Môže prejsť striedavá starostlivosť, keď matka nesúhlasí?

biancapa
7. jan 2013

Dievcata chcem sa Vas opytat, otec mojich deti chce podat podnet na sud na striedavu starostlivost, a to len z toho dovodu aby nemusel platit vyzivne!!! Moze mu to prejst ked s tym ja nesuhlasim a deti tiez placu, nechcu byt u neho nemaju ho radi, a to ma jedna 13 a druha 9. Ani jedna ho nema rada.

xlucia
7. jan 2013

moze mu to prejst, ale treba trvat na tom aby boli vypocute aj deti, su uz dost velke, a jemu treba povedat, ze na sude bude musiet zdokladovat, ako pre nich zariadil byt. a to je drahsie ako vyzivne...

materina_duska
7. jan 2013

Pravdepodobnosť je blízka nule. Striedavá starostlivosť je umožňovaná predovšetkým rodičom, ktorí vedia navzájom komunikovať a riešiť veci. A takí ju zas na druhej strane nepotrebujú mať určenú súdom.. 😉

dadka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
7. jan 2013

@biancapa u skolopovinnych deti moze, teda musite byvat v rovnakom meste...ale myslim ze ked su deti proti tak sa to bude brat do uvahy. A vzdy sa mozes odvolat ...drzim palce
My sme mali takmer striedavku a stacilo nikdy viac...a to som bola zastancom toho ze je to pre deti dobre. Nieje. Potrebuju stabilny domov, ano k otcovi nech chodia co najviac aj 10 dni v mesiaci ale nie sa stahovat ako cigani kazdy tyzden inam. Tam je potrebna hlavne komunikacia medzi rodicmi a to je castokrat najvacsi kamen urazu

lea641981
7. jan 2013

neprejde mu to ked deti budu vysetrovane psychologom budete hovorit vsetci s psychologom potom po jednom potom rodicia a len deti a ak deti su uz dost velke a nechcu byt u otca tak nebudu nemusis sa bat 🙂
ale nesmu sa zlaknut ☹ strach je aj pre deti velkym nepriatelom ☹ dokazat psychologicke pred otcom povedat dovody preco u otca nechcu byvat 😔 tym su deti dost vystresovane a je to pre silne povahy 😔
mal by pochopit ze ked nechcu byt s nim netreba deti stresovat psychologmi 😔 psycholog pise posudok na sud a sudca to cita co hovoria deti a jeden rodic a druhy 😒 deti nevypovedaju teda ja som sa s tym este nestretla 😲 😲 😲 😲 😲 😲 neviem ako ini

kaktusik007
7. jan 2013

to, ze je striedava starostlivost, neznamena, ze sa otec maloletych vyhne plateniu vyzivneho... je to ich zbozne prianie, ale zalezi od prijmu rodicov... obrazne povedane - deti nemozu jeden tyzden jest kaviar a pit sampanske, a druhy tyzden byt o chlebe a vode....

nazorotca
1. feb 2013

Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.
nesúhlas jedného z rodičov nie je prekážkou striedavej starostlivosti o deti, prvoradé je právo dieťaťa, a záujem, jeho potreby.
ďalej, súd môže rozhodnúť o platení výživného aj počas striedavej star., a o tom, ako to vidia deti by mal byť súdom určený súdny znalec v odbore detskej psychológie, kt. vo väčšine prípadov vypracuje posudok, na kt. súd určite bude prihliadať
ale dámy pozor, znalec odhalí aj iné veci, vo väčšine prípadov manipuláciu rodičov s deťmi, a to veľmi hravo, takže, OPATRNE S DEŤMI, SÚ TO ŽIVÉ TVORY S PRÍLIŠ CITLIVOU PSYCHIKOU, kt. nerozumejú rodičovským problémom, a môže sa to niesť celým ich životom, takže ak chcete NAOZAJ iba to dobré pre svoje deti, zabudnite na nenávisť k bývalým, platí to aj naopak, otcovia na svoje exmanželky, a dívajte sa na svoje deti ako trpia už len tým, že ste sa rozviedli, a nepridávajte im ešte ďalšie problémy , a hlavne zabudnite na " opičiu " lásku, skutočná láska nejde cez nenávisť, doplatia na to vaše deti; pochopiteľne, striedavá starostlivosť nie je možná v extrémnych prípadoch, keď jeden z rodičov je alkoholik, gambler, drogovo závislý, homeless, vo väzení, atd. alebo nejaví záujem o deti...
inak diskusné príspevky sa mi tu zdajú ako spolok nenávistných matiek, dúfam, že sa mýlim...už len to slovo " prejde" ma akosi zastrašuje 🙂

dvojdomovci
9. jún 2013

Ursula Kodjoe, Švýcarsko - Druhá mezinárodní konference "Nové evropské trendy v péči o děti po rozvodu rodičů", Bratislava 29. 4. 2013

https://www.youtube.com/watch?v=b9dPE_mWcKY
wrok
24. júl 2014

striedavka nie je sposob ako sa vyhne neikto vyzivnemu, to sa urcuje podla prijmu, ak je rozdielny tak aj pocas striedavky

komunikacia rodicov nie je podmienkou striedavky - uz je niekolko nalezov Europskeho sudneho dvora, ako aj Ustavneho sudu CR kde sa jasne konstatuje, ze sa musi prihliadat na to preco nie je komunikacia, ci to nie je z jednej strany ucelove v snahe saotovat striedavku

zaujem dietata je, aby malo oboch rodicov, aby boja boli natolko vyspeli, ze to pochopia a nebudu branit druhemu rodicovi v stretavani sa, v podielani sa na vychove, starostlivosti, prespavani, vychovnom posobeni aj prostrednictvom prikladu

dieta vo veku ako uvadzas musi byt vypocute, jeho nazor sud musi brat do uvahy, ale opet plati, ze sud musi aj zvazit do akej miery je nazor dietata ovplyvneni zo strany rodica, ktory nechce sirsi styk deti s druhym rodicom... teda zaujem dietata neznamena, ze naprogramovane dieta nieco povie a bude po jeho...

onlyso
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkaxx4
19. sep 2017

Ahojte, vo stvrtok ma caka rozvod, ktory by mal prebehnut bez problemov kedze obaja mame novych partnerov. Problem je ze on trva na striedavke s ktorou ja nesuhlasim. Ide o to ze dcera vo veku 8r. k nemu nechce chodit. Dcera ma operovany hydrocefalus je epilepticka na liecbe, prave preto mame problemy v skole. Tazko sa uci, pisanie uloh trva aj 3h. Treba s nou kazdy den opakovat ucivo. Muz pre nu chodi do skoly az okolo 16:30. Preto nieje mozne aby sa s nou stihal vsetko poucit. Ja som v kontakte aj zo sp.pedagogickou, bravam ju zo skoly hned po obede aby sme mali na vsetko dostatok casu. Vybavila som vsetko k integracii aby ako tak skolu zvladala, ked uz muz nesuhladil zo specialkou. Prejde mu striedavka? Co myslite?

zuzkaxx4
19. sep 2017

Nikto nema skusennost?

luba_buba
8. jan 2018

@zuzkaxx4 Ahoj, tak ako to s vami dopadlo? Zial az teraz som natrafila na toto forum. Pevne verim, ze sud prihliadal na najmä potreby dietata a aj na dcerkin nazor, ze nechce ist k otcovi, a teda striedavka vam nebola nariadena.

limitgirl
18. jún 2019

ja mám skúsenosť. a tiež som si vravela, že mu to nenechám prejsť. ale našla som si super právničku, ktorá mi otvorila oči. aj mi naložila. povedala, že otcovia majú právo na dieťa rovnaké. to či dieťa k nemu chce alebo nechce sa až tak nerieši. ide o to, že aj dieťa má právo spoznať oboch rodičov a žiť s nimi a taktiež povinnosť voči obom sa ku nim primerane správať. ja som sa striedavke nevyhla - súd ju dočasne nariadil. vravela som právničke, že dieťa tam bude trpieť, povedala, že pokiaľ ho nezneužíva, netýra, musí si to to dieťa odžiť, musí si tým prejsť. syn sa zo začiatku k otcovi tešil. prekonala som sa a tešila som sa s ním. prestala som riešiť, že otec veci nerobí tak, ako by som ich chcela ja. po čase mi začal chodiť domov s ponosami na otca a tak. aj mi plakal. ale to stále netreba riešiť, lebo sa môže stať, že v puberte matke vykričí, že mu zobrala druhého rodiča. riešiť som začala až, keď ma o to požiadal sám. jasné, že otec chcel streidavku preto, že si myslel, že nebude platiť výživné. nakoniec sa jej vzdal, ale ja som si cez ten spor uvedomila, že keď podporujem vzťah syna s otcom, aj keď nedokonalým, je dieťa vyrovnaný, nezašibáva mu, učí sa lepšie, je proste šťastný. a to je dôležité. lebo príde matura, promócie, svadba - a my dvaja tam budeme musieť raz stáť neďaleko seba a on nebude chcieť, aby sme mu tie dôležité momenty pokazili starými spormi. Môj priateľ má syna, ktorý vyrastal u zatrpknutej matky, ktorá svojim správaním prispela k tomu, čo sa dnes volá Syndróm zavrhnutého rodiča. Otec je pre dospievajúceho syna len človek, z ktorého by sa mali ťahať peniaze a zo syna je nezvládateľný zmetek. matka si tak sama moc uškodila. ale vo svojej jednoduchosti si neuvedomuje, že to je jej vinou.

radulienka1993
9. mar 2021

Dobrý deň Žienky chcela by som vás poprosiť a zároveň sa poradiť , ohľadom malého ma 6 rokov otec dieťaťa sa vôbec nezaujimal o dieta a neplatil my výživné na koľko neny uvedený rodnom liste vtom čase sme boli pohadany a povedal aby som si tam dala koho chcem , podala som návrh o výživné dnes sme malý sud na koľko je