Môžem počas rozvodového konania zrušiť manželovi trvalý pobyt?

alena68
23. nov 2020

Dobry vecer , mozem pocas rozvodoveho konania zrušiť manzelovi trvaly pobyt? Vlastnickou bytu som ja

draik
23. nov 2020

Nie

petamich
23. nov 2020

ano, majitel bytu ma pravo prihlasit/odhlasit z trvaleho pobytu kohokolvek a bez nutnosti danu osobu informovat, nasi predali byt a novy majitel ma odhlasil a dozvedela som sa to tak, ze pri vymene OP mi dali adresu "mesto xy"

https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zi...

veronikaszabova
23. nov 2020

@petamich manzelovi nie.
Draik je pravnik - urcite to vie na 100%

petamich
23. nov 2020

@veronikaszabova ak nie je vlastnikom bytu? ak by mali BSM a muselo by najskor prist k vysporiadaniu BSM tak to dava zmysel ak je ale byt jej

veronikaszabova
23. nov 2020

@petamich uz sa to tu minule rozoberalo. Neda sa len tak zrusit TP manzelovi.

petamich
23. nov 2020

@veronikaszabova jasne, nebudem sa "hadat" 🙂 a obzvlast nie ak mas draheho pravnika, v tom pripade beriem spat

veronikaszabova
23. nov 2020

@petamich nie moj muz, ale @draik - prvy koment 😃😃😃

petamich
23. nov 2020

@veronikaszabova 🙈🙈 a ja ze si sa preklepla a chcela si napisat drahy 😂😂

patka06
23. nov 2020

@petamich presne v tom linku ktorý si dala ..je napísané, že manželovi nie je možné zrušiť trvalý pobyt

qetka
23. nov 2020

@petamich nie neda sa to...
ma to par vynimiek:
https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zi...
Návrh nie je možné podať proti:
vlastníkovi;
spoluvlastníkovi;
manželovi vlastníka alebo spoluvlastníka;
nezaopatrenému dieťaťu vlastníka alebo spoluvlastníka;
občanovi, ktorý má zriadené vecné bremeno doživotného užívania nehnuteľnosti.

panelacikova
23. nov 2020

@alena68 veď ty si sa na to pred pár dňami (týždňami?) pýtala aj v právnickej skupine, že? ak sa nemýlim. a tam už padla odpoveď. aj mňa tá odpoveď prekvapila, tak ale keď to tak je, tak to nezmeníš tým, že sa to budeš každú chvíľu pýtať. zrejme len čím skôr naháňať rozvod a potom ho poslať do teplých krajín 🙂

alena68
autor
23. nov 2020

@qetka ale on nieje ani spoluvlastník ja som vylucnou vlastnickou bytu, byt sme nadobudli pred manzelstvom a na liste vlastníctva som pisana ja

mondolina
23. nov 2020

@alena68
Ale on JE manžel vlastníka, teba.

qetka
23. nov 2020

@mondolina ano presne tak 🙂 nie bod c. 1 a 2 (vlastnikovi/spoluvlastnikovi), ale bod cislo 3 🙂
manželovi vlastníka alebo spoluvlastníka
Cize ked sa rozvediete, tak potom mozes...

petamich
23. nov 2020

@patka06 ano ano 🤦🏼‍♀️ uz viem

veronikaszabova
23. nov 2020

Inak odpovede si dostala aj koncom oktobra...
Legislativa sa odvtedy nezmenila.

https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/ako-dostat-manzela-z-bytu-2/

maciatkolulu
19. máj 2021

@draik
@veronikaszabova ale dá, môj byt bol písaný na moju matku a ta môjmu ešte mužovi zrušila TP jedna radosť, zo dňa na deň, visel na miestnom úrade... Takže záleží na koho je písaný byť.

mandarinka555
19. máj 2021

@maciatkolulu Ale tvoja mama nebola jeho manželkou....ona mu mohla zrušiť, ale ak by si bola ty vlastníčkou, tak manželovi zrušiť nemôžeš.

veronikaszabova
19. máj 2021

@maciatkolulu ale tu sa bavime o manzeloch. To je uplne nieco ine

monka105
19. máj 2021

@maciatkolulu ,,byt bol písaný na moju mamu”. Pani sa pýta na svojho manžela, ak je ona výlučná vlastníčka bytu. Ja naozaj niekedy žasnem, aký problém máte niektoré čítať s porozumením.