Môžem neuviesť otca do rodného listu, ak som rozvedená?

tterkat
30. jan 2012

chcela by som sa poradit a dufam ze ma niekto aj potesi.. S pritelom cakame dvojicky babatka. na matrike nam povedali ze 300dní po rozvode budem mat v rodnom liste deti vedeneho ex a ja sa s tym neviem zmierit.. rozvod trval vyse roka a hneva ma ze este padam do tych 300 dní,. Je tam moznost sudu o zapreti ale to trva viac ako rok kym sa to vybavi jednej trvalo az dva roky kym jej sud uznal.. alebo druha ze sa na rychlo zoberieme do marca.. ide ma piksnuť ☹ ☹ ☹ tak by som chcela vediet že ci mozem urobiť nieco take že neuvediem otca do rodneho listu, viem ze sa to da ale neviem ci to mozem ked som rozvedena lebo je to ine ako slobodna....

kveta
31. jan 2012

@tterkat A nebolo by riešením zobrať sa na úrade.. len Vy dvaja a dvaja svedkovia.. a potom po pôrode vystrojiť veľkú svadbu trebárs v kostole?

katmi
31. jan 2012

@tterkat ak spadas do 300dnovej lehoty, automaticky je otcom byvaly manzel, cize ho musis aj uviest do rodneho listu.. bohuzial,je to tak.. po narodeni deti sa tvoj byvaly manzel musi vzdat otcovstva.. a az tak mozu mat tvoje deti meno tvojho priatela napr. a tvoj priatel zapisany v rodnom liste ako otec deti..

katmi
31. jan 2012

suhlasim tiez s nazorom @tterkat.. nerozmyslala si o pripadnej svadbe? bolo by to riesene bez papierovaciek zdlhavych..

livka299
31. jan 2012

@tterkat Moja musiš si toto povybavovať s EXmanželom a hlavne nech ti príde na
MATRIKU aspoň podpísať mená pre detičky...Moja dcérka bola asi 2 týždne všade u doktorov, v poisťovni, na sociálke ako "neurčené" PRIEZVISKO. Takže toto ti musí vyhovieť ako spolu vychádzate??? Nám bolo veľmi blbo keď otec malinkej nemá na ňu absolútny nárok, aj keď neviem ako by chcel...

ZA SÚDNE POJEDNÁVANIE SA NEPLATÍ!!!!

patria1
7. feb 2013

@vierkasteffi ahoj a ako dlho ti to trvalo vybavit??musela si na sud podat o zapretie otcovstva?Ja som v podobnej situacii,cakam na rozvod uz od maja a manzel stale robi vlastne jeho pravnik sa stale odvola alebo si nieco najde a v Maji cakame babatko s priatelom no nie je vobec nadseny ze by sa mal volat po ex. a do RL moze sa zapisat bio otec ci aj tam bude figurovat ako otec ex?

vierkasteffi
7. feb 2013

neviem ako je to ked ešte nieste rozvedený lebo od rozvodu musí uplnynuť minimálne 300dni overuju si to podľa rozsudku zo sudu ja som to našťastie splnala neviem ako to je v tvojom prípade ale myslím si že dieťa bude mať meno po ex 😖 možno tie niekto poradí

vierkasteffi
7. feb 2013

@patria1 a ex vie že čakáš bábo jemu to neprekáža že sa bude bábo volať po nom či ho nenapadne aby podal zapretie otcovstva /neviem ako sa to presne volá/

vierkasteffi
7. feb 2013

@patria1 najjednoduchšie by bolo čím skor sa rozviesť a vzapati vydať 🙂

patria1
8. feb 2013

@vierkasteffi predstav si ze nie neprekaza mu to dokonca s tym suhlasi...robi vsetko preto aby moj vztah rozbil s priatelom dokonca podal na rozvod on a ja mam zaplatit poplatok uz len cakam na postu co tam bude napisane,leb on stale tvrdi ze nic nerobi ze to jeho pravnik.Ani neviem kedy nas rozvedu ked stale nieco vymysla a chce raz stiahnut potom to predlzovat a samozrejme ja sa s priatelom doma kvoli nemu hadam.

vierkasteffi
8. feb 2013

@patria1 ako to že ty máš zaplatiť poplatok ked on podal o rozvod? inak mna stal rozvod 500e so všetkými poplatkami ja som podávala
a koli čomu sa rozvádzate píš radšej do ip nemusíme to tu rozoberať 😉

igorp112
4. sep 2019

Ahojte mam tiez podobny problem mame tyzdnove dieta z priatelkou no este nieje rozvedena jej terajsi manzel je neplodny je nato aj papier da sa aby som bol ja zapisany v rodnom liste ako otec alebo nejaka moznost aby to vyslo dakujem