Mesiac od zvýšenia výživného a nedostala som ani cent

nikolca
1. júl 2012

v aprili sme mali pojednavanie,exmanžel neprišiel,odročila to sudkyna na maj,môj byvaly sa na sud dostavil,vyživne mi platil 73 euro a pri pojednavani mu sudkyna i napriek tomu že s vyškou vyživneho nesuhlasil lebo pri prijme 300 euro mesačne nie je schopny 120euro mesačne mi vyživne platiť,so synom chodim na kožne kde platim 20 euro mesačne a ked som to tam spomenula tak mi povedal že je ochotny mi polovičku na tie kremy dať 😠 😠 ,sudkyna pokrutila hlavou a povedala že nepripada do uvahy,odklepla 120 euro a bolo ,Ked sme vyšli von na chodbe mi povedal že ked mam malo tak dostanem hov.. 😠 😠 a samozrejme hned prvy mesiac v juni som nedostala ani cent,tak teraz musim asi čakať až kym mi nezaplati tri mesiace a potom môžem podať trestne oznamenie,a čo ak v juni nezaplatil a v july zaplati vtedy sa s tym neda robiť nič? ☹ Ja som počula že aj keby mi platil 20 euro mesačne že sa s tym neda robiť nič?a to ma ešte aj dlh na vyživnom 400 euro vlastne od kedy som žiadala zvyšiť až kym by bolo to pojednavanie 😕,a eešte k tomu ma pôžičku zo štatneho fondu kde mesačne plati 100euro a ked to povedal sudkyni tak mu povedala že na to sa už par rokov neprihliada že aj keby mu nezostal ani cent tak mu zvyši že pôžičky sa v jeho pripade beru ako ťarcha ktoru nie je schopnny splacať,taktiež som počula že je možne aj na urade požiadať aby mu poslali list na postrašenie,že ked to nevyplati bude sa to riešiť dalej,no neviem čo je na tom pravdy

betina1984
12. júl 2012

@nikolca oslov exekutora, vyzivne sa da platit aj tak, ze mu to bude exekutor strhavat z platu, aj to zameskane...

15natalinka18
6. feb 2013

@nikolca možem sa vas spytat ? byvaly žiada zniženie alebo stopnutie vyživneho pred sudom zas chodia z kurateli na kontrolu ? a zastupuju prava dietata ako pri sude o zverenie ? byvali je v base tak si mysli že ked sedi už nemusi nič platit ach aj s chlapmi....

nikolca
autor
6. feb 2013

@15natalinka18 ahojko,nie pred sudom nechodia z kurately na kontrolu,u nas neboli 😉 ano zastupuju tak ako aj pri zvereni tak aj pri vyživnom,ja som bola na sude sama,z kurately poslala list,ospravedlnila sa že ma pojednavanie na inom sude,no mne naštastie už začal platiť no musela som to riešiť prostrednictvom policajtov 😠 no oni by najradšej neplatili nič 😒 no na nervy s takymi chlapmi

15natalinka18
6. feb 2013

@nikolca ach presne tak mi mame sud v aprili a žiada nakolko je zavrety stopnutie alebo na polovicu ach