Môže otec žiadať testy DNA bez môjho povolenia?

bellasandra
13. dec 2006

Aho potrebujem poradit ohladom testov na DNA.
Mám dcerku-a otcovi malej som povedala, ze malá nie je jeho.V rodnom liste meno otca nie je uvedené.Lenze on teraz zacina spekulovat ,ze by chcel vediet na 100% ci je alebo nie je otcom.Chce dat spravit testy DNA.
Ak ja stým nesuhlasim, je nieaký zákon na to ze ich spravit dat musim?
Dakujem 😕

dorotka
13. dec 2006

myslim ze je na to zakon poslem tuto temu kocke ktora by ti mohla poradit

mracik
13. dec 2006

bellasandra, hlavne by som si dala pozor na to, že to tu môže čítať,
keď už teda nechceš aby to vedel...

alexandra
13. dec 2006

Ak o da na sud a bude ziadat o dokazanie otcovstva, tak ano. Potrebuje na to ale rodne cislo malej, jej trvaly pobyt a dalsie informacie, bez toho mu to nevezmu. A ano, je na to zakon, dokonca sa moze stat, ze ak nebudes suhlasit, budes platit nielen testy, ale aj trovy konania, ktore mozu narast na velmi vela penazi. Radovo aj stotisice..

bellasandra
autor
13. dec 2006

Jeeej no to ste ma teda nepotesili 😝
To ma fakt tak stve, ked som zostala tehotná, tak ma nechcel ani vidiet..a nemal záujem ani o dieta.A teraz ked som porodila...tak zrazu chce nieco riestit.A vtedy ma posielal na prerusenie 😠
Mracik-on to tu urcite nebude citat..toho sa nebojím 😔

briluxina
13. dec 2006

Bellasandra, ahojky, nebolo by jednoduchsie povedat mu, ze ano dieta je jeho ale kedze sa o teba doteraz nezaujimal tak s nim v buducnosti neratas? 😔

alexandra
13. dec 2006

Alebo s nim skus spisat zapis o tom, ze sa dobrovolne vzdava vsetkych rodicovskych prav, ale tym padom aj povinnosti. Je mozne ze to chce riesit, obcas sa to muzom v hlavicke rozlozi. A matka by mala byt schopna v tej chvilu rozmyslat nad dietatom, nie sebou. Tym sa Ta nechcem dotknut, ani ho obhajovat, ale myslim ze kazdy otec si zasluzi pravo sa pokusit byt dobrym otcom..

bellasandra
autor
13. dec 2006

Briluxina- No uz som nad tým rozmyslala, ze to asi tak spravím, len neviem ze co bude chciet on dalej robit.To ze sním nerátam som mu totiz povedala uz dávno, vtedy ked som sa rozhodla ze si malu nechám.
Alexandra- vies ten clovek mi dost ublízil, nie je zodpovedný, je arogantný, a ja nechcem , aby moja dcera mala jeho ako otca.Nezasluzi si ju.Nedá jej v zivote nic.Okrem problémov 😔

alexandra
13. dec 2006

bellasandra ludia sa menia.. a dieta ma pravo na oboch rodicov. Aspon podla platnej slovenskej legislativy. Zial..

dorotka
13. dec 2006

bellasandra vies poznam dve kocky ktory mali tvoj postoj a aj otcovia podobne reagovali moj otec sa im vsak snazil vyhovorit ze hrdost je odveci ze tie peniazky pre dieta potrebuju a naopak presvedcil ich aby isli na sud a ziadali vyzivne
uz som to tu raz pisala jedna z nich je nakoniec s otcom maleho postupne sa vsetko totalne naopak otocilo najprv sa stary rodicia rozhodli maleho akceptovat a potom aj otec no a cez dieta si aj ti dvaja nasli k sebe cestu
a suhlasim s mracik nemusi to tu citat on ale niekto kto ho pozna radsej byt tebou tak tu temu dam za chvilu zmazat

bellasandra
autor
13. dec 2006

Ja viem...ale on sa onu nevie postarat ani po financnej stránke.A byt otcom tak, ze ju bude navstevovat, ked bude mat práve náladu 😔 a len sa tvárit , ze ano ja som otec - ale nevychovavam ju, do zivota jej nic nedám...nie je to fer

bellasandra
autor
13. dec 2006

To v akej spolocnosti sa on a jeho okolie pohybuju- no som si istá , ze nie je sanca na to aby to cítali.
To ze by som sa sním dala dokopy tiez neprichádza do uvahy.Ja som mu este ked som zostala tehotná povedala, ze neziadam od neho nic, a aj napriek tomu ako sa k tomu postavil, nebudem proti aby bol s malou, ale on nechcel.Tak som povedala dobre, a teraz toto.
No co uz, aj tak vám dakujem za príspevky

dorotka
13. dec 2006

bellasandra preto ho ty musis dat na sud v tom pripade tie poplatky za DNA plati on lebo on je odporca a musi platit aj vyzivne 😉

alexandra
13. dec 2006

bellasandra existuje tzv. minimalne vyzivne a nikto nebude riesit ci ma, alebo nema z coho platit. Tiez odporucam sa obratit na pravnika, ktory Ti poradi. Ver mi ale, ze ked on da ziadost na sud, tak mozes skoncit velmi nevabne a financne velmi zle. Takze sa na to radsej nespoliehaj. Ono len ten test stoji viac ako 10 tisic, nehovoriac o sudnych trovach a podobne..

a ludia sa menia.. casto to narodenie maleho babetka v muzoch nieco nastartuje..

dorotka
13. dec 2006

bella ta kocka tvrdila to iste
ale netvrdim ze sa s nim das dokopy viem v com je tvoj pripeh iny len som chcela poukazat na to ze veci sa mozu zmenit

briluxina
13. dec 2006

ano,ludia sa menia ci zmenia, ale iba na chvilu...

alexandra
13. dec 2006

briluxina tak na to bolo treba mysliet predtym, ako prislo babo.. teraz je uz zial neskoro a i otcovia maju nejake prava, a samozrejme i povinnosti..

bellasandra
autor
15. dec 2006

Dakujem za prispevky,pomohli ste mi 🙂

maca793
15. dec 2006

ahojte aj ja mám zas opačný problém. otec maličkej sa nepriznáva a tak som podala na neho žalobu ohľadne určenia otcovstva. sme v konaní. pred súdom nechcel uznať maličkú a tvrdil, že nie je jeho ale bývalého partnera, s ktorým som vraj spávala,keď sme boli spolu. na prvom pojednávaní sme boli v´polke septembra a teraz nám určili súdnu znalkynu ohľadne DNA testov a ja netrpezlivo len čakám termím, kedy mám ísť z BB do Blavy aj s maličkou. viem, keby nezaplatil požadovanú sumu, tak by mu súd dal zaplatiť aj trovy z pojednávania a nejakú pokutu ohľadne marienia súdneho výkonu. zatiaľ si od neho žiadali 10000,-sk ako zálohu. tak sa majte 🙂

alexandra
15. dec 2006

maca neboj, ak vyjde najavo ze je otec, tak sa na neho budu pozerat velmi skaredo 😉

maca793
15. dec 2006

ahoj alexandra, on dobre vie, že je otec. okrem mojej maličkej má ešte 5 ročnú dcéru, ktorá chodí do škôlky s mojimi dvojičkami. jednoducho sa zľakol, že by mal mať dcéru a tak radšej zbabelo ušiel od nás, keď som bola v 3 mesiaci. maličká sa veľmi podobá na neho a jej nevlastnú sestru. myslím si, že sa bojí pravdy, ktorá vyjde najavo. ale to už bude neskoro. maličkú mu nebudem dávať, keď ju odvrhol. nie? pa

bellasandra
autor
16. dec 2006

Maca,veru, ja by som mu ju tiez uz nedavala 😉

maca793
16. dec 2006

ahoj bellasandra. ani mu ju nedám. fˇor je ešte aj to, že býva o 1 ulicu vyššie ako ja a stretávame sa v škôlke,keď zanášame deti. prejde okolo a nič. mne by až srdce trhalo. nie?

bellasandra
autor
18. dec 2006

No jasne lenze ty nie si on-nastastie, co je to za cloveka 😠

maca793
25. dec 2006

no čo baby neozývate sa?

sue
26. dec 2006

Babulky, to je des...čo tu píšete ☹ strašne mi je to ľúto a prajem vám a vaším detičkám veľa zdravia a šťastia...
Bellasandra, ak smiem poradiť...najmä neklam a nezatajuj, ak je on tak odhodlaný, tak určite vyjde najavo, že je jej otec - aj keď len fyzicky... a potom by to len tebe skomplikovalo život...

maca793
2. feb 2007

ahojte baby, tak som sa konečne dočkala. v utorok 7.februára idem do blavy na krv. Do 2 mesiacov a myslím si aj že to bude skôr bude známy otec mojej maličkej. to bude kukať. tak mi držte palce, aby cesta s maličkou ubehla čím skôr a aby sme sa vrátili v zdraví.

maca793
7. feb 2007

ahojte, dnes som bola teda v blave. robili stery z ústnej dutiny a trošku krvi na papier, za mesiac by mali byť hotové výsledky. ja som si myslela, že vzorky na DNA sa robia niekde v zdravotnom pracovisku a to mi robili na prírodovedeckej fakulte. vzorky nám brali v nejakej miestnosti 3x4metŕe. tak mi držte palce a ja sa vám ozvem, keď budem mať po všetkom. ahojte a držte sa

hanka274
7. feb 2007

ahoj maca793, aj ty sa drz a drzim paste.
A bellasandra, tak ako pisali aj ine, radsej neklam a nezatajuj, poziadaj ty o vyzivne a tak.....

alex21
8. feb 2007

maca drzim palce a daj vediet ako dopadnu testy.

paska
8. feb 2007

no maca si tu čítam tvoj príbeh 😕 ako to zvládaš s 3mi deťmi? by som ho riti nakopala 😠
držím ti palce nech ti to výde a ukáž mu to 😀