

@deti95060810 ja som bola osobne za nou, stretla som sa s nou

liaka
30. okt 2018

@deti95060810 viem, ze neklame so sexom aj ked neverim ze aspon ten bozk nebol, ale odptisahal na smrt syna, ze nic nebolo. Ona mi potvrdila vela veci a on s nou nebol v kontakte ked som to zistila, tak nemohli sa dohodnut. Kontrolujem aj vypisy hovorov uz. Dovera je stratena. Ale su tu tri deti.

deti95060810
30. okt 2018

@liaka kašľala by som aj na neho aj na ňu a starala sa len o deti....mm nech si robí čo chce, keďže si už tvoju dôveru presral...

pribinak
30. okt 2018

Eeee, nemohla by som viac zit a zdieľať domácnosť a posteľ s chlapom, ktory ma podviedol
Dôvera je základný pilier manželstva

janulka2811
30. okt 2018

Tak sa rozved.
Určite s ňou niečo mal, bohužiaľ a nie že iba ona sa doňho zamilovala to je trápne a detinské.

bsp39
30. okt 2018

Baby, rozveďte sa s neverníkmi a zariaďte si nový život. Mám príklad v susedstve, že aj žena s 3-mi deťmi si našla nového partnera, slobodného bez záväzkov.

seva22
30. okt 2018

Neviem co by som robila ja...ja by som asi urobila toto: poziadaj ho aby bol k tebe uprimny,ci fakt chce ostat s tebou,popripade ho poziadaj o kontakt na nu a stretni sa aj s nou,resp. stretnite sa vsetci traja a povedzte si vsetko na rovinu! Ze co si mysleli ked to zacali a ze ako planuju spolu teraz fungovat v praci,resp. ci by nebolo dobre aby jeden z nich z tej prace odisiel! Podla mna ak ostanu spolu pracovat,urcite to neprestane! Vlastna skusenost! Musis z jeho strany vidiet jasne kroky k naprave, nie len slova! Nenechaj sa nimi vodit za nos!!!

liaka
30. okt 2018

@seva22 my sme sa stretli vsetci traja z oci do oci.tiez riesime aby spolu uz nerobili.

jamimka
30. okt 2018

@seva22 ja by som sa tak nrponizila pred zenou milenkou, ze by som sa isla pytat, nedajbože prosikat, aby to ukončili... Nech si ho necha. Ved ked odisiel od zeny s detmi za nou, tak asi ani pri nej nevydrží. Ak sa ona zaľúbila, tak nech ho lubi aj teraz. Nevera sa neodpusta. Kto tvrdi, ze im to zachránilo vztah, blbost...ja by som nedovolila mužovi sa ma uz dotknúť. Az taka zufala nie som, ze by som chcela spat muza, ktorý sa tulil k inej.

lejka01
30. okt 2018

Rozvod!spravil to raz, spravi to zase...zase casom pride nejaka ina....sex nemusel mat, ale aj toto je NEODPUSTITELNE A ZOPAKUJE SA TO...

liaka
30. okt 2018

To ozaj nikto neveri, ze sa niekto dokaze zmenit? Nikto nema skusenost, ze sa to da zvladnut a chlap sa fakt "polepsil". Moj nazor je, ze sancu treba dat. Jednu, jedinu... Zato clovek neda nic a ked k tomu sexu nedoslo tak uz duplom..

alaguema
30. okt 2018

@majada35 Vystihla si to poslednou vetou. Zrejme ste mali v manželstve problémy, ktoré vyvrcholili neverou. Úplne chápem, že ťa to bolí a cítiš to ako veľkú krivdu, ale skús sa na to pozrieť s troškou nadhľadu. Čo sa reálne dialo, kde boli problémy, ako ste ich (ne)riešili, aký podiel si na tých problémoch mala ty a čo si reálne robila pre zlepšenie. Tieto úvahy nie sú cestou proti rozvodu, ani k nemu. Sú cestou k pochopeniu, ako fungujú, alebo prečo nefungujú vzťahy. Budeš to potrebovať aj ak spolu ostane, aj ak pôjdete od seba.

liaka
30. okt 2018

@alaguema pekne napisane, nezatratila si hned vztah

veronique11
30. okt 2018

@majada35 ahoj,nie som síce vydatá ale obetovala som tomu “svojmu”9 rokov života a slepá sprostá neskoro aké predsa zistila čo robí za mojom chrbtom.konfrontovala som ho a pýtala sa rovno lebo som mala nespochybniteľne dôkazy klamal do oči a to x krát za sebou a to sa opakovala znova .neverny chlap a chronicky klamár sa nikdy nezmení a ak tvrdí že sa zmení a nikdy to už nespraví ,never.dlho váham nad odchodom zo spoločnej domácnosti lebo tie pochybnosti že kde je a s kým má tak ničia že sama seba už nespoznávam.dufam že čoskoro naberiem tie posledné sily a dokážem to,bude to vykúpením lebo takto trápim a načo ..pre jedného ani chlapa sa nedá povedať,lebo chlap by aspoň bol rovný povedal pravdu aby som si ho mohla aspoň zato vážiť

6699333
30. okt 2018

Niektoré radite rozvod no v danom okamihu je to pre ženu najhoršie rozhodnutie veď ho ľúbi zdieľala s ním domácnosť je to pre ňu samotnú ťažké našťastie sa mne nič také nestalo ale určite by som to hneď rozvodom neriešila 😣😣

kuriatkomm
30. okt 2018

Hm,môj názor- ak by ma chlap raz podviedol,tak,že by mal sex na jednu noc,priznal by sa mi-odpustila by som, možno sme sa veľa hádali doma,opil sa alebo len pud. Ak by to oľutoval,dala by som mu šancu.
No ak by ma podvádzal s jednou ženou napr rok,ľúbil by ju a sama by som na to prišla,nikdy by som sa ten vzťah nesnažila zachrániť. Lebo..ako? Zázrakom ju prestane ľúbiť? Možno by mi to povedal,no stále by ju ľúbil,jeho srdce by som už späť nezískala. Citom nerozkážeš.

pribinak
30. okt 2018

Podla mna, zeny ktore tu píšu, ze muz ich podviedol a oklamal a oni zachránili ten vztah, tak veria v svoje a jeho klamstvo
Ak niekto podvádzal, tak bude podvádzať aj naďalej, ak niekto klamal, bude klamať naďalej, len si da sakra bacha, aby sa mu uz na to neprišlo, alebo aby to niekto nevidel
Oklamané a podvádzane zeny, ale aj muži zostávajú vo vztahu bud kvoli Detom, alebo kvoli bývaniu, peniazom ci hanbe
Zostávajú bez vlastnej úcty a sebahodnoty, zial

diridiridin
30. okt 2018

Ahoj. Ešte nedávno som sa pri takejto diskusii zhrozila, že aké to je strašné. A za chvíľu ma to čakalo doma. Vyplynulo z toho poučenie a nepoucenie.

Poučenie - chlap sa nezmení. Kedysi sme riešili podobnu vec, ale keďže k nicomu nedoslo, "odpustila" som.

Následne sa chytila šance kamarátka, ano, bolo to tak, že sa mu ona pchala až do zadku, ale on sa chytil. Tiež spolu nič nemali. Údajne a vlastne asi aj fakt nie. Fuj

Aktialna situácia - neverím mu, ale vôbec. Za každým rohom čakám zradu, doma aj z okolia. Otec je úžasný, muž pozorny, priloží ruku v domacnosti ... Ale neverím mu. A cítim, ako sa menim, ako som čoraz viac neistá vo všetkom, čo robím. A ako vyzerám. Začínam mať syndróm vyhorenia na Materskej. Nič si neviem užiť. Štekám. Som rada len sama s dieťaťom... Jednoducho, úplná letargia. Každý deň na to myslim a to už je pár mesiacov.

Nepoucenie - my ženy sme asi stavané na to, že musí pretiect pohár, dovtedy vydržíme. Ten môj ešte nepretiekol. Som s ním a čakám na zázrak, hoci každej kamarátke by som asi radila, nech odide. :D

pininka
30. okt 2018

Aké ľahké je napísať niekde na takéto fórum, rozved sa. Chapem ťa, úplne, ale vy dvaja musíte vedieť, či to viete prekonať alebo nie. Všetko prebolí, nikto nevie, ani on či to už nikdy neurobí,otázne je, ako sa k tomu stavia, či sa ozaj zmenil a ty ho takého už nechceš. Ja by som to hneď tak rázne neriešila. Nielen kvôli deťom, ale aj kvôli vám dvom. Žiaľ poznám viac prípadov, kde ženy potom ľutovali že sa rozviedli, lebo nový partneri boli stokrát horší než ten ich bývali s jednou neverou. Tým som nechcela povedať že byť neverny je ok.

diridiridin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rawmamka
30. okt 2018

@majada35 Čo všetko si vlastne zistila a akým spôsobom ? Máš to overené alebo sú to len domienky, intuícia ? Je dôležité, aby si predtým ako sa definitívne rozhodneš mala jasno v tom, čo vlastne medzi nimi bolo. Píšeš však o poslednej kvapke vo vašom vzťahu, takže ani predtýmto zistením o nevere to zrejme nebol plnohodnotný šťastný vzťah...... Ak mu už neveríš a cítiš, že už ani veriť nebudeš a nevieš si predstaviť žeby si s ním mala žiť do smrti, tak zrejme je čas zariadiť si život po novom, pretože čím dlhšie to budeš odkladať, tým viac času stratíš. A ako vieš, nikto z nás tu nie je naveky...

alaguema
30. okt 2018

@pribinak vidíš to čiernobielo. Nie každý vyhodnotí neveru takým spôsobom. Tvoj prístup je typický pre ľudí, ktorí majú práve málo sebadôvery a cítia sa neverou bytostne ohrození. Je logické, že potrebujú si to "niečo" chýbajúce, demonštrovať rozvodom. Na nich sa predsa nikto nebude pozerať ako na tie chudery/chudákov podvádzaných. Ale žena, ktorá má sebadôveru postavenú výlučne na vlastných kvalitách, obvykle v nevere a v sokyni nevidí takú hrozbu, to, že manžel strčil úd do inej ženy z nej v jej vlastných očiach neurobí chuderu, pretože nežije pod diktátom ega, ktoré je mimochodom práve ten fragment osobnosti, ktorý nevera zraní úplne najviac. Akokoľvek je nevera veľmi bolestná skúsenosť, nie je to podľa mňa automaticky dôvod na rozvod. Tam môže byť x okolností, ktoré sú veľmi dôležité pri posúdení, či ten vzťah má, alebo nemá zmysel. Či sa nám to páči, alebo nie, štatisticky k nevere dôjde v každom druhom manželstve. Celoživotne verných je minimum. Z čoho logicky vyplýva, že postaviť úspešnosť manželstva len a len na vernosti, je pomerne riskantné, zvlášť, ak v iných ohľadoch ani nejak extra nefunguje a naopak - rozbiť inak fungujúci vzťah a rodinu na základe jedného pošmyknutia mne osobne príde nezrelé. Ak je to celé zlé, nevedia už spolu fungovať, tak zas čakať na neveru, aby som sa rozviedla, je trochu na palicu. Každej nevere totiž niečo predchádza, pokiaľ sa nejedná o chronického kurevníka, ktorých je podstatne menej, než si ženy všeobecne myslia.

majada35
autor
30. okt 2018

Ďakujem vam všetkých za reakcie. Nie som zvyknuta robiť unáhlené závery, tak si to potrebujem poriadne premyslieť. A toto je velmi dôležitý krok..ale rozum mi hovori, ze je to muz, ktory si ma neváži, je egoista, nie je nápomocný v ničom(nakoľko chodi po týždňovkach, zvykla som si riešiť všetko sama) on chodi domov "oddychnut..len kedy mam oddýchnuť ja.?! Co mi dava?! Bez opory, pomoci, uz ani laska, ani priatel mi nikdy nebol..Zacinam sa prispôsobovat, pre jeho spokojnost...a pozeram telku, aj ked ma to vysostne nebavi..rozmyslam, ze s egoistom byva tazky zivot. Ked sa k tomu vsetkemu este pridruzi nevera, no, nemam velmi nad cim uvazovat. A zvlast, ak nevie riesit problemy, vsetko vyhodnoti ako hadku, aj ked v skutku ide len o konsenzus..aspon z mojej strany. Asi sa bojim rozvodu, vzdy som sa naivne domnievala, ze mne sa to nemôže stat..

pininka
30. okt 2018

@majada35 tak si si sama odpovedala, je tam viac proti ako za. Si zvyknutá byť sama, taká zmena to pre teba nebude.

majada35
autor
30. okt 2018

@deti95060810 tiez si myslim...zit s niekým a byt sustavne v strehu, upodozrievava...nema zmysel. A potom, vsak ten clovek ani za to nestojí.