Môže otec žiadať testy DNA bez môjho povolenia?

bellasandra
13. dec 2006

Aho potrebujem poradit ohladom testov na DNA.
Mám dcerku-a otcovi malej som povedala, ze malá nie je jeho.V rodnom liste meno otca nie je uvedené.Lenze on teraz zacina spekulovat ,ze by chcel vediet na 100% ci je alebo nie je otcom.Chce dat spravit testy DNA.
Ak ja stým nesuhlasim, je nieaký zákon na to ze ich spravit dat musim?
Dakujem 😕

maca793
24. dec 2007

díky ja viem, ale mám potom, keď sa to všetko vvrieši nárok mu zatrhnúť v stretávaní sa s malou? on ju vôbec nevidel a nejavil žiadny záujem ani počas môjho tehotenstva.
viem, nárok na spätné výživné je do 3 rokov dieťaťa. potom to ale padá.
myslíš si, že mi potom odsúhlasia výživné vo výške 2000,-sk? ja som si to žiadala hneď na začiatku. a ako sa to robí, keď nebude mať na vyplatenie plnej sumy. dostane nejaký splátkový kalendár?

andrea1158
24. dec 2007

maca: ak o malú nejaví záujem teraz, podľa mňa nebude ani potom, takže zákaz styku nebude ani potrebný. Ale ak hej, a bude ti robiť napriek, dá sa podať na súd, návrh aby mu súd zakázal styk s malou. Dôvody už nájdeš, prečo. Myslím, že 2000,- Sk je úplne normálne bežné výživné na dieťa, nežiadaš nič výnimočné. Ja mám klientky, ktoré požadujú výživné aj 15.000,- Sk. Záleží samozrejme aký príjem má otec dieťaťa. Ale ak má čistý príjem niečo cez 15.000,- Sk, tak 2000,- sk ti v pohode odklepnú. Ak má však len minimálnu mzdu alebo je nebodaj nezamestnaný, bude to ťažšie. Čo sa týka dlhu na výživnom, to vyčísli súd a takmer vždy dajú mužovi aj splátkový kalendár. Ale ty na súde povedz, že si v núdzi a že proste žiadaš vyššie mesačné splátky. To znamená, že bude platiť bežné výživné na príslušný mesiac + splátku dlhu. Ak ti platiť nebude, treba to dať okamžite exekútorovi.

maca793
24. dec 2007

díky si zlatá, dúfam, že budúci rok to konečme dotiahnem do úspešného konca. a an tej sume ovýživnom si budem tvrdo stáť,pretože mesačné výdavky na malú sú niečo okolo 4000,-. a aj viac. býva totiž stále chorá, behám s ňou po doktoroch, takže na tabletky dám niekedy mesačne aj vyše 1000,-. takže si myslím, že je to primeraná suma.
a ešte by ma zaujímalo, či mi nabudúci rok, keď si podám žiadosť o zvýšenie výživného pre dvojičky, odklepnú vyššiu sume, akú dostávam teraz. teraz mi dáva po 1800,- na jedno dieťa. deti začali chodiť do školy, takže sa zmenili pomery na ich strane. posledné zvyšovanie bolo minulý rok v lete. on robí, zarába okolo 15000,-, jeho žena robí a popri tom poberá materskú, jej príjem činí okolo 14000,-, a bývajú s matkou, ktorej príjem je tiež okolo 15000,-. je možné vysúdiť výživné aj 2500,- na jedno dieťa? oni majú tiež jedno spoločné.

maca793
24. dec 2007

a je možné, zmeniť návštevu jeho s deťmi, keď Simonka máva stále bolesti hlavy? doktorka nám robí a posiela na rôzne testy, teraz pôjdeme na neurológiu. bolesti nemá ani z očí a okuliarov, nič jej nenašli v krvy, testy mala v poriadku.
zajtra idú k jemu na noc, a dosť ju to dnes zobralo po psychickej stránke. úprava styku bola tento rok v lete, nakoľko podal návrh na úpravu styku s nimi. dobre bolo, keď tam chodili len 1x do mesiaca na pol dňa, teraz tam musia aj prespávať a a chodia tam každý 3 týždeň.
myslím si, že je to dosť na ich psychiku ale keď mu to poviem, že sa deti tam necítia dobre, tak len zatlka.

maca793
24. dec 2007

andrea1158
a ako je to stým, že ak neplatí výživné?

andrea1158
25. dec 2007

maca793: pokiaľ ide o výživné, nie sú žiadne tabuľky koľko má muž platiť výživné. Vždy to záleží od úvahy sudcu, ale v tvojom prípade, ak je malá chorá, odkladaj s všetky bločky o liekoch, koľko doplácaša za lieky aby si to vedela vydokladovať, tiež všetko čo malej kupuješ (samozrejme okrem normálnych potravín). Všetko maj odložené, aby si to mohla predložiť súdu. A ked nebudeš s výživným spokojná, vždy podaj odvolanie. Konanie o výživnom je od súdneho poplatku oslobodené, takže za pokus to stojí. Fakt, všetko záleží od úvahy sudcu, ako je naklonený matke alebo otcovi. Jasné, že určité hranice sú, napr. mužovi, ktorý má 3 deti a zarába 15.000 sk v čistom nemôžu určiť výživné 5000,- sk na jedno dieťa, ved jemu by na živobytie neostalo nič. Ale či mu súd dá 1500,- sk alebo 1800,- sk alebo koľko, je na úvahe sudcu. Ak neplatí výživné, treba dať exekútorovi návrh na exekúciu. Je dobré, aby si v návrhu na exekúciu navrhla nielen exekúciu dlhu na výživnom, ale aj bežného výživného, čo bude pre neho veľmi nákladné, lebo bude musieť zaplatiť aj veľké trovy exekútora. Sú rôzne cesty ako chlapovi šliapnuť na krk. Tak mu treba, narobiť deti a potom sa o ne nestarať? To čo je za robotu? Preto sa aj ja venujem rodinnému právu a pomáha takýmto matkám.

maca793
25. dec 2007

andrea
si poklad, díky za rady a dúfam, že keď v niečom nebudem si istá, tak sa na teba obrátim. pa

mirka414
25. dec 2007

maca 793 nepoznam tvoj pribeh cely a nechcem ani vrrtat.ty si mala dieta so zenatym chlapom a jeho zena nema ani paru ze on ma nemanzelske dieta?

maca793
25. dec 2007

mirka414
áno, bol ženatý, a čo je na tom? žena dobre vedela, kde chodí a že má aj nemanželské dieťa, ale ona si to nechce pripustiť. poznám ju a ona mňa. 😵

andrea1158
26. dec 2007

maca793: predpokladám že s tým ženatým máš len jedno dieťa? A dvojičky? Ako to sama yvládaš finančne? Ja by som sa zbláznila.

mirka414
27. dec 2007

maca793 ale na druhej stranke treti prispevok pises nieco uplne ine a to citujem: ta o nicom nevie 🙄 ...trosku si oponujes...

andrea1158
27. dec 2007

baby, na ženáčov pozor. Len deti potom trpia. Ale to asi darmo vravieť, nie? Keď baba cíti peniaze, je jedno či je ženatý alebo nie? Ale to že on so svojou ženou všetko budoval, aby sa mali dobre, je jedno, že? Potom príde nejaká mladá pipka čo ho zbalí a on je len chlap, čo zacíti sex a už je to na svete. Osobne poznám jednu babu, ktorá takto oklamala jedného ženáča. Povedala, že berie antiku a nebrala a ked otehotnela, povedala mu, že zlyhala a on sa kvôli nej ROZVIEDOL!!!!! Každému sa však všetko v živote vráti. Ja by som nikdy nechcela ženatého ani rozvedeného. Nikdy.

mirka414
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elri
28. dec 2007

Maca, precitala som si tvoje prispevky a drzim ti palce, aby sa uz vsetko vyriesilo v tvoj prospech, aby si si uz mohla malicku uzivat a neriesit tieto neprijemne veci.

Mirka, Maca si podla mna neoponuje, ty si jej prispevok si zle pochopila.
Citujem Macu: "keď budem mať po všetkom a na papieri bude on napísaní ako otec mám to dať vedieť aj jeho matke? tá o ničom totiž nevie".
Ja som to pochopila tak, ze jeho matke a nie manzelke 😉

mirka414
28. dec 2007

erli,ze by sa taka vec ututlala a ze by zena take nieco nepovedala svokre?to sa mi nezda...

elri
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka414
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca793
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca793
30. dec 2007

a mirka keď nevie poriadne čítať, tak pardon... 🙄
pre tvoje vysvetlenie: jeho matka o ničom nevie a ani netuší, takže sa rozhodujem, keď budem mať všetko už vysporiadané, či jej pošlem kópiu rozhodnutia, že jej syn má nemanželské dieťa a ona ďaľšiu vnučku.
a nechcem sa tu s tebou hádať. názory neberiem, každý má svoj.

mirka414
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca793
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
1. jan 2008

mirka: ja by som si so ženáčom nezačala, lebo ked žena NAOZAJ nechce, tak NEOTEHOTNIE. Ale macu neodsudzujem. Pravú príčinu, prečo mala dieťa s tým mužom, nám nepovedala má predsa právo na ochranu súkromia a je to jej vec, prečo. To, že bol ženatý vedela a bola si vedomá následkov. Možno dúfala, že sa rozvedie, možno jej to sľuboval...každý mý právo milovať koho chce a niekedy sa človek zaľúbi aj do nesprávneho muža, tam si veľmi nepomôžeš.

mirka414
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka414
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca793
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka414
Odpoveď bola odstránená
Zobraz