Moja žena čaká cudzie dieťa

ixojerry
25. aug 2013

Moja žena čaká dieťa s cudzím chlapom / viem asi s kým, je to občan iného štátu - CZ. - služobky sú parádna vec (Údajne šťastne ženatý pán s dvoma deťmi,ktorému ona nechce rozbíjať manželstvo. To šťastie ho asi začne opúšťať)./.
Odstupom času sa sama priznala a z večera do rána sa aj sama odomňa odsťahovala. Nie sme rozvedený a ani to zatial JA neplanujem urobiť. O jej plánoch zatial netuším. Priamo jej ublížiť nechcem, ale vedlajším učinkom sa zjavne nevyhne.
Hovorí že meno otca v rod.liste neuvedie. / Mám tomu veriť?/. Čo to znamená pre mňa, keď stále nesie moje priezvisko ?. Ako to mam teraz právne ošetriť, keďže neplánujem nasledujúcich 25 rokov sa starať o cudzie dieťa? A samozrejme dotyčnému pánovi z čiech to trošku spríjemniť aby sa netešil s dobre vykonanej práce a aby si to UŽIL aj druhý krát.?
Ak ste sa niekto stretli s niečim takímto, prosím poraďte čo robiť. Vďaka

juliana77
8. sep 2013

@ixojerry Očami som to len tak preletela, a možno som prehliadla. Ako dlho ste manželia a máte už deti??

vroni
8. sep 2013

@ixojerry, nie, do kolonky otca zapisu samozrejme teba coby manzela, uplne fuk, co chce tvoja zena. Az PO zapreti otcovstva (a pravoplatnom rozsudku) tvoje meno vymazu a POTOM moze ostat kolonka otca prazdna.

anatalia77
8. sep 2013

@vroni prázdna? neviem,prečo som mala zafixované,že tam nechajú aj nebiologického otca,lebo dieťa by nejakého malo mať.Ale to je asi iná situácia...

marienka1703
8. sep 2013

@ixojerry ahoj, ja Ti oodpovedaám ako zena,, Kazdopadne zalezi natom aky si clovek,,,no ja- by som v takomto manezlstve neostala,,,, akoze posmyknutie??? co zalezi natom-ake bolo manzelstvo??? kolko takych posmyknutí sa este stane??? jednoznacne ak by to nebolo tvoje dieta, ja by som ju poslala do prdele,,,a jeho manzelke to pvoedal tiez,,,ved ty vies tiez o tom, tak preco setrit niekoho manzelstvo....nech si potom spocitaju dva a dva a nesu zato nasledky,,,NEVERA V TAKOM PRIPADE by bola u mna neodpustitelna vo vztahu....
drzim palce, vyries si to co najskor,,,babetko za to nemoze-akurat tvoja zena--ze nevie sa spratat do koze...
vsetko dobre!!

vroni
8. sep 2013

@anatalia77, nenechaju, ak to nechce (to nechcenie ale musi deklarovat na sude spolu s dokazom, ze fyzicky otcom nie je). Ono je to aj logicke - nie je otcom, nechce nim byt, preco by mal pro forma ostat v rodnom liste, platit alimenty a este aj nechat po sebe dedit kukucku? Neexistuje pravny narok na otca a ani pravidlo, ze radsej hocijaky nez ziaden. Na druhej strane si neviem predstavit zotrvanie v takom manzelstve, kde muz bude dieta "nevychovavat" a "neprispievat", ale napriek tomu harmonicky zit s manzelkou...

ixojerry
autor
8. sep 2013

@maminuska Odyšla sama. myslím si ze odysla preto lebo sa jej nepodarilo to decko s mamickou zhodit na mna, a jej dobré kamarátky jej to tak fantasticky poradili. samozrejme ze je za tým aj skutočný otec ktorý jej povedal ze aby isla bývat do ciech, aby ju mal blízko, aby ju mohol castejsie navstevovat bez toho aby o tom vedela jeho zena. kedze moja mu nechce rozbýjat jeho stastné manzelstvo.
zaujímalo by ma co mu povie jeho zena na to ze spravil decko druhej zene. zeby mu to len tak odpustila a navrhla mu aby si spravili dalsie svoje ??? nuz uvidíme ktory variant príme.

myslela si (alebo stále si myslí) ze sa jej budem doprosovat na kolenách aby sa vrátila. 4 mesiace mi to nebola schopna povedat. Myslím ze som to tu uz spomínal, ze samotná svokra musela o tom decku vediet dávno predo mnou pretoze známemu spomínala ze sa nieco zlé stane. a stalo sa.

dneska som sa dozvevdel od kamaráda (kamarádov kolega je z dotyčnej dediny kde sa takmer kazdý s kazdým pozná) ze sa chodí ukazovat do kostola s bruchom / v rodnej dedine u mamičky, kde sme bývali dlhé roky/. domáci este asi nevedia co je za tým. ale zjavne uz len do casu.

aký superrýchly by musel byt rozvod aby som sa nestal otcom v RL, ked uz o 3 mesiace sa to ma narodit ????????

zitaje
8. sep 2013

@ixojerry rozvod ti uz nepomoze, tusim 6 ci 9 mesiacov po rozvode sa este pise byvaly manzel ako otec narodeneho dietata, bez ohladu na to, kto je biologicky otec.

ixojerry
autor
8. sep 2013

@juliana77 asi 8 rokov. deti nemáme. uz som to niekde spomínal

anatalia77
8. sep 2013

@ixojerry na rozvod si už mal mať podané,a len čo sa to narodí,tak podať to zapretie otcovstva

ixojerry
autor
8. sep 2013

@zitaje zákon o rodine hovorí tuším ze 180 az 300 dní.takze to sedí.

ixojerry
autor
8. sep 2013

@anatalia77 treba sa ponáhlat ? co tým uz teraz získam .

anatalia77
8. sep 2013

@ixojerry čo tým získaš? to musíš vedieť ty,čo potrebuješ

ixojerry
autor
8. sep 2013

@anatalia77 chcel by som sa este pred tým ako nieco podám stretnut s dotyčnými aktérmi tohoto príbehu.
aku maju dalsiu predstavu.
bol by som nerád keby to malo nejaký dopad na to este nenarodené dieta. aby som potom cely zivot nemusel pocuvat ze za to mozem ja.

snád cez dovolenku vybehnem na výlet do ciech.

anatalia77
8. sep 2013

@ixojerry chceš sa stať ich sudcom? ty sa v tom priam vyžívaš.
Dáš si cestu do čiech a pri pive sa okúpeš v ich hanbe,so zapadajúcim slnkom nastúpiš do autobusu,aby si raz a navždy vykročil ako čistý muž do nového života...koniec filmu /nasledujú titulky/
😀 😀 😀

juliana77
9. sep 2013

@anatalia77
@ixojerry Nejak mi v celom v tomto príbehu nesedí zopár maličkostí, možno aj tie som prehliadla, prečo doteraz nemáte vlastné deti, nejak mi z tohto celého vychádza že manželka ich zrejme chcela, ked si nechala cudzie, teda mimomanželské, nepoznám jej pohľad na vaše manželstvo. No nie že by som si ju zastávala, ale odišla od teba, a to ťa asi viac vytáča ako skutočnosť, že je tehotná a pochybujem, že by bola taká K...a, a riskovala by vaša šťastné manželstvo ak by šťastné bolo, pretože to dieťa si podľa mňa kľudne mohla dať vziať, napr. na dalšej služobke a ani by si o tom nevedel.

Miesto tohto vypisovania, a očividne sa tu trápiš vyhodenými peniazmi si si už mohol podať o rozvod a dnes to šustajú na páse, takže do pôrodu to stihneš. Chýba mi v tvojom trápení empatia.

Tá tvoja plánovaná cesta do čiech mi príde trápna, skutočne trápna, pretože sa chystáš ublížiť dvom už narodeným deťom a to jeho, ak som správne čítala, že má dve ale hlavne, že pomsta bude dokonaná. A určite si vychutnáš aj trápenie jeho manželky, nech si v tom neni sám.

klincek
9. sep 2013

@ixojerry chapem, tiez by som zurila. ale snaz sa, nech to nepociti to dieta, ono za to nemoze.
inak k tvojmu poslednemu prispevku pre vroni: ano, zapisany v RL dietata ako otec urcite budes, pokial ste manzelia, resp. aj ak sa dieta narodi do 300 dni po zaniku manzelstva..rozvod pred narodenim dietata na tom nic nezmeni.

maminuska
9. sep 2013

@ixojerry tak teraz si stratil akékoľvek moje sympatie.
A do bodky súhlasím s
@anatalia77
@juliana77 , ty ani neriešiš to že manželka čaká dieta s iným ako to že od teba odišla . Odsťahovala sa, zrušila kontakty, neozýva sa a dokonca si hriešnica dovolila chodiť do kostola s bruchom .
Cesta do Čieh je skutočne trapná ale predovšetkým z dôvodu že nerieši nijak situáciu ale upokujeje tvoje ego ako v zmysle : na ty sviňa , ked sa mne rozpadol vzťah , nech aj tebe. Iste , urobiť to môžeš , ale dopad to môže mať aj taký , že jeho vyhodí žena , rozvedú sa , vy sa rozvediete a tvoja manželka a on budú žiť spolu.

Ak jej to odpustiť nevieš, tak sa nestaň aspoň debilom a výdi z toho ako chlap pri rozvode. Uplatni všetky svoje práva od zapretia otcovstva, zrušenia výživného a nechaj manželku odísť a normálne žiť.
Je to investícia do budúcna, do ďaľšej partnerky , ktorá ak je trocha inteligentná tak uvidí že si normálny a nie pomstichtivý hňup, pretože napríklad od takého by som ja utekala.

maminuska
9. sep 2013

@juliana77 osobitne súhlasím že keby chcela, tak to dieta si dá zobrat na ďalšej služobke . Do 9 týždna sa robí takzv miniinterupcia. je to ambulantný zásah , moja sestra ho v minulosti absolvovala. Absolutne si nemusel mať o tom ani potuchy.
Tvoja manželka si zvolila podstatne ťažšiu cestu a dieťa si ponechala aj s vedomím že zrejme skončí vaše manželstvo. Ako si napísal odišla sama a tak nepodarilo sa jej to zhodiť na teba asi preto že s tebou v ten mesiac ani raz nespala , lebo ak by ste mali ten váš intímny život pestrý , tak by minimálne pochybovala koho to je. Alebo aj ty by si možno pripustil že by to mohlo byť aj tvoje.
Myslím že tvoja žena sa rozhodla- pre dieťa a chce ho v kľude donosiť. Byť tehotná v prítomnosti besnejúceho muža je hlavne nebezpečné pre to malé, ona nečaká že po štyroch dolezieš a budeš ju prosiť, vybrala si . Povedala ti to v 4 mesaici asi preto , aby si ju nedonutil íst na interupciu , ktorá je do tretieho mesiaca povolená.

Ak cesta spät k sebe nevedie, tak sa rozveď, zapri otcovstvo a najdi si novú partnerku / manželku pre život . Ak si vo vztahu urobil nejaké chyby , máš šancu na reparát v novom vzťahu, veď nikto ťa nenúti aby si v tomto zostal .

dolijalu
9. sep 2013

@ixojerry
po zapreti otcovstva dieta dostane novy rodny list, meno otca sa moze vymazat

juliana77
9. sep 2013

@maminuska Tento prešľap urobila nespokojná manželka a nie matka detí, takže ublížila predovšetkým sama sebe, ale asi jej to stojí za to zaplatit takúto daň, stratu manželstva hodila na váhy s novým životom.

maminuska
9. sep 2013

@juliana77 a možno nie, možno neublížila sebe a možno stratu manželstva neberie ako daň za nový život ale ako motiváciu jednoducho odísť.
To vedia len oni dvaja 🙂

maminuska
9. sep 2013

@juliana77 ale v každom prípade , ak by sa to stalo mne ( nikdy nehovor nikdy ) a bola by som v rovnakom postavení , odišla by som aj ja , chrániť vlastné dieťa by mi bolo prvoradé. V tom že odišla, v tom jej naozaj rozumiem. A zrejme by som prerušila aj kontakty s manželom až do narodenia, lebo tým sa len pridáva olej do ohňa .
Rozhodnutie manžela by som akceptovala , ale nechala by som to na ňom.

sue
9. sep 2013

A v jednom sa mýlite kočky - ak už raz dieťa má zapísaného otca v rodnom liste, už sa vymazať nedá, dá sa len vymeniť jedno meno za druhé...proste to právne nejde kvôli ochrane dieťaťa, takže v tomto konkrétnom prípade ak manžel zaprie otcovstvo a súd mu vyhovie, tak z rodného listu bude vymazaný len ak sa tam zapíše biootec dieťaťa alebo nový partner manželky...

...inak 100% súhlasím s @maminuska - perfektne napísané... @ixojerry chápem, že tebou teraz lomcuje urazené chlapské ego, ale manželka sa zachovala ako zodpovedná matka. Otehotnenie sa stať môže, čo už, ale teraz chráni život svojho dieťaťa, ktoré je pre ňu prvoradé. Kde inde by sa mala utiekať ak nie u rodičov? + čo je na tom, že ide s bruškom do kostola? Hanbiť by sa mala ak by išla na interrupciu, nie ak chráni svoje dieťa....

Vychladni a zváž si čo chceš - ak sa chceš rozviesť, rozveď sa a daj veci papierovo do poriadku, ale netráp ženu viac ako je nutné :/ a ak sa nechceš rozviesť a cítiš, že by si s manželkou ešte chcel žiť, tak o ňu bojuj... toto je situácia, ktorá sa vydiskutovať dá...dá sa z nej vykorčuľovať ak sa ľúbite - ťažko, ale dá sa - a ten krpček za to stojí....

anatalia77
9. sep 2013

@maminuska ty si moj človek 🙂

maminuska
9. sep 2013

@anatalia77 veď aj ty môj 🙂

ixojerry
autor
12. sep 2013

@sue Ahoj sue.drobné vysvetlenie mojej poznámky ku kostolu. všetci v dedine ju poznaju ako zažratu krestanku-katolicku ktorá nechýba na ziadnej kostolnej atrakcii/cudujem sa , ze sa nevyspala rovno s farárom/ . z toho my vyplíva ze by sa mala riadit pravidlami, ktoré táto viera má. to co spravila sa absolutne s týmto nezhoduje. moj názor - nemá tam co hladat a ludí presvedcovat o svojej nevine. neviem co si myslí, ale pravda raz najavo vyjde.dieta do toho nezatahujem, to za to nemoze.(dnes v dedine neutajíš nič)a som zvedavý ako sa potom budú na to ludia pozerat a nehovoriac o rodicoch, ktorý ju k tomu viedli. dokázem si predstavit tých ludí, ktorý budú na nu ukazovat prstom to je tá................

o tej zodpovednej matke by som zatial pomlčal, k tomu príde neskor.ako sa hovorí, cas ukáze.

mas pravdu.necham si vychladnut hlavu.pripravím si papiere a budem cakat do narodenia. ked to tak zoberem, oni sa vlastne uz potrestali sami.budú s tým musiet zit obaja az do .............

ixojerry
autor
12. sep 2013

VSETKÝM sa chcem podakovat za rady, názory,samozrejme prímam s vdacnostou aj krytyku. urcite s i z toho vezmem ponaucenie nech to dopadne akokolvek
.
zostávam s vami aj nadalej

juliana77
13. sep 2013

@ixojerry Ten pravopis nie je v živote až taký podstatný, ale neda mi, ja by som tiež chcela mať manžela, ktorý by ma krytyzoval s tvrdým. Držím palce a v živote sa stávajú aj horšie veci. 😉

nazorotca
11. dec 2013

@juliana77 to tu ešte nebolo! 😀, že tiež by si chcela manžela s tvrdým 😀

juliana77
11. dec 2013

@nazorotca a vedel by si mi v tom chcení pomôcť???