Mohu pracovat na trvalý pracovní poměr vedle mateřské?

terezkazv
14. sep 2012

Ahojte, jsem sice češka, ale pracovala jsem, žiju a mám manžela i syna na Slovensku, takže taková slovenska s českým občanstvím. No zajímalo by mě jestli mužu pracovat na TPP když pobírám mateřskou ( do 11/2012) a potom mám nárok na RP. Nepříjdu o ně? Chtěla jsem jen brigádovat, ale naskytla se mi celkem dobrá práce, bohužel na TPP. Těžce o tom uvažuji, i když muj drobeček má jen 3 měsíce, ale myslím, že by nám to rodinného rozpočtu celkem zahrálo do karet a s manželem bychom si malého nějako společně asi předávali ve dreřích . Ne to si dělám srandu, je to sice časovo náročné, ale pokud bych měla o MD nebo potom o RP přijít nestojí mi ta práce za to a hledala bych jinou. A taky bych chtěla vědět či se víc oplatí TPP nebo dohoda či jené řešení. Máte nějaké zkušenosti ? Díky

bosorka3113
14. sep 2012

Na MD mozete pracovat iba na dohodu , na RD mozte pracovat aj na TPP a neprijdete o RP. tENTO ROK SA VAM OPLATI ROBIT NA DOHODU BO BUDETE PLATIT LEN DAN ZIADNE ODVODY DO sp A zp, ALE OD NOVEHO ROKA SA TO RUSI A AJ Z DOHODY SA BUDU PLATIT ODVODY DO sp, zp A DAN TAKZE POTOM TO UZ BUDE JEDNO CI NA tpp ALEBO DOHODU

romi2
14. sep 2012

No tou dohodou popri MD si nie som istá?Je to dávka z nemocenského poistenia, ktorá je ako keby PN a nie je možné mať žiaden príjem.Čosa týka RD tak to už ano.Ešte neviem čo vymyslia pre mamičky ale do konca roka je to istota s tou dohodou.