Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Máte skúsenosť so sudkyňou Zdenkou Mattielighovou?

amaj
6. mar 2012

Prosí dajte mi názor na sudkyňu, moj ex mi chce vziať dceru do starostlivosti, mam paniku, lebo som všeličo počula. Dcéra má iba 4 roky.

alexandra
7. mar 2012

Odznelo to tu uz x-krat, ale zopakujem,
Takmer kazdy chlap sa vyhraza svojej partnerke, ze jej vezme dieta, ze ho bude ziadat do svojej starostlivosti, lebo ma vyssie prijmy, lebo ma byt, a co ja viem este co.
Tieto dovody nie su dostatocne na zmenu zverenia.
Nenapisala si viac k svojej situacii, preto tazko radit, ci by bola vhodna striedava starostlivost, alebo rozsireny styk s otcom, alebo ina uprava styku.
Kazdopadne, len to ze to muz povie neznamena, ze uz svoju dceru nebudes moct vychovavat.

amaj
autor
8. mar 2012

Ahoj Alexandra, ja tu nepotrebujem hovorit o tychto veciach, som psycholog a rozumiem tomu, len ma zaujima nazor inych, co maju skusenost s pani sudkynou. Myslela som, ze sa tu najdu zeny, ktore pojednavala. Ja mam na nu jednoznacny nazor, len nerada by som sa mylila a bola neobjektivna. Ale dakujem za tvoj prispevok.

tea333
8. mar 2012

@amaj u nas takmer neexistuju pripady, kedy sa dieta zveri do starostlivosti otcovi ked je matka schopna a ochotna sa o dieta starat. uprednostnuje sa matka, najma pri takto malych detoch, a potom sa pripadne uvazuje o striedavej starostlivosti. Tvoj muz chce malu do starostlivosti, nie zobrat ju tebe. Neviem aky je jeho vztah s dcerou, mozno sa nestara a nezaujima, ak je to vsak inak, treba sa snazit na starostlivosti v prvom rade dohodnut.

ywana
8. mar 2012

Komu bude dieťa zverené rozhodne sudca. Úplne kľudne môže odignorovať čo poviete, čo dokážete...Neverím nášmu súdnictvu a otázku @amaj pokladám za normálnu. Je veľmi naivné myslieť si, že ak je matka schopná, súd jej takmer vždy zverí dieťa do opatery... Dieťa pôjde k tomu, komu ho sudca pridelí (zdôvodnenie sa vždy nájde).

alexandra
8. mar 2012

@ywana Suhlasim, ale na KS kde je mozne sa odvolat, je nepravdepodobne, ze by dieta pridelili otcovi, keby na to naozaj nebol velmi dobry dovod. Skor naozaj SOS.

ywana
8. mar 2012

@alexandra ...moje skúsenosti práve s rozhodnutiami KS ma vedú k presvedčeniu, že sa spoliehajú na to, že sa ľudia neodvolajú...prípadne akoby KS rozhodli "podľa počasia a nálady" a ak sa ľudia odvolajú, ponechávajú KS riešenie problému na vyššie inštitúcie...taký určitý alibizmus...
...zažila som si so súdmi svoje a práve rozhodnutia obvodných a krajských súdov ma privádzali do úžasu...

alexandra
8. mar 2012

@ywana Nemusis mi hovorit.. ☹ Na predbezne opatrnie som cakala rok a potom sfalsovali datum, kedy ho akoze zamietli aby sa zmestili do 30-tich dni a aktualne cakam uz 4-ty mesiac na KS...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli