Moja žena čaká cudzie dieťa

ixojerry
25. aug 2013

Moja žena čaká dieťa s cudzím chlapom / viem asi s kým, je to občan iného štátu - CZ. - služobky sú parádna vec (Údajne šťastne ženatý pán s dvoma deťmi,ktorému ona nechce rozbíjať manželstvo. To šťastie ho asi začne opúšťať)./.
Odstupom času sa sama priznala a z večera do rána sa aj sama odomňa odsťahovala. Nie sme rozvedený a ani to zatial JA neplanujem urobiť. O jej plánoch zatial netuším. Priamo jej ublížiť nechcem, ale vedlajším učinkom sa zjavne nevyhne.
Hovorí že meno otca v rod.liste neuvedie. / Mám tomu veriť?/. Čo to znamená pre mňa, keď stále nesie moje priezvisko ?. Ako to mam teraz právne ošetriť, keďže neplánujem nasledujúcich 25 rokov sa starať o cudzie dieťa? A samozrejme dotyčnému pánovi z čiech to trošku spríjemniť aby sa netešil s dobre vykonanej práce a aby si to UŽIL aj druhý krát.?
Ak ste sa niekto stretli s niečim takímto, prosím poraďte čo robiť. Vďaka

lesanka845
25. aug 2013

Ahoj,kedze ste stale manzelia,dieta sa narodi,ako tvoje,budes musiet na sude popriet otcovstvo.a k tomu dotycnemu stastnemu by om vyvetlila,ake ho cakaju povinnosti,popripade informovat jeho manzelku,aj ked neviem,ci je to voci nej fer.ale ver,zr ten stastny dlho stastnym nezostane.

aristka
25. aug 2013

si manžel ,takže podaľa zákona budeš uvedený ty a ty sa potom súdnou cestou a môžeš otcovstva zbaviť ,takže treba navštíviť právnika a pýtať sa čo ťa čaká kým sa otcovstvo vyvráti ,to jest jedná sa o platenie výživného...inak prajem pevné nervy...

sissy27
25. aug 2013

@ixojerry aj keby si sa rozviedol, je ti to v podstate houby platné - u dieťata narodenéhp do 300 dní od zániku manželstva je automaticky za otca považovaný (ex)manžel... ty môžeš súdnou cestou požiadať o zapretie otcovstva - čím skôr tým lepšie pre teba, a či už ona povie meno skutočného biologického otca alebo nie, to nechaj na ňu a nerieš, tebe to môže byť v konečnom dôsledku jedno, šťastnejším ani spokojneším ťa to neurobí, ty sa postaraj len o svoju časť a teda zbavenie sa otcovstva...
varianta B, tá ťažšia je, že si s ešte stále manželkou nájdete k sebe cestu späť, a prijmeš to dieťa za svoje, nebol by si prvý ani posledný, veď jedna šikovná spermia ešte z nikoho otca neurobila... ale ako hovorím, je to tá ťažšia cesta a treba na ňu dvoch, je to medzi vami...

maznacik007
25. aug 2013

@ixojerry v rodnom liste budete uvedeny vy ako otec dietata so vsetkymi pravami i povinostami. Vasa manzelka bez Vas ani nevyzdvihne RL dietata, idealne je sa s nou dohodnut ze po narodeni dietata pridete vy podpisat na matriku ze suhlasite s menom dietata /bez vasho suhlasu nebude krstne meno dietatu urcene, priezvisko bude vase/ a obratom podate na sud navrh na urcenie otcovstva ... navrh mozete mat uz pripraveny a prebehne sud, kde sa bude dokazovat ci ste alebo nie otcom.
Takze pevne nervy, vasa manzelka nemoze len tak neudat otca .... to sa v tomto pripade neda.

klincek
26. aug 2013

@ixojerry otcom dietata je manzel matky. a to aj v pripade, ak sa dieta narodi medzi 180tym az 300tym dnom po zanik manzelstva..na matrike ta do Rl dietata ako otca zapisu automaticky.
pockaj, kym sa dieta narodi, a podaj na sud navrh na zapretie otcovstva. lehota je tri roky od narodenia dietata (resp. odkedy sa o porode dozvies), ale radsej to ries hned po porode 😉 .

ixojerry
autor
27. aug 2013

ahojte ludia. Dakujem za odozvu. Takze mam si pripraviť pevné nervy. Snáď to nejako zvládnem. Som vam vdačný za akukolvek radu. ak to bude mozne budem priebezne informovat co sa deje.zatial je klud. A to začína 6-ty mesiac tehotenstva.

ixojerry
autor
29. aug 2013

@klincek Dotaz.: ak podam navrh po porode, a pokial sud o niecom rozhodne budem platit ja ? ako dlho to takemu súdu moye trvat ? nebude lepsie to podat uz teraz? ak sa to vyriesi pred porodom ( ak je to mozné) budem zbavený tych formalít ohladom otcovstva, rodného listu , krstu a pod. ?

maca_p
29. aug 2013

to by asi na matrike musel biootec uznat otcovstvo. to ma len tak napadlo, ze v pripade partnerov sa to tak robi. ako je to v trojuholniku, neviem, ale mozne by to snad mohlo byt.

anatalia77
29. aug 2013

@ixojerry myslím,že toto možeš vybaviť až po porode.Teraz neviem,ako by si chcel postaviť žalobu,proti tvojej manželke,ktorá čaká dieta,plod... 😒
a kedže ste manželia,tak nemáš prečo platit alimenty,aj ked ona pojde na matersku,a ty na to doplatíš..to chce právnika,a fofrom!!
a jedine tak,že sa prihlási biootec,ale neviem či sa to dá,ako píše maca

ixojerry
autor
29. aug 2013

@maca_p bio otec sa pravdepodobne bude chciet z toho dostat bez ujmy (predpokladam) kedze moja sucasna mu nechce rozbijat manzelstvo a pravdepodobne mu povedala ze otca neuvedie. z toho vyplýva ze jeho manzelka by sa to nemala dozvediet.lenze asi to nebude take jednoduche ako v nejakom seriali. ziadost sa píse v najblizsích dnoch.bude pripravená.otázka znie , kedy ju podat.? a este otázka: bio otec, skontaktovat sa s ním alebo nie. co by na to povedal.prípadne sa spítat jeho manzelky ,aký ma na to názor. (to by bol asi koniec ich manzelstva - mozno ,ale alimenty by platit musel)asi nebude velmi nadsená.alebo sa trosku popítat nadriadených vpráci ci vedia co sa deje na služobnýh cestách ich podriadených pracovníkov? zeby hrubé porusenie pracovnej disciplíny ?(trosku zamiesat karty,aby to bolo zaujímavejsie)pravda je ,ze tazko je to dokazat ZE SA TO STALO TAM.
A este nieco.myslím si , ze za týmto vsetkým je zenina kolegyna ktorá na sluzobkách spáva s kde kým (s kolegami), Hovorila to moja zena jednej kamarádke z ulice. a opat, tazko to dokázat. ale myslím si ze oni sa potopia navzájom ked to vsetko zacne naberat na obrátkach. (PíSEM TO PRETO ABY BOL AKý TAKý OBRAZ O MOJOM PRíBEHU A O LUDOCH KTORý Sú V TOMTO KRUHU ZAPLETENý.

ixojerry
autor
29. aug 2013

Este by ma zaujímala jedna vec. Kedze sa nejedná o slováka ale čecha, nebude s tým nejaký problém ?

ixojerry
autor
30. aug 2013

@anatalia77 to je pravda ze sme manzelia a v tomto prípade alimenty nehrozia, ale preco by som sa mal starat o dieta ktoré má moje meno a ktoré nieje moje z mojích penazí a ten ktorí je za to zodpovedný sa bude prechádzat po svete bez toho aby ho to stálo co i len korunu ? keby som si ho adoptoval alebo osvojil je to na moje triko beriem zodpovednost, ale v tomto prípade nie,pretoze tak ako sa zachovali - to sa nerobí - nejaká odozva musí byt.
Možno si myslia ze nič neurobím a vsetko bude OK. (TO isté si zjavne myslia aj svokrovci, a hlavne svokra, ktorá o tomto musela vediet uz dobre dávno ze sa nieco deje a nepovedala ani slovo.))

anatalia77
30. aug 2013

@ixojerry podaj žiadosť o rozvod,žalobu na popretie otcovstva....ak je to tak ako hovoríš..
ja ti verím,je to nejaký ročik,čo toto riešil nejaký chlap na internete,žena sa mu zabehla na diskotéke..tajila to do poslednej chvíle,a on sa rozviedol vybavil popretie,a vysúdil si vlastné dieta do opatery.Budem ti držať palce.Ja nie som prudérna,ale ak sa stane pruser,tak by mala mať voči tebe nejakú úctu a íst s pravdou von,a nie,že jeho bude chrániť,aby sa chudáčik nerozviedol.To kde sme??
ty si snád menej ako ten zasúvač.Nakoniec zostane tvoja žena sama...ale čo už.
Držím palce a daj vedieť ako si to vyriešil,a kontaktuj právnika!!toto je neobvyklá situácia,treba na nu neobvyké riešenie

ixojerry
autor
30. aug 2013

@anatalia77 zalobu o popretie si pripravím a budem cakat na den "D". Ohladom ziadosti o rozvod: je nejaký rozdiel v tom ci ju podam ja alebo zena? Ona by bola asi rada keby to spravým ja pretoze potom by vsetko mohla zhodit na mna.Este len potom by bola spolu s mamickou na koni.Ani by len prstom na nu ludia neukazovali, pretoze ona za nic nemoze,ona je svatá.

K tej zene s diskotéky. ak som to pochopil ona otehotnela s iným, on podal popretie otcovstva kedže nebolo jeho tak potom ako mohol vysúdit vlastné dieta ?

Eeste ma napadla jedna modelová situácia: ja podám návrh na popretie a bude mi vyhovené. Zacne dokazovanie,zena bude musiet priznat bio otca. Bio otec bude musiet na zaklade rozhodnutia sudu platit alimenty. A teraz by prislo k tomu ako napísala SISSI27- varianta B a nasli by sme si k sebe cestu späť.Mohol by som si dieta osvojit alebo nie , kedze som otcovstvo zaprel, a ci by bio otca súd oslobodil od platenia alimentov alebo nie. ( asi uz velmi vymýšlam ale napadajú ma rozne verzie).

Natali asi mas pravdu ze nakoniec zena zostane sama s deckom na krku a zostanu je len oci pre plac na celý zivot.

ixojerry
autor
30. aug 2013

Na matriku sa chodí aj pred alebo az po porode.?

anatalia77
30. aug 2013

@ixojerry oni už spolu mali jedno dieťa,to druhé bola kukačka..kedže ste manželia,tak automaticky si ako otec zapísaný ty,preto sa podáva to popretie,akurát ma napadlo,že ak ona neuvedie biootca,tak zo zákona má dieťa právo na otca,tak ťa zrejme nechajú zapísaného,a oči pre plač zostanú tebe..
Ak uvažuješ,že sa k sebe vrátite,tak sa na popieranie otcovstva vyse...nerob šaškáreň.Alebo to zober od podlahy a rovno sa aj rozveď.Už mám dojem,že nevieš čo chceš 😕

ixojerry
autor
31. aug 2013

@anatalia77 ver mi, ja mam tiez ten pocit ze naviem co chcem. v jednej chvíli je mi to lúto v druhej by som najradsej vsetkých poslal k čertu. Idem si asi zresetovat hlavu.

Od toho zápisu v RL ma rozvod neoslobodí pretože by neboli splnené zákonné lehoty podla zákona.
(ale mozem sa mýlit, nie som právnik). a ked ja podam zapretie,tak sud by mal nariadit dokazovanie otcovstva a nie ze ona bude mat otca neuvedeného. nieje to tak nejako? a platit niekto predsa musí ! jedine ze by si to financovala sama s rodičmi.ale asi to nieje dobrý nápad, pretože v budúcnosti by sa mi to mohlo vypomstit a stalo by ma to podstatne viacej.
Zaujímalo by ma aku ma predstavu moja zena o tom ako to bude dalej.ako to chce vyriesit. Od jej odchodu som s nou nebol,a vlastne ani neviem kde presne býva ( je niekde v podnájme) nevrátila sa ani k rodičom. (Ale urcite s nou držia)
Musím to asi pohnut cez nich (poslem im kopiu ziadosti)aby sa uz konecne zobudila. Snád jej aj teraz nejaká kamaratka dobre poradí. Idem na to, nazdravie.

vroni
31. aug 2013

@ixojerry, zazijes spustu prekvapeni. To, co si myslis je sice logicke ale napriek tomu to zakon vidi inak. Dieta je tvoje do okamihu pravoplatnosti rozhodnutia, ze otcom nie si (pri slovenskom sudnictve to moze v pohode byt aj rok-dva). Do tej istej doby MA tvoja zena narok na "alimenty" a to nie len na novonarodenu kukucku ale aj na seba - ak o ne poziada, sud jej ich odklepne a bude tvojou psou povinnostou ich platit (ano, mozes si ich potom od nej ziadat spat v obcianskopravnom konani, ale sanca uspiet bude cislo velmi podobne nule). Pokial biootca nebude tvoja zena chciet uviest, tak neexistuje z tvojej strany moznost ho dam umiestnit. Proste dieta mat otca uvedeneho v rodnom liste nebude. Ty nemas narok oznacovat kohokolvek za biootca, to moze len matka dietata (resp. biootec od okamihu, ked v rodnom liste nebude figurovat iny muz). Co sa tyka porusovania pracovnej discipliny - nuz, pokial si to kolegovia nerozdavaju na stole pocas porady, tak je zamestnavatela houby do toho, kto s kym sexuje. Pokial nie su zamestnancami cirkevnej organizacie alebo mravnostnej policie, je to jednoducho ich sukromna zalezitost. A je uplne fuk, kto podava ziadost o rozvod (hlavne v takomto pripade), ale coby chlap v tomto pripade tahas za podstatne kratsi koniec (ja viem, ze ten zakon je blbo postaveny, ale plati)

mariuskaa
1. sep 2013

@ixojerry osobná otázka. Lubis ju? Naozaj sa chces rozviest? alebo ona? Kolko mate rokov a ako dlho ste zobrati? Dokázal by si jej dopustiť a starať sa o cudzie dieťa (ak by bio otec prispieval) ? Mate ešte spolu nejake deti?

klincek
2. sep 2013

@ixojerry pred porodom to nemozes riesit, pretoze zalobu o zapretie otcovstva musis podat aj voci matke, aj voci dietatu..a to pred porodom nejde 😉
pokial manzelka na sude prizna, ze nie si otcom, nebude treba ziadne DNA dokazovanie a tym padom nebudu trovy..ak by popierala, je mozne, ze sa trovam spojenym s dokazovanim nevyhnes. ale tak vzdy lepsie nez platit na cudzie dieta do jeho dospelosti, nie?

ixojerry
autor
3. sep 2013

@vroni tých prekvapení mám tento rok uz ajajáj. ale to je asi nič proti tomu čo ešte len príde. ake alimenty na zenu ? to pocujem prvý krát.

ixojerry
autor
3. sep 2013

@klincek mam sa stretnut s jednou známou co robí na ÚPSVaR ktorá sa venuje týmto problémom.

ixojerry
autor
3. sep 2013

@mariuskaa Spolu sme asi 8 rokov. Ine deti spolu nemáme. Ja sa z mojej strany ako prvý rozvádzat neplánujem.Ako chce zena neviem,ale ked bude na tom trvat ze rozvod, tak jej asi budem musit vyhoviet, pretoze to uz nebude mat ziadny zmysel zostavat spolu. Možno bude chciet yit spolu s dotyčným pánom - bio otcom, po tom čo sa mu postarám o jeho rozvod. (alebo že by som ho trošku povydieral ?)odo dňa ked odyšla ani neviem kde je.Okrem nejakých dvoch - troch SMS ktoré mi poslala s vysvetlenim ze musela odýst k voli dietatu nic viac.

klincek
3. sep 2013

@ixojerry to je fajn, bude mat aktualne info z prvej ruky, ako sa to teraz riesi na sudoch po procesnej stranke a kolko to asi trva..ale necakaj od nej zazraky, skor ti len objasni situaciu. v kazdom pripade to zapretie budes musiet podat, ak nechces byt otcom aj na papieri.
inak, chapem tvoj hnev a aj chut poriadne to manzelke osladit, ale ak som pochopila spravne, mate aj spolocne dieta, tak sa snaz ovladnut, aby si do buducna neublizil aj jemu..celkom bude stacit to, ze sa rodicia rozvedu, nemusi este dalsich 20 rokov od vas pocuvat, aky je jeho otec hajzel alebo matka slapka..chapes, co myslim. pokuste sa /pripadne aj s tym chlapom/ o nejaku rozumnu dohodu. dbaj na zachovanie vztahu so svojim dietatom, na to ostatne sa vykasli, o to sa uz postara osud, resp. karma, nazvi to ako chces..zenuska si zariadila, tak bude mat, a ako, to uz je jej problem 😉

ixojerry
autor
3. sep 2013

@klincek nie dieta spolu nemame. ja sa chystam na sucastneho biootca

vroni
4. sep 2013

@ixojerry, alimenty na zenu mozes platit az do 5 rokov od rozvodu ak o to tvoja zena poziada a sud odklepne (vpripade, ze z objektivnych pricin nie je schopna pracovat - a to matka na materskej nie je). Na druhej strane sud moze usudit, ze na alimenty "moralne" nema pravo, potom sa nic nedeje.

klincek
4. sep 2013

@ixojerry v tom pripade som nic nepovedala, daj im to vyzrat 😀 😉

ixojerry
autor
7. sep 2013

@klincek tomu mozes verit ze to poriadne pocítia.

ixojerry
autor
7. sep 2013

@vroni pocuj vroni.ty hovoríš ze ak moja zena nebude chciet uviest otca/jej vrúcne zelanie/ tak v rodnom liste jednoducho nebude meno otca uvedené. nie je to náhodou hlúposť?, kedže som stále právoplatným manželom ja tak tam z voleja napíšu mna a nie to čo bude chciet ona. obávam sa ze nase zákony v takomto prípade neumožnujú tuto kolonku nechat prázdnu.To by som musel byt rozvedený alebo mrtvy.nie je to náhodou tak nejako ?

maminuska
7. sep 2013

@ixojerry a aké ste mali manželstvo ? Bolo to iba pošmyknutie ktoré zostalo bohužiaľ s následkami ?
Lebo odchádzať od človeka ktorého máš rád nie je vždy to najlepšie. Tvoja žena odišla preto , lebo sa snažila chrániť to dieťa zostávať v domácnosti s podvedeným mužom je velký psychický tlak.

Len teraz nedávno na stretnutí po 20 rokoch sme sa dozvedeli že naši dvaja spolužiaci sa po 17 rokoh rozviedli . Presne z toho istého dôvodu , manželka mu otehotnela s iným mužom . On sa zbalil , odišiel a nechal ju aj s 17 ročným synom samú . Podal žiadosť o rozvod, rozviedli ich , prebehlo zapretie otcovstva a ona do rodného listu nikoho neuviedla , nakoľko to dieťa je jej šéfa, ktorý je ženatý.
Čo je však paradox , on na stretnutí bol, opil sa tam ako divá sviňa a celý čas nariekal " že čo tá Jana sama ako si len poradí .....
Preto opustiť človeka , ktorého napriek jeho pochybeniu milujeme a podľahnuť tlaku morálneho okolia je niekedy omnoho ľahšie ako prijať variant B. Je mnoho žien ktoré tento variant prijal a zostali s mužom , ktorý urobil decko inej žene.