Môže mi ex brániť, aby som išla so synom na týždeň do zahraničia?

tanickami
6. feb 2017

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, s priatelom sa rozchadzame, no mame spolu jedno dieta, momentalne ma 17 mesiacov.. v decembri som si podala navrh na vyzivne, a dnes som sa dozvedela, ze pojednavanie bude az v aprili.. tak idem k veci, potrebovala by som len tolko vediet, ze keby chcem teraz vycestovat na tyzden do zahranicia aj s malinkym, moze mi ex priatel zato robit problemi? budem potrebovat nejaky pisomny suhlas od neho alebo ako to vlastne je?

maminuska
6. feb 2017

@tanickami osobne si myslím že nie, nejde o dlhodobé vycestovanie alebo o vysťahovanie . Dlhodobé viac ako 3 mesiaca.

renirv
6. feb 2017

myslim si, ze by ti nemal robit problemy, ved na kolko tam idete alebo preco ho chces vlastne vziat do zahranicia? ved ak idete len na par dni tak nema ti co zakazovat ale ak ho chces na dlhsie, to uz asi bude aj problem

lorela
6. feb 2017

@tanickami Nie som si istá, snáď odpovie aj niekto kompetentný, len si myslím, že áno, potrebuješ jeho súhlas. Nejde ani tak o dĺžku pobytu, ale o vzdialenosť - ako ďaleko plánuješ s dieťaťom vycestovať.

tanickami
autor
6. feb 2017

ide len o tyzden.. takze ozaj len par dni.. a chceli by sme ist do Nemecka, co tiez nie je az tak daleko.. uz som si co to precitala aj na internete len vsade sa pise nieco ine.. ale dakujem za vsetky odpovede 🙂

maminuska
6. feb 2017

@tanickami ja ti poviem že môj exmanžel bol právnik a kde mohol tam ma naháňal ( sociálka , trestné ... ) a pochybujem že by si nechal ujsť šancu mi nespôsobiť ďalšie problémy. Vedel že chodím s deťmi do Čiech aj na dvoj-trojtýždňové pobyty.

https://www.aktuality.sk/clanok/344133/unosy-de...

Zároveň dlhodobý pobyt a vysťahovanie bez súhlasu manžela alebo rozhodnutia súdu by si nemala . Je to v zákone o rodine. Dlhodobý pobyt bol definovaný ako pobyt viac ako tri mesiace .

lorela
6. feb 2017

@tanickami Poprípade je tu verejná skupina Právne poradenstvo, kde radia aj právnici - zadaj otázku, určite ti v nej poradia.

pribinak
6. feb 2017

nie, ak pojdes na tyzden ci dva, tak to nikto riesit nebude, ked budes sediet v lietadle posles mu smsku, ze odchadzate a vtedy a vtedy sa vracate. cize bude informovany, nebude moct povedat, ze nevie, kde sa dieta nachadza a netusi co a ako

ak je pako, tak bude skusat robit problemi, ak je aspon trochu normalny tak nie.

wikisara
6. feb 2017

@tanickami podľa toho aký je zákerný tvoj manžel a či ti chce robiť problémy alebo je v pohode. Ak je v pohode, tak by ti nemal robiť problémy. Ale v dnešnej dobe sú ľudia divný a robia si naprieky, takže neviem, normálne sa ho spýtaj, porozprávaj sa s ním o tom a tak predídeš nepríjemnostiam

tanickami
autor
6. feb 2017

Dakujem vam vsetkym za odpovede, velmi ste mi pomohli! 🙂