Môže dostať manžel do starostlivosti 6,5 mesačné dieťa?

monika1507
13. mar 2014

sa mi vyhraža že mi malu zoberie, že sud mu udeli do jej starostlivosti .......on pije a aj fajči ja som nefajčiarka a ani nepijem a o malinku 6.5mesačnu sa staram poctivo ..........ako by som to mu zabranila -.... nemam s tym skusenosti ak viete prosim poradte a dnes som bola nanho podat trestne oznamenie alew uznali to zatial ako priestupok lebo ho budu asi prešetrovať

petrula21
13. mar 2014

@monika1507 Ahoj skúsenosť síce nemám, ale podľa mňa tak malé dieťa nedajú do starostlivosti otcovi, na slovensku idú deti vačšinou do starostlivosti matke. Musel by byť asi veľmi vážny dôvod aby ju dali otcovi a to si myslim nemáte..Možno sa mýlim ako vravím osobnú skúsenosť nemám, ale ak si na neho ešte aj podala trestné oznámenie tak sa podľa mňa nemáš čoho báť. Držím palce nech všetko dobre dopadne

monika1507
autor
13. mar 2014

@petrula21 dakujem staram sa o nu čo najlepšie .. ako viem ano on sa mi stale vyhražal tak so to už dalôej nevladala vydržať.....on sa o malu aj tak nevie postarať.........sam

petrula21
13. mar 2014

@monika1507 ved práve, sám by sa o ňu nepostaral a mama je mama a práve na to súdy prihliadajú. Každé dieťa potrebuje mať pri sebe svoju mamu. To by si musela byť poddľa mňa pre malú nebezpečná aby mu ju zverili, napríklad keby drogujes alebo si alkoholička...takto sú to len jeho vyhrážky aby s tebou mohol manipulovať tipu ak podáš žiadosť o rozvod vezmem ti malú, ak pojdes na policiu vezmem ti malú, ak sa odstahujes vezmem ti malu....podľa mňa sú to len reči takito chlapi vedia že žene sa treba vyhrážať dieťaťom lebo na to je najcitlivejšia...

monika1507
autor
13. mar 2014

@petrula21 hej vyhražky ale bola som na polici zatial je to len priestupok ale možno že bude trestne oznamenie ale aj ten priestupok bude alebo jemu ubliži na sude

ivinka77
14. mar 2014

@monika1507 nemusis sa vobec obavat, urcite mu ju do starostlivosti nedaju ! na SK to funguje tak, ze dieta zveria otcovi len v pripadoch, ze matka je alkoholicka, fetacka alebo podobny pofiderny zivel !!!

klincek
14. mar 2014

@monika1507 nerob paniku, take male dieta sa otcovi nezveruje, pokial nie je problem v matke (pije, nestara sa, atd), a to z teba nevyzera 😉
a mam pocit, ze takemu cloveku ako je tvoj manzel by nikto nikdy nezveril ziadne dieta..

nivi
14. mar 2014

chce ta len zastrasit, sam nema zaujem o malu. vobec sa neobavaj. sud by dieta a obzvlast tak male zobral iba v pripade ako pisu baby vyssie 😉

aduuus
25. mar 2014

@monika1507 prosim ta a za co si ho bola na policii udat? lebo ja riesim nieco podobne, a tiez sa mi vyhrazal ze mi vezme malu, aj ked viem ze an to nema pravo....ale rada by som vyuzila vsetko co sa da 🙂

nelly360
11. sep 2022

@monika1507 určite, vám nevezme dieťa

luccija
11. sep 2022

@monika1507 zavolaju ho na vysluch a dostane pokutu.Snad ho to trocha postrasi.Urcite Ti ju nezoberie takyto smradi iba vedia kde je slabe miesto zeny.Co Ti este robi?