Môže otec žiadať testy DNA bez môjho povolenia?

bellasandra
13. dec 2006

Aho potrebujem poradit ohladom testov na DNA.
Mám dcerku-a otcovi malej som povedala, ze malá nie je jeho.V rodnom liste meno otca nie je uvedené.Lenze on teraz zacina spekulovat ,ze by chcel vediet na 100% ci je alebo nie je otcom.Chce dat spravit testy DNA.
Ak ja stým nesuhlasim, je nieaký zákon na to ze ich spravit dat musim?
Dakujem 😕

sarzan
6. jún 2011

@alexandra ale dohoda cez sud..lebo co ak nepride na ten styk? zavolam policajtov a ukazem im nejaku dohodu? to asi nie

alexandra
6. jún 2011

@sarzan V prvom rade sa ukludni, pokus sa dohodnut a ked sa to podari, tak si ju mozete dat potvrdit sudom..

sarzan
8. jún 2011

@dorotka ked dam ja urcit otcovstvo na sud ex plati dna test lebo je odporca?

fito11
6. jan 2013

poradíte mi ako ako mam napisat žiadosť na sud ohľadom Dna testov môjho syna moja bývala ma neudala za otca ďakujem

nena62
7. jan 2013

@bellasandra ja mám dačo podobné..tiež sa mi bývali zrazu po roku a pol ozval,že chce dať určiť otcovstvo a také veci...je to hajzel...tiež ma posielal na potrat....malu som si vybojovala a nedám ju nikdy takej svini...ale nič zo súdu nechodí asi ma chcel len vystašiť...jemu na nej nezáleží...

janamelo
20. feb 2013

dievčata potrebovala by som poradit nevite ci robia testy dna aj v bb, a znama mii povedala ze to beru krv dietatku z hlavky...

kernin
14. mar 2013

ahojte 🙂 chcela by som sa poradiť....mám vážny problem a som s toho velmi smutná....

kernin
14. mar 2013

@alexandra chcela by som sa opýtať..ako matka syna..možem si dať urobiť test otcovstva svojej vnučky miesto svojho syna?

alexandra
29. mar 2013

@kernin Mozes o to poziadat, ci vsak sud vyhovie je otazne, vzdy to zalezi od sudcu/sudkyne..

alexandra
29. mar 2013

@janamelo DNA testy sa robia so slin, zoberu palicku podobnu tej ktorou sa cistia uska a poutieraju babatku ustocka zvnutra. Moja mesacna dcerka sa pri tom ani nezobudila.

kernin
30. mar 2013

@alexandra dakujem 🙂 ale ja som myslela len pre svoju potrebu...dat si spraviť test...bez súdu...len si to zaplatiť..mne spraviť test a mojej vnučke....ja milujem svoju vnučku,je krásna..nádherná...len jej maminka sa nejak zvláštne chová...nechápem ju....a som s toho smutná...chcem jej pomáhať a ona sa chova ja neviem...ako keby mi chcela dať najavo,že to nieje synová dcéra..chcem vedieť prečo sa tak chová?syn je momentálne preč....a chcela som,aby im nič nechýbalo,vlastne im pomáhať,chcela som si brávať vnučku k sebe domov..aby si aj jej maminka odpocinula a stále sa čudne chová...je odmerana....a trápi ma to..

alexandra
1. apr 2013

@kernin To sa samozrejme da..
Kazodpadne odporucam sa aj porozpravat s nevestou, mozno Vasu pomoc vnima uplne inac.. Verim, ze keby ste jej to takto povedali, urcite by ste dospeli ku kompromisu 🙂

kernin
2. apr 2013

@alexandra dakujem ja sa s nou porozprávam....:.-) krásny den prajem.....🙂

alexandra
2. apr 2013

@kernin Drzim palce!

kernin
3. apr 2013

@alexandra dakujem 🙂

miskax2
10. apr 2013

@alexandra može muž žiadať testy otcovstva ked je v RL zapísaný iný otec?

alexandra
16. apr 2013

@miskax2 Samozrejme ze moze..Ako by vsak sud rozhodol, ci by trval na tom aby sa do RL dal zapisat bio otec a ten, ktory tam aktualne je sa vymazal, to naozaj neviem..

maerek
26. apr 2013

ja mam opacni problem ....chcem sa spitat z priatelkou zme spolu chodili a otehtnela mne povedala ze potratila ale pri tom si dieta nechala a porodila a terz ked ma dieta 5 mesiacov mi to povedala ale uviedla ze otec neznami popri tom wedela kto je otec mam dake pravo sa stikat z dcerou alebo ako mam postupovat prosim vas o radu

1nathi
9. nov 2013

Ahojte. Citam vase prispevky a tiez vas chcem poprosit ak mate uz ako take skusenosti o radu. Moj syn ma dieta s cigankou, ktora okrem ineho teraz aj fetuje a nechce synovi dat dieta. Chce od neho iba peniaze, ale ziadne veci....samozrejme na fet. Jeho dieta momentalne je len na muke a vode, lebo vsetko prefetuje. Ale to je s nou na veeelmi dlho. Viete mi poradit niekto, ako dalej pokracovat aj bez pravnika? Stoji dost penazi ☹ Socialka to neriesi, aj ked som ju zavolala. Ma podat on na sud?
Dakujem vam vsetkym.

mimimamina
27. apr 2014

presne rovnaky problem riesim aj ja...vase prispevky mi velmi pomohli...rozhodla som sa riešit vyzivne a nenecham to len tak...male som si nechala aj ked otec maleho chcel potrat...

draik
27. apr 2014

@maerek
Najprv by ste sa museli stať otcom aj "oficiálne". Vtedy by ste získali rodičovské práva a povinnosti vrátane povinnosti platiť výživné.

mimimamina
27. apr 2014

@chrenkovae takze to funguje tak, ze na sud sa da ziadost o urcenie otcovstva, a dotycny bud potvrdi ze je otec a ak nie, az potom sa robia testy DNA? a potom sa riesi vyzivne?aby som bola v obraze...testy DNA sa nerobia automaticky po ziadosti o urcenie otcovstva?dakujem za odpoved

jozefkg
13. dec 2015

Pekne prosim ako mam poatupovat chcem mat istotu ze syn je moj na kolko priatelka zije zivotom ktory sa mi nepozdava a nezijeme v spolocnej domacnosti.
Ako mam postupovat pri potvdeni otcovstva,syn bude mat 3_roky