Máte osobnú skúsenosť s oddĺžením fyzickej osoby?

morskapanna
27. máj 2013

zienky mate osobnu skusenost s oddlzeni fyzickej osoby prehrali sme sud musime zaplatit 20 000eur a nemame skade manzel podnikal a vtedy sa narobili dlhy.chcela by som vediet ako to prebieha a kolko to stoji

sisaha
27. máj 2013

@morskapanna mas asi na mysli osobny bankrot.. Na internete su informacie, ale nie je to zas az tak jednoduche. Lebo to by mohol kazdy takto podnikat... Ale mozne to je..

morskapanna
autor
27. máj 2013

@sisaha ano osobny bankrot pravnik nam to navrhuje mame ist za nim v stredu som nervozna neviem co nas caka ☹

mawka
27. máj 2013

@morskapanna najskor musi mat zlikvidovanu sro, osobny bankrot je len pri FO osobach, zivnost je nepripustna, musi zrusit, zamestnat sa, funguje to na dve kola, najskor ide maly bankrot, kde musite sudu preukazat minimalne 1700 e majetok bud cash alebo taky, ktory sa da spenazit, nasledne zase sud rozhoduje, ci budete mat riadny bankrot a ak odklepne, tak tri roky budete platit % zo zarobku spravcovi, ktory to bude poukazovat veritelom. nesmiete sa omeskat a musite byt rpesni. po troch rokoch vas sud definitivne oddlzi. ono to vyzera jednoducho, ale jednoduche to neni vobec, uz len to, ze dlho toto u nas funguje a zatial je oddlzenych len par ludi. jaj a dava sa nejaky poplatok cca 600 na sud, z ktoreho je vyplatena cast na poplatky sudu a na spravcu. v podstate by ste mali mat cca 3000 e. hlavne vam spenazia vsetko, co sa spenazit da. ale ma to vyhodu, dnom rozhodnutia sa voci vam zastavuju akekolvek exekucie a konania. ste ako keby pod ochranou sudu. zvazte, ci by nebolo lepsie sa obratit na sud s tym, ze dlh, ktory ste povinni uhradit teda 20 tisic eur splacat v splatkach a to v prvom rade istinu, urok a nakoniec trovy. niekedy sud zastavi urocenie. ale tiez musite splacat nacas, jedna omeskana splatka a mate na krku exekutora. inak je jedno ci osobny bankrot, ci exekutor, uz si potom dobrych 10 rokov s uvermi neskrtnete. toto je realita.... bohuzial. bankrot ma sluzit ludom, ale tie poplatky a vybavovacky su tak drahe, ze si to clovek v nudzi dovolit nemoze.

morskapanna
autor
27. máj 2013

@mawka a na dom na ktory mame hypoteku nam nemozu siahnut??

mawka
27. máj 2013

@morskapanna ale asi ano... sa spenazi dom, vyplati sa uver v banke. sak chcete zbankrotovat, t.j. zbavit sa dlhov komplet. nemozes si ponechat dlh ziadny.

pasko1606
7. júl 2013

- to co bol niekto v osobnom bankrote alebo nie nema ziadny vplyv na to ci v banke po skonceni procesu dostane uver alebo nie, banke to moze byt jedno, ona ma vsetky uvery poistene a ked aj nie, odpise si to a ani pri tom nemrkne, takze ked splnite podmienky na poskytunie uveru uver dostanete.

- proces je drahy to je pravda, 663,88 je preddavok za konanie

- spravca spenazuje vsetok majetok vo vlastnictve upadcu (dlznika), podla toho ci je pohladavka veritela zabezpecena, sa potom kazdy veritel uspokojuje z tzv oddelenej podstaty.

PRE VIAC INFO www.oddlzenie.net

kalepat
12. apr 2015

To znamena ze ked sa spenazi dom nebude uz moj ale bude niekomu patrit? kde budem byvat mawka?

andrejko2006
28. apr 2016

Ahojte,,ja som sa tiež rozhodla pre bankrot.

Už sa to ťahá asi 3 rok,,všetko prebehlo super od samotného podania návrhu až po konkurz,,myslím po stránke papierovej..Bolo to ťažké zvládnuť skôr po tej stránke,,že správca bral dosť značnú časť z príjmu,,ale vedela som do čoho idem,,takže sme to museli prečkať.. Konkurz je ukončený vyzbierala sa čiastka,,ktorú správca rozdelil pomerne medzi prihlásených dlžníkov,,avšak už pol roka čakáme na vyjadrenie súdu či tento návrh schválil a povoľuje odĺženie,,totiž asi nie je týchto prípadov veľa a doslova sa správca vyjadril,,že pán sudca nevie čo má v tejto veci ďalej robiť a ako rozhodnúť,,takže čas beží a môj prípad sa povaľuje na súde a nik nevie čo ďalej a ako sa má vyjadriť,,

Existuje vôbec niekto komu povolili oddĺženie ???????? A prešiel tým 3ročným skúšobným obdobím a boli vyhlásené jeho dlhy za nevymožiteľné ????

andy101
7. aug 2016

@andrejko2006 prešiel nejaký čas, chcela by som sa spýtať, či všetko dopadlo dobre? A aký právnik vás zastupoval v celom procese, respekt. aká spoločnosť.Dik

tim_tvojpravnik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz