Môže otec žiadať testy DNA bez môjho povolenia?

bellasandra
13. dec 2006

Aho potrebujem poradit ohladom testov na DNA.
Mám dcerku-a otcovi malej som povedala, ze malá nie je jeho.V rodnom liste meno otca nie je uvedené.Lenze on teraz zacina spekulovat ,ze by chcel vediet na 100% ci je alebo nie je otcom.Chce dat spravit testy DNA.
Ak ja stým nesuhlasim, je nieaký zákon na to ze ich spravit dat musim?
Dakujem 😕

maca793
13. jan 2008

ahojte, tak konečne som sa dočkala. verdikt vynesú 29.januára 2008 o 10,30. už sa strašne teším a konečne to bude za mňou. potom vám dám vedieť, ako to všetko dopadlo a ako to prebiehalo. tak zatiaľ ahojte

andrea1158
15. jan 2008

maca: som fakt zvedavá, ale v podstate ak si si ty istá, že ON je otec, tak vieš, aký bude rozsudok.

zoya1
15. jan 2008

Čau maca. No konečne, už sa neviem dočkať - toto je jak od Agaty Christie.

zvedavamt
16. jan 2008

kde sa robia testa DNA? len v Blave? poradi mi niekto?

maca793
19. jan 2008

zvedavamt
čo ja viem, tak len v blave na jednej univerzite
ja som chcela, aby nám zobrali krv v BB, ale vraj sa to tu nerobí.
a čo máš aj ty nejaký taký problém ako ja?

zvedavamt
20. jan 2008

cakam na urcenie otcovstva uz par rokov. "otecko zdrhol do Anglicka a my mame bez. mala uz ma cez 3r. teras vymysleli DNA testy s jeho sestrou dvojickou,vraj tento mesiac. preto sa pytam kde,bo ja sa do Blavy kvoli tomu trepat nebudem,som PN a nemam na cestu. a vobec s tym nesuhlasim,kto mi zaruci,ze je to jeho sestra?

maca793
25. jan 2008

to je mi ľúto, ale nám pvedali, že len do blavy, ani ja som nemala na autobus, našťastie ma odviezol otec ale dala som mu 500,-sk z preplatku za elektrinu. ale ja som bola 7,2,2007 , dúfam, že sa ti to nebude vliecť ako mne, aj tu prevdepodobne boli na krvy jeho príbuzny, potom dám vedieť, ako to všetko dopadlo, už teraz mám z toho všetkého husiu kožu a nemôžem spávať. 😀
ty radšej choď, lebo ak ty nepôjdeš, tak to potom nemá zmysel. ak nemám peniažky navyše, tak nemohol by ti niekto požičať? a aj ťa odviezť? a keď si PN, to neva, len daj sociálke vedieť, že tam ideš a ukáž im aj papiere od toho.

zoya1
29. jan 2008

maca - ešte furt nemáš výsledky? Čakám a čakám a ty nič. 🙂

maca793
3. feb 2008

nič stále sa len čaká, na pojednávaní ani nebol, nepreberá zásielky, jeho žena prebrala ale zrejme mu nedala na vedomie, že bude pojednávanie, takže sa idú predvolať jeho mama a brat a tí budú musieť ísť do blavy na testy, ak ani oni nepôjdu, tak bude otcovstvo vyhlásené bez testov a bez jeho prítomnosti, a potom sa môže odvolať na krajský súd, a potom už možno pôjde aj na testy, tak to povedala sudkyňa. takže zase sa to bude trošku ťahať, ale tento rok to už budem mať za sebou.

zvedavamt
5. feb 2008

maca tak to mas "vesele. ja som pisala verejnemu ochrancovi prav,aj to presetrili,ale sa im nezda,ze robia sudne prietahy. musim im zavolat,bo nepochopili o co mi ide. furt cakam ,este nas nevolali na tie testy,bo to z Blavy slo az po 20 dnoch,vraj kvoli 15 dnom odvolania,ale ved to bolo bez moznosti odvolania. nevedeli mi to vysvetlit, ale testy by mali byt hotove a odovzdane na sude do polky februara. 😖

zvedavamt
5. feb 2008

vie mi niekto poradit,ci je mozne "vratit" ten moj pripad na sud do MT. najprv to tam drzali 12 mes,potom to postupili do Blavy,bo "otec ma trv. bydl. tam,ale on ho tam uz nema,konecne to na sude pochopili,ze je zo Slovenska fuc natrvalo.tak nechapem,preco sa mame furt trepat do Blavy. tu som ich aspon mohla podchvilou skontrolovat a kopat dopredu. v Blave nemam sancu. naposleedy sudkyna nemala asistentku,tak som nemala s kym hovorit,ze si mam prist osobne nazriet do spisu 😕

fenrirka
13. feb 2008

aha takze ked suhlasi tak nic neplati??co ak nieje uvedeny v rodnom liste...a chcela by som vyzivne...??mozte prosim Ip..dakujem

zvedavamt
14. feb 2008

tak dnes nas predvolali na testy do Blavy. kedze som PN a nemam vychadzky a ani na cestu,tak tam nejdem. aj tak nesuhlasim aby testovali jeho sestru, ved kto mi zaruci,ze to je jeho sestra? 😒

andrea1158
14. feb 2008

a ako inak chceš určiť otcovstvo? čo sa týka prenosu príslušnosti, tak celkom tomu nerozumiem, ako si to myslela, ved konanie o určenie otcovstva je klasické sporové konanie ktoré sa riadi zásadou PERPETUATIO FORI, teda zásadou, že tak ako bola určená príslušnosť pri začatí konania, platí aj v priebehu konania.

maca793
16. feb 2008

fenrika
ak otec nie je uvedený v rodnom liste, tak výživné ti po podaní žiadosti bude vyplácať len štát a to len ten základný príspevok teraz je to okolo 700,-sk. myslím,
a ak by aj otec uznal otcovstvo, tak radím, dať si to súdne potvrdiť.

maca793
16. feb 2008

zvedavamt
to je super, že ti to došlo, ale vôbec si sa správne nerozhodla tam neísť. tak potom ani výživné nebudeš dostávať také, aké by si chcela. len to minimun, čo dáva štát. ja na tvojom mieste by som šla, cestu do blavy by som oznámila vopred sociálke,

ondrejm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
4a
30. mar 2008

a to mi teda nedá nereagovat. A kdyby vy chlapi jste nechtěli, aby holky otěhotněly, tak se snad chráníte!!!! Nebo si snad myslíš že děti nosí čáp a ochrana před vámi nechtěným těhotenstvím se vás netýká???? Jestli nechceš platit alimenty, tak se přizpůsob, ne?!

alexandra
31. mar 2008

4a, ondrejm nic nie je cierne ani biele a ani jeden pripad sa neda posudzovat rovnako, ako iny. Urcite su aj muzi, ktori sa otcami stanu nedobrovolne a potom sa cuduju, coho vsetkeho je ich byvala partnerka schopna len preto, ze neskacu ako ona piska (to bude asi indrejov pripad), ale su aj muzi, co maju usta plne peknych slov o tom, ako chcu byt otcami a potom jednoducho ujdu pred zodpovednostou, lebo, povedzme si uprimne, nie sme pocas tehotenstva a prve tyzdne po porode prave najmilsie a najpozornejsie, nie je tak 4a?

Tak sa nehadajte...

4a
31. mar 2008

alexandra,
Můj komentář byl k tomu, že když teda chlapi nechtějí děti a vědí to, že s tím nic nedělají, nechávají to napartnerce. Že to ani dopředu neřeknou, aby partnerka s tím byla srozumněna. No a pak když nic neřeknou, nechrání se, pak mají tu "drzost" se čílit, co to po nich "ta žensnká" chce. Jinak ale s tebou souhlas.

alexandra
1. apr 2008

4a aj tu su vynimky, ale samozrejme, su aj taki chlapi. Zial.

rafaelo223
4. apr 2008

Ahoj asi vas to prekvapi ze vam na toto forum pise aj nejaky chalan, z hodou okolnosti mam taky isty problem ako aj vy potrebujem urcit otcovstvo na kolko som si nie isty ze som otec dietata , dieta sa sice este nenarodilo ale chcem sa spytat ako rychlo sa po narodeni daju tieto skusky dna urobit? Na kolko som si nie isty ze som bol jej jediny sexualny partner samozrejme pokial som otec dietata tak sa o dieta rad budem starat aj ked s mamou urcite nebudem asi vychadzat. vztah sa od urciteho okamihu ochladol malo spolu komunikujeme ak spolu komunikujeme vobec,poradte mi co mam robit dakujem.

alexandra
4. apr 2008

refaelo pozri si www.dnatest.sk, je tam mozne urobit aj anonymne testy, o ktorych matka nemusi vediet. Pokial viem, pride postou vatova tycinka, ktorou trosku utries vnutro licka babetka, druhou svoju a posles to tam.. postou Ti pride vysledok. Je to ale len onformativne, na sude sa to pouzit neda, avsak princip testovania je presne taky isty, ako pri sudnoznaleckom dokazovani.

Ak mas otazky, pis do internej posty 🙂

maca793
4. apr 2008

diky zatial nic nove takze cakam

maca793
23. apr 2008

tak konečne som sa dočkala. termín pojednávania je na 27. mája a už mám aj papiere, kde na 100% je určený otec!!!!
takže som strašne rada, že sa to celé už uzavrelo po takej dlhej dobe 🙂 🙂 🙂

marta09
28. apr 2008

maca, drzim ti palce

maca793
30. apr 2008

tak to díky, potom sa ozvem s výsledkom a hlavne s tým ako sa zatváril. 😉

pistana
29. máj 2008

Maca, napis, ci je ten "otec" dostatocne prachaty a kolko od neho chces pytat. Si velmi sikovna zena, som si ista, ze si si ho vybrala dobre. Urcite sa teraz aj ta jeho manzelka s nim rozvedie, tak mu treba, ked sa nechal tak hlupo nachytat.

baby741123
30. máj 2008

🙂 ahojte vie mi niekto poradiť kde sa robia robia DNAtesty??čaká ma to asi v januári ked bude mať Miško rok.a robia sa tieto testy aj starším deťom??lebo môj ex priatrľ si po troch rokoch zmyslel že malá neni jeho a bydve deti mám s ním.PROSíM

baby741123
30. máj 2008

aaa