Môže otec žiadať testy DNA bez môjho povolenia?

bellasandra
13. dec 2006

Aho potrebujem poradit ohladom testov na DNA.
Mám dcerku-a otcovi malej som povedala, ze malá nie je jeho.V rodnom liste meno otca nie je uvedené.Lenze on teraz zacina spekulovat ,ze by chcel vediet na 100% ci je alebo nie je otcom.Chce dat spravit testy DNA.
Ak ja stým nesuhlasim, je nieaký zákon na to ze ich spravit dat musim?
Dakujem 😕

maca793
8. feb 2007

baby pravdaže vám dám vedieť ako to dopadne ako sa tváril a ako ho sudkyňa zvozila
paska zvládam to úplne normálne len nemám na krku "ďaľší hladný krk" a popri tom všetkom cez víkend brigádujem 😉
majte sa pa 😵

maca793
8. feb 2007

baby to som opäť ja maca 🙂
keď budem mať po všetkom a na papieri bude on napísaní ako otec mám to dať vedieť aj jeho matke? 😖
tá o ničom totiž nevie 🙄
ja som rozhodnutá mu toto všetko ešte viacej tým prisladiť 🙂
dajte mi vedieť váš názor 😨
díky 😉

bellasandra
autor
11. feb 2007

Maca- ked uz budes mat napisané jeho meno- veru povedz- mozno ziskas fajn babku 🙂

maca793
16. feb 2007

bella.... to si nemyslím lebo keď sa to dozvie tak zabije buď mňa alebo jeho ☹ 😉 😉 😀 😀 😀
alebo nie možno zabije jeho a malá bude mať babku 😉
ja sa určite ozvem a dám vám viedieť zatiaľ ahojte 😵

maca793
30. mar 2007

baby už som z toho na nervy, papiere ešte stále nedošli. už sa neviem dočkať, kedy to bude za mňou. ťahá sa to strašne dlho. papierre prídu hádam vtedy, keď to budem najmenej potrebovať. potom vám dám vedieť. myslela som si, že keď sa zoberie krv v ten istý deň obom rodičom, tak výsledky budú do mesiaca a potom čo najrýchlejšie prídu papiere zo súdu, aby sa vo veci rozhodlo a oni mali konečne pokoj. ale nie, dávajú si načas, tie korunky, čo prináležia malej mi strašne chýbajú a preto musím po piatkoch a sobotách robiť. už som z toho unavená a chcela by som si konečne aj ja oddýchnuť a prežiť pekný víkend. pa ☹

govinda
30. mar 2007

ahojky maca.
Tak som si to tu prečítala a fakt je to dosť drsné, ako to všetko naťahujú, veď t onie je normálne 😠

maca793
30. mar 2007

to nie je toje na nervy, hlavne keď je to také dôležité, 😢

govinda
30. mar 2007

maca, ich na súde to vôbec nezaujíma, bohužiaľ 😠

maca793
30. mar 2007

možno aj hej ale majú na stole určite dôležitejšie veci ako je vec okolo otcovstva detí a ich prispievania na živobytie.nie?
ja som bola 7.februára v blave na krvy až z Bystrice, od toho času je už skoro 2 mesiace, uvidíme, čo povie apríl a či prinesie nejaké nové právy. dám určite vedieť.
mne kurátorka vravela, že to trvá od 1 roka až po x rokov podľa toho, ako sa postaví tá druhá strana. keďže ex-priateľ zaplatil, tak tam musel byť aj on nie? veď by tie peniaze len tak nevyhodil do vzduchu,nie? ☹

govinda
30. mar 2007

maca, držím palčeky, aby sa to tak dlho nevliekko a určite nás tu informuj 😉

hanka274
30. mar 2007

maca dufam, ze budes mat coskoro po stresoch, nezasluzis si ich, staras sa, makas o milion stosest....no drzim palce!

maca793
30. mar 2007

díky za podporu,baby. 🙂

jullyett
10. apr 2007

maca 793

uf tak to ťa veľmi obdivujem, že to zvládaš, ja som strašne zbabelá na takéto naťahovačky,preto keby som sa musela súdiť, tak by som ho nechala ísť kade ľahšie...
preto sa chcem spýtať, keby mu chcem dokázať otcovstvo, počula som, že to stojí od 9000-15 000, je to pravda??
A kto to hradí???

A tej jeho mame to povedz, nech vedia aj jeho najbližší, čo je to zač...

maca793
12. apr 2007

ahoj stojí to okolo 10000,- to pýtali od neho, zacvakať to musí on. keď to bude lacnejšie, tak mu rozdiel vrátia a keď drahšie, tak musí doplatiť.
ale keď vyhlásia výsledok, tak ho pošlem kade-tade. aj včera prebehol popri nás, ani muk ani buk. na malú sa nepozrel, ale keď mu časom dojde, tak ho pošlem do riti. 😉

jullyett
15. apr 2007

ahoj maca793

hmm...10 000 to chcem vidieť ako to zacvaká...nie že by na to nemal, ale doteraz som od neho ani korunu nevidela a to dokola opakuje, že chce pomáhať....
Maci a zvládaš to finančne bez partnera??? lebo ja sa toho bojím....už asi zo 10 tisíciek som dala a nemám ešte ani zďaleka všetko....
či pomáha ti ten tvoj??

maca793
15. apr 2007

je bio otec nepomáha ničím, nedáva ani korunu. chvalabohu, že aspoň otec dovjičiek prispieva pravidelne.
ja mám príjem materskú, prídavky na deti a výživné na dvojičky. to robí necelých 10000,-sk. popri tomu si po víkendoch privirábam roznášaním letákov, to mi aspoň pokryje náklady pre potreby malej.
vyžiť sa z tohodá, aj keď si musím pre seba utiahnúť opasok. platim všetko sama, aj byt aj škôlku, doktora pre deti....
malej som musela dávať vo februári 1500,- na lieky, pretože bola vážne chora a celý február bola v nemocnici. dokonca som jej musela kúpiť aj drahú očkovaciu vakcínu proti pneumokokovi.
veci pre malú si teraz objednávam z netu, vyjde ma to lacnejšie, akoby som mal kupovať v obchodoch. ešte mám aj nejaké veci po devkach a niečo mi dáva aj kamoška.
s deťmi mi pomáhajú po víkendoch aj moji rodičia. z finančného hľadiska ai nie tak ako po psychickej stránke.
ak by si niečo vedela bližšie vedieť tak mi napíš na IP. rada ti pomôžem, alebi ti vyrozprávam svoj príbeh. ja som na PC len o víkendoch u rodičov. pa

alexandra
30. apr 2007

maca nepotesim Ta, taketo veci vedia trvat sialene dlho, aj par rokov.. Skus si najst dobru pravnicku (nestoji to tak vela) a dat staznost na prietahy v konani.

maca793
1. máj 2007

ALEXANDRA

alexandra
1. máj 2007

maca ano?

maca793
1. máj 2007

alexandra
myslíš? ja viem, že to môže trvať dlhšie, ale keď zaplatil, tak nie je v tom problém, alebo je?
ja si myslím, že keď sú už výsledky z testov na súde, tak mi papiere prídu čo najbližšom čase.
a nevieš náhodou, či mám ako rozvedená matka 3 detí nárok na právničku zadarmo? ja ledva vyžijem z 9500,- na mesiac a preto musím po víkendoch robiť, aby som mala peniažky naviac. díky za radu. macka 😉

alexandra
1. máj 2007

Maci zial to moze trvat, najma ak sa to spoji s upravou rodicovskych prav a povinnosti. A to sa moze tahat dlho. Pocula som o pripade, ked to trvalo 7 rokov... ☹
Skoc na UPSVaR, tam Ti urcite pomozu naformulovat vsetko potrebne...

maca793
4. máj 2007

alex ja sa toho nebojím o malú nemá vôbec žiadny záujem. aj tak by som mu ju nedala ani na hodinu.
už som aj rozmýšľala, že zavolám kurátorke , či nevie nič nové. potom dám vedieť. 😉

elenita
17. máj 2007

Macka tak ako? Mame nieco nove?

alexandra
18. máj 2007

maca ak zacne a bude v RL, nebudes mat na vyber. A netes sa, naozaj nieco take moze trvat aj niekolko rokov a nic sa s tym neda spravit ☹

maca793
18. máj 2007

ľudia stále nič a nič čakám čakám čakám ako na zjavenie, už som z toho na nervy.
veď keď niečo bude nové ja sa ozvem. 🤐 pa

maca793
18. máj 2007

aj keď sa to zaplatilo? to neverím. 😢

maca793
26. máj 2007

baby nič nechodí a nechodí..... ☹ ☹ ☹ ☹

maca793
14. júl 2007

baby ešte stále nič. v utorok idem na úrad pre nejaké veci, tak uvidím. dúfam, že sa to konečne pohne. je to o nervy ☹

maca793
21. júl 2007

baby tak som sa pýtala na súde, či vôbec už sú nejaké podklady na začatie konania. z blavy nedostali ani papier, takže každý deň tam volám a neúspešne. takže trvá to strašne dlho! dúfam, že sa to už tento rok rozbehne, lebo ak nie, tak si to hodím 😀

maca793
15. sep 2007

baby som zúfalá, na fakultu sa neviem dovolať, písala som už 3 listy a stále nič: ☹
už som aj zošedivela ☹
je to hrozné tak dlho čakať.