Môže otec žiadať testy DNA bez môjho povolenia?

bellasandra
13. dec 2006

Aho potrebujem poradit ohladom testov na DNA.
Mám dcerku-a otcovi malej som povedala, ze malá nie je jeho.V rodnom liste meno otca nie je uvedené.Lenze on teraz zacina spekulovat ,ze by chcel vediet na 100% ci je alebo nie je otcom.Chce dat spravit testy DNA.
Ak ja stým nesuhlasim, je nieaký zákon na to ze ich spravit dat musim?
Dakujem 😕

roasha
19. sep 2007

paneboze,maca793,to je normalne,aby to v tomto state tolko trvalo?tu krepu malinovu mali hotovu za mesiac/DNA/,je mi z toho nanic.ja by som uz pochybovala,ze to vobec niekedy bude 😒 .drzim ti prsty,neviem,ci by som to zvladala,ako ty.v BB som dost dlho byvala,tak som pozerala ci ta nepoznam,ale nie.

smejuska
20. sep 2007

Ahojte maminy. Nie som si ista, ci sa to sem hodi, ale nechcela som kvoli tomu zakladat novu temu, tak som sa rozhodla, ze skusim popytat o radu touto cestou. S priatelom sme sa niekolko rokov snazili o babatko, a hoci to trosku trvalo, nakoniec som prirodzenou cestou otehotnela. Ked som to vsak "ockovi" oznamila, zacal sa tvarit, ze sa ho to netyka a kupou kociarika sa cela jeho zodpovednost skoncila. Chcela by som sa teda spytat, ci je pre dietatko a pre mna vyhodnejsie, ked ho necham zapisat do rodneho listu a ako to s tym vlastne je, kedze nie sme manzelia, alebo ci mam v kolonke "otec" nechat prazdne miesto.

hanka274
20. sep 2007

paneboze maca, a nepomohla by ta staznost za sudne prietahy??

maca793
21. sep 2007

smejuška
ahoj ak ti uzná malú za svoju,k zapíš ho v jej rodnom liste. ak nie, zatiaľ bude kolonka prázdna a ty môžeš požiadať o testy DNA. ale ako vidíš, tak sa to ťahá strašne dlho. aj keď nie ste manželia, tak si daj súdom určiť výživné na dieťatko, aby si potom nemala z jeho strany problémy týkajúce sa výživného. môže sa stať, že ti vôbec nebude na maličké prispievať.

maruschka
21. sep 2007

maca a keby si napísala list ministrovi spravodlivosti,veď to tam musia nejako riešiť.Kopec ľudí tam píše bežné problémy ohľadom nejakých súdnych sporov alebo niečoho podobného.Alebo lampáreň alebo reportéri na STV1.Neviem teda,ale tento štát je neuveriteľný.Ale vždy,keď sa to posunie do telky,tak sa prípady obdivuhodne rýchlo vyriešia...Alebo si daj www.ombudsman.sk a tam si nájdi,pod čo spadáš.Musíš vyplniť formulár,ktorý majú oni a tuším sa dá aj stiahnúť a vytlačiť,napíšeš,čo trápi teba a všetko tam pošleš a on by to mal začať nejako riešiť.Myslím a dúfam

maca793
21. sep 2007

maruschka
díky za radu. minulý piatok som bola so svojou kurátorkou, a tá mi povedala, že nič neprišlo. vraj máva aj prípady, keby prídu výsledky o mesiac a inokedy to trvá aj pár rokov. ☹
ja som spadla do tej druhej skupiny. prečo je život taký krutý? 😢
v ex priateľovej schránke som tento týždeň videla nejaké oznamy z blavy, len pevne dúfam, že nie sú z tej fakulty, kde mi brali vzorku krvy. niežeby som špehovala, ale mala som tam robotu. a náhodou vystrkoval oznam.

maruschka
22. sep 2007

no tak to je sila,ale veď to mali poslať tebe aj tvojmu ex,nie?Hádam to neposlali len na jednu adresu.A keby zavolala kurátorka na tú fakultu,čo by sa stalo?

maca793
22. sep 2007

už som rozmýšlala aj nad tým, že tam znova napíšem, dovolať sa mi tam nedá, a celú vec doložím na súd. možno to boli papiere od nich, ale mohlo to byť hocičo. možno tam ani nebol,a tak ho žiadajú znova a znova. neviem.

smejuska
28. sep 2007

dakujem maca

laurie
4. okt 2007

Ahoj Macka, na tvojom mieste by som hladala odbornu pravnu pomoc, skus sa obratit na Centrum pravnej pomoci. Ma kancelariu aj v Banskej Bystrici. Pozri stranku www.legalaid.sk

maca793
26. okt 2007

tak a došlo k tomu, že idem skúsiť napísať na Okresný súd. dúfam, že ma nevysmejú. z blavy som nedostala nijakú odpoveď, takže tak. dúfam, že sa to potom nejako rozbehne. takto sa žiť nedá a tá neistota. ☹

maca793
20. nov 2007

ahojte takže nič nové len to, že ten ebil, sorry za výraz nebol už 6x v blave na testoch. napriek upozorneniam od strany súdu. ja som písala na súd, v akom stave je to, a posledná veta stála, že pokiaľ sa nedostaví, tak budú predvolávať jeho blízkych. dúfam,že to potom vyjde. potom dám vedieť.

bibinka
22. nov 2007

bože maca, tak tie starosti ti nezávidím, ten človek je vrcholne nezodpovedný. a to mu je jedno, že maličká je jeho dcéra? mi to nejde do hlavy. a tie súdy sú tiež akési pomalé. a navyše, zákony na figu 😠

maca793
24. nov 2007

bibinka, tak u nás zákony nemusia byť vôbec, keď vôbec nefungujú ako majú. aj v iste, kde ma vyzývali aby som prišla na odber, bolo jasne výrazne napísane, v prípade nedostavenia sa budete predvedení políciou. a kde je to? keďže už 6x nebol tam, kde mal byť, tak ho prečo nepredviedla polícia? ale ja si mylsím, že ten dotyčný bude raz sedieť v base, len si teraz nadrába viac problémov.

jankatt
24. nov 2007

ahoj maca my mame tiez take nejake problemy a tu sudkynu co som vyfasovala tak tu museli dlho hladat taka p...

maca793
24. nov 2007

a tebe sa to koľko ťahá?

jankatt
24. nov 2007

ja mam zapretie otcovstva a taha sa to od januara podla zakona to ma byt vybavene do 6 mesiacov

maca793
24. nov 2007

a dotyčný už bol na testoch? a kde ste boli na krvy? ja som bola v blave na prírodovedeckej fakute u Ferákovej. ale to záleží aj od toho, či tam bol. ak áno, tak to máš za chvíľu vybavené.

jankatt
24. nov 2007

este nie on sa dobrovolne priznava a moj ex ju zapiera len p.... sudkyna nam to natahuje bud je chora alebo je prec alebo to odroci som zvedava co bude v pondelok

maca793
24. nov 2007

tak to tam nie je určite čisté.
teraz nechápem, si rozvedená a dieťatko máš s terajším priateľom alebo ako to je?

jankatt
24. nov 2007

ano presne ak a nakolko sme nemali 300 dni od rozvodu tak automaticky je otcom moj ex ktory nemoze mat deti

maca793
24. nov 2007

to je hlúpe, presne toto má aj moja kamarátka, s terajším priateľom má dieťatko a od rozvodu neuplymulo 300dní tak automaticky sa otcom stal ex. je to hlúoe, tieto zákony sú strašne nespravodlivé alebo nedokončené v náš prospech.

jankatt
24. nov 2007

to ano keby dieta zapierali obaja tak pochopim ze sa to natahuje ale nemam slov na nase zakony

maca793
24. nov 2007

aj jej sa to naťahuje už dlho, tiež je s toho nervozna, otcovstvo ex zaprel a zatiahol do tohoto aj jej terajšieho priateľa.
ja ešte počkám 1 mesiac, ako sa to vyvynie, a potom už dávam znova žiadosť na súd, aby v mojej veci konečne konal poprípade dávam žalobu na bio maličkej. nechcem aby prišla o to, čo jej už teraz patrí a jej dlhuje. je to skoro 50000,-. a to nie je malá suma.

jankatt
24. nov 2007

tak to ano moj si zasa nevie uplatnit na malu nic

maca793
24. nov 2007

tak to je sila ja si pozerám vzorky zadarmo na stránkach takže som teraz už off držím palce, a napíš a napíšem priebežne aj ja čo máme nové. tak ahoj dobrú noc

jankatt
24. nov 2007

oki napisem tak dobru noc

zvedavamt
26. nov 2007

kto mi poradiii? volala som s advokatkou,a sudkyna nariadila urobit testy DNA,kedze nie je urcene otcovstvo. kedze otec mojej dcery je niekde v zahranici,tak maju robit testy mne a jeho sestre dvojiceke. moze sa to? 😅

maca793
30. nov 2007

pravdaže, u mna ten problém nastal. krv nezoberú od otca, aj keď ten sa zdržuje doma, ale od jeho príbuzných. hlavne že sa krásne promenáduje po ulici ako najväčší ....
kpola by som ho niekam....
a tým dúfam, že to zaberie, a budem mať už čoskoro určeného otca malej a hlavne budem mať peniaze pre malú.

andrea1158
24. dec 2007

maca793: prečítala som si tvoje príspevky na fore, a je to veľmi smutný príbeh. Ten chlap je ale strašný chrapúň, ja by som ti rada pomohla. Som právnička, ale bývaš ďaleko. Takže ti môžem poradiť, len ako ostatné dievčatá. Ale chcem ťa potešiť, máš nárok na ustanovenie bezplatného advokáta, ktorého trovy zaplatí štát. Chod na súd a povedz, že chceš tlačivo na ustanovenie bezplatného advokáta lebo si v hnotnej núdzi. A chod nahliadnuť do súdneho spisu. Možno zbytočne nadávaš na súd, ak súdu ešte neprišiel znalecký posudok, tak pojednávanie nevytýči. Nemalo by to zmysel. A ešte jedna vec, ak súd určí otcovstvo, už NIKDY ho biologický otec nebude môcť zaprieť a súd mu uloží povinnosť doplatiť výživné za 3 roky spätne, takže sa neboj, toto obdobie musíš prekonať. Potom mu to vrátiš tak, že si budeš každý polrok dávať zvyšovať výživné na malú a to ho aj prekotí. Proste ja ti potom poradím čo a ako, aby ti súd výživné vždy zvýšil. Neboj sa, súdy sú na strane matiek.