Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Matka dieťaťa mi obmedzuje styk so synom

vlado11
27. dec 2012

Neviem ako zacat,na takychto strankach som po prvykrat.Moj problem spociva v tom,Ze matka nasho syna,mi po ich odchode obmedzuje styk,ani telefony mi neberie a ak uz vecer konecne dvihne,tak povie,ze uz spi.Boli sme spolu sedem rokov a mame spolocneho sestrocneho syna,no neboli sme zobraty a sudne rozhodnutie s ktorym som jej suhlasil za jej dobre slovo,ze to nic neznamena,ze to je len papier v ktorom je urcena navsteva so synom podla dohody.Spolu uz niesme vyse polroka,na zaciatku to bolo v poriadku aj sama mi zavolala,ze ma chce syn k telefonu,ale je to cim dalej len horsie,kedze na telefonaty ani neodpoveda.je to asi od vtedy co asi zacala zit s novym partnerom.Po poslednej navsteve so synom my dokonca povedala,ze musela ist za psychologom,ze su s nim problemy.Ani sa necudujem s tymi problemami ze ma,kedze predtym ako odisli,tak som prevaznu cast travil ja so synom,ja som ho vsetko ucil a aj sa hral,a aj po doktoroch som ja chodil,takze verim,ze mu chybam.neviem co mozem od nej este ocakavat,kedze stale nieco meni,aby som len za nim nemohol prist.Chcem dat sudom urcene navstevne hodiny,aby som sa vyhol komplikaciam,ze bude stale spekulovat,aby som len neprisiel za nim,ale neviem ako zacat a kde mam vobec s tym ist.Spekuluje uz teraz,boli sme ustne dohodnuty,ked odisla,ze ma zaujem,aby som bol so synom co najcastejsie a aj po vianociach mal byt so mnou a uz vymislela,ze niesu doma,aby som nechodil.

sissy27
27. dec 2012

@vlado11 obrátiť sa na príslušný súd a podať návrh na úpravu styku syna s tebou, navrhneš nejaké dni a hodiny, prípadne časť prázdnin. ona o tom vedieť nemusí, súd určí termín pojednávania a jej doručí vyrozumenie... iná cesta žiaľ asi nie je, podľa toho čo píšeš... ak úplne nevieš čo a ako, obráť sa na právnika, zas tak drahé to nie je...

zuzka38
27. dec 2012

@vlado11
ja by som to na tvojom mieste skusila aj cez www.ligaotcov.sk
alebo
http://www.facebook.com/pages/Rada-pre-práva-di...

drzim palce !

nikolka2
27. dec 2012

U nas na SVK ma rovnake prava aj otec aj matka ,,daj na sud a cim skor ,,,dohodu a striedavej starostilovsti 😉 Ale, zas mas pravo podla mna prist ku nej a syna navstíviť v tom ti nemoze branit ....ved si jeho tec 🙂

kaktusik007
27. dec 2012

@vlado11
prepac, ale ja viem ze kazda minca ma dve strany a to, ze ty tu places ze ti matka brani v styku s dietatom este neznamena, ze tomu tak naozaj je...

avsak - odhliadnuc od toho, ostava len cesta na urad prace, socialnych veci a rodiny ku koliznym pracovnickam - povedia, ozrejmia, pripadne pomozu dohode, matku si predvolaju, zistia, kde je zaujem dietata a kde je zaujem rodicov....
a ak je dieta uz schopne komunikovat (co je) tak sa porozpravaju aj s nim....
no a ak k dohode nedospejete, resp. subezne s tym das navrh na sud ohladne upravy styku - a tu uved konkretnosti ze bola dohoda taka a taka ale zial, aktualne sa uz dohodnut neviete.... a bude pojednavanie tak do 3 mesiacov asi, a potom sud....
a ked budes mat sudne rozhodnutie, budes o krocik blizsie k tomu, aby sa aj vykonavalo.... aj ked to je o inom...
@zuzka38 liga otcov..... uz ma to vytaca - drvivej vacsine tychto akoze otcov ide len o jedine - o robeni naprieku matke deti!! cest vynimkam... aj ked - ked su vynimky, vedia sa dohodnut....

vlado11
autor
27. dec 2012

Ten navrh mam dat priamo na sud,alebo najprv ist na UPSVR?po sudoch som sa s tym nechcel natahovat,kedze som jej doveroval,ze bude tak ako sme sa dohodli pri jej odchode a dokonca aj po par mesiacoch to aj dodrziavala.To len poslednu dobu,asi mesiac,takto roby.Dokonca ked jej volam,tak sa stane,ze dvihne jej asi novy partner a rozprava,aby som nevolal a nechal syna na pokoji.A ako som sa dopocul od jej sestry,tak tam kde byva zevraj zacala rozpravat na mna,ze chodim po krcmach a hram automaty,co je absolutne klamstvo.

zuzka38
27. dec 2012

@kaktusik007 a vacsina matkam nejde o to iste? Robenie napriek? Stavanie dietata medzi, manipulacia a pod.? My ludia vieme byt svine a netreba tu kategorizovat a zovseobecnovat... Kazdy rodic ma rovnake prava na dieta a je smutne ked to jeden zneuziva...

kaktusik007
27. dec 2012

@zuzka38 ano, suhlas... len zial my matky ziadnu ligu matiek nemame a odvsadial sa tlaci ze manipuluju detmi iba matky..... a ja ti viem povedat prave o opaku a o robeni napriek otcom a o manipulacii deti otcom....
a ta uzasna striedava starostlivost!!!! chuda dieta, ani nevie pomaly kde ma domov..... hlavvne ze otecko nemusi mamicke platit vyzivne 😠 😠 😠

ale raz som nasla dobry priklad striedavky -- dieta bolo stale v jednom a tom istom byte, akurat sa po tyzdni striedali rodicia..... heh, vacsina rodicov by si tu striedavkuu v tomto pripade isto rozmyslela 😀 😀 😀 😀

kaktusik007
27. dec 2012

@vlado11 mas dve moznosti - bud to das na sud, a budes mat dane kedy si syna mas pravo bravat, alebo to na sud nedas a ostane to na dohode ako to je teraz - a tym padom to bude este horsie a syna neuvidis... 😠

Tu začni písať odpoveď...

Odošli