Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem svojho 6 ročného syna stratiť?

earlyka
21. nov 2012

Mam 6 rocneho syna.Jeho otec otcovstvo nepriznal a kedze bol v tom obdobi vo väzbe,radsej som to neriesila.Jeho rodicia si ho na vikendy bravali.Ja som dokoncovala strednu.Situaciu som zvladala velmi tazko a asi rok som bola na drogach.Zo skoli ma vyhodili...Vdaka rodicovskej podpore a hlavne kvoli malemu som sa dokazala pozbierat.Po materskej som si nasla zamestnanie,novych priatelov,skratka som sa vymenila.Velmi sa hambim za to aka som bola a este viac ma to mrzi.Neskor som si nasla priatela.Kratko nato som otehotnela a zobrali sme sa.Manzelstvo trvalo kratko.Rozpadlo sa vsak nie mojou vinou...Maleho otec bol vo väzbe asi rok.Po prepusteni sa vratil ku svojim rodicom a o maleho sa staral,ked si ho nosili.Maju k sebe velmi blyzko.Asi pred pol rokom ma prosil,nech to skusime este raz.Tak som to kvoli malemu riskla.Byvali sme spolu par mesiacov ale nic mu z mojej strany nevyhovovalo.Najprv vadilo,ze sa stale len o domacnost a deti staram,potom,ze sa o vsetko stara on.Vadilo,ze sa nemilujeme kazdu druhu noc,ze som o desiatej v noci unavena.Syna som rozmaznala.syna zanedbavam.Pred malym ma stale zhadzoval.Psychycky som to nezvladla,tak som ho radsej poslala prec.Par tyzdnov k nam aj chodil.Skusala som s nim zostat aspon kamarat kvoli detom.On vsak chcel viac,chcel sa vratit.Potom dal malemu mobil ze ked ma cas,tak mu zavola a on moze prist.Tak aj bolo.Maly sa vsak nechcel vratit domov,ze tam bude spat.Velmi sa mi to nepacilo,tak som navrhla,aby sme si teda urcili dni,kedy tam maly bude- aby v tom bol nejaky poriadok.Jemu sa to vsak nepacilo-vraj som na materskej,tak mam sediet na riti doma.On si bude maleho brat,ked to bude jemu dobre...a pod.Skoro kazdy den mi kvoli niecomu volal,co robim zle a ako ho zanedbavam a staram sa len o dcerku.Ti co ma poznaju,vedia ze to tak nie je.Podla neho vsak patrim na psychiatriu a dieta mi treba odobrat...Dneska napriklad bol koniec sveta,lebo maly nemal v skolke rukavice.Podla mna az taka hrozna zima nebola.Vela deti nemalo.Tak mi teda volal,ze mam 15 minut na to,aby som mu doniesla rukavice a chlapcovi jest,kym mu navari.Zobrala som,zas vola,ze nie tenke rukavice ale zimne,tak som zase isla.Vo dverach mi povedal,ze dal spravit test DNA a ked potvrdi,ze je jeho,tak maleho uz neuvidim,lebo sa o neho nedokazem postarat.Ked je maly doma,ma dobru naladu,ale akonahle ide k nemu uz o mne akoby ani nechcel pocut.Viem ze mu o mne vselico rozprava,lebo maly to doma povie...Vobec neviem co mam robit.Citim ze ho stracam a neviem si k nemu najst cestu.Jeho otec je vzdy ten lepsi,ten dokonaly.Prosim poradte

sisaha
21. nov 2012

@earlyka otec nie je uvedeny v rodnom liste? nemusis mu ho vobec davat....a dieta si daj zverit sudne do vychovy. Na UPSVaR ti poradia.

euka210
21. nov 2012

ako vzdy si to odskacu deti 🙂 Otec ho chce na svoju stranu a bude mu na teba hovorit same zle veci. Najlepsie je fakt mu ho nedavat a sudom to riesit. Inak sa to pri takychto typoch ani neda :(

ivett1
23. nov 2012

@earlyka ahoj, no, asi chceš mať "pokoj", keď si to doteraz neriešila ... lebo, keďže tvoj ex partner nie je uvedený v rodnom liste ako otec dieťaťa, nemá naň vôbec právo a potom bol vo väzení, takže, aj keby robil neviem čo, dieťa do opatery nedostane a to, že si dal urobiť test DNA?...no a ... na uznanie, že je otcom, treba mať potvrdenie od súdu, tam nestačia len testy DNA, ale aj krvné skúšky atď. a pochybujem, že by sa chcel ťahať po súdoch 😅 ...
inak, myslím, že by si sa viac mala venovať synovi, keďže máš pocit, že ho strácaš ... chlapci si v svojom okolí hľadajú nejaký "mužský vzor" ... v úplnej rodine je to otec ... tak, pozor, aby nezačal kopírovať správanie toho tvojho ex... nechápem, prečo sa s ním vôbec bavíš... no, len by ma skúsil niekto "buzerovať" kvôli rukaviciam ... a že mám sedieť na "riti", lebo som na materskej...aby on nesedel opäť vo väzení za "psychické týranie, alebo nátlak" ... trošku sa pozbieraj a nebuď pasívna, zájdi sa poradiť na miestny Úrad práce sociálnych vecí a rodiny...

tajomna21
23. nov 2012

@earlyka ked nie je ako baby pisu v rodnom liste, tak mu nedovol sa s nim stretavat ... ako mu mohol dat urobit testy DNA bez tvojho dovolenia? ty si predsa jeho zakonny zastupca ....
urcite by som mu neodniesla rukavice ani prvykrat, ani druhy len zato, ze mi to on nakazal ....
co sa tyka chlapca (syna), skus sa mu trosku viacej teraz venovat, povedz mu ako velmi ho lubis, ako chces, aby bol vesely a stastny, opytaj sa ho, co by rad robil/kam by rad siel na vylet a skus mu to splnit ....
a exovi treba jednoznacne povedat, ze pokial ti mienil strpcovat zivot, tak mu viacej syna nedas, ze je len na tebe momentalne, ci ho uvidi ....

lubinocka1
26. apr 2013

Ahoj.Potrebujem radu ako mnohé z nás.Po 10 rokoch som ,,prišla k rozumu"a rozišla som sa s otcom mojich 2 synčekov(7-4)Ten počas vzťahu je už tretíkrát vo výkone trestu.Celé tie roky som sa len trápila a bola s ním len zo strachu.Nemôžem povedať boli aj pekné chvíle,pomedzi bitky,urážky,klamstvá....2 roky som hľadala cestu ako vycúvať,no strach z neho bol väčší.K synom mal ale vždy pekní vzťah a opačne.Konečne som nabrala odvahu a nový rok som začala nanovo,zo spoločnej domácnosti(u svokry)som sa s deťmi odsťahovala a začala na novo,je to ťažké,keďže mi nechal len problémy a dlžoby!Šla som na návštevu za ním a povedala mu,že končím.........3 mesiace sa ma pokúšal prehovoriť a žobronil o spoločný začiatok-nemám záujem.Teraz pochopil,že z mojej strany niet návratu späť a som skalopevne rozhodnutá.Veľmi rada by som po jeho návrate mu deti dávala,napokon aj on je rodič a aj ja potrebujem relax.Vysvetlila som mu ako to plánujem a deti mu odopierať nebudem.Chcem ich naďalej vychovávať spoločne,ak im poviem,že nebo je modré,on im nesmie povedať,že je čierne!Chcem mať s ním pekný vzťah,no nedávno som po jeho veľmi urážajúcom liste pochopila,že to tak nebude.On je ten typ,ktorý deťom povie hocičo len aby mi ublížil a neuvedomí si,že ubližuje len im.Veľmi sa ho bojím,pretože som zažila strašné veci a ku koncu mu bolo jedno,že to aj deti vidia.Má tak rozpoltenú povahu,no poviem to na rovinu-PSYCHOPAT,ktorému je jedno,kde je,kto tam je.......veľmi dobre vie chodiť v nelegálnych veciach a aj jeho známy sú ako on.Veľmi sa bojím,že ma bude sledovať,ublíži mi,vezme deti a unesie ich!Skutočne je toho schopný,neviem ako sa vopred tomu vystríhať.Z polície strach nemá,keď je vo svojom psycho tranze,je mu všetko jedno a polícia aj tak bude čakať na nejaký podnet a to už môže byť neskoro.Deti neskutočne milujem,sú mojim absolútne všetkým,len k nim som sa mohla pritúliť,keď mi bolo najhoršie a bojujem len kvôli nim.Mám oporu celej rodiny aj jeho,ale tak veľmi sa bojím.Chcem už len kľudne žiť bez strachu,prečo ma nemôže nahať a tešiť sa z detí?Mala by som ho nenávidieť a mne je ho,,len"ľúto,po tom všetkom som ústretová,chcem mu byť kamarátka,aby aj deti už nepočuli naše hádky a on to nevie pochopiť.Vraj som rozbila rodinu,a to mám byť na silu s ním,aby deti videli len strach,hádky,bitky......NIE!!!!!Radčšej bez neho a deti budú kľudné a ked aj my dvaja by sme boli v pohode aj oni by boli a nepociťovali by ani to,že už nie sme partneri.Poradte mi prosím,čím sa poistiť a ako,aby nám neublížil,keď už nevie podstatu pochopiť?Nie sme manželia-našťastie.Ďakujem

tajomna21
26. apr 2013

@lubinocka1 ak sa tak velmi bojis, jedina moznost je zakaz styku ... ale kedze to nechces, tak daj na sud navrh na upravu styku aby mal presne urcene, kedy moze byt s detmi a za akych podmienok (napr v doprovode inej osoby) .... co sa tyka unosu, tak napr. nedaj detom urobit pas, resp. im ho nedaj ked pojdu s nim, ak budete rozvedeni a deti budu urcene tebe do starostlivosti, tak by nemal mat moznost dat im on urobit pas, jedine s tvojim suhlasom .... pripadne by som sa informovala, ci sa da dat niekde do poznamky na pasovom, aby detom nerobili pas na navrh otca. Ak Ti napisal list, odpis mu aj ty, aby si mala dokaz .... v liste mu napis ako si to predstavujes Ty, co by bolo pre deti a ze dufas, ze sa k tomu postavi ako muz a OTEC a nebude robit detom peklo zo zivota a pod. .... V tom liste by som mu aj napisala, ze nie ty si rozbila rodinu, ze si mu dala niekolko sanci, ale on bol nasilny, vulgarny a dokonca opakovane trestany, takze asi mu az tak na rodine nezalezi , a ak ano, tak ma konecne moznost to dokazat tym, ako sa k veci postavi .... bez urazok, ale vecne a vsetky fakty .... momentalne je vo vykone trestu, takze mozno tam bude nad tym listom premyslat, citat si ho viackrat a dojde k rozumu a ukludni sa .... kedze sedi, mas moznost pripravit sa na jeho prepustenie ....
detom by som vysvetlila po porade s psychologom detskym, ze s ockom sa budu moct stretnut, ze ich obaja lubite, atd atd

lubinocka1
28. apr 2013

ďakujem za radu,som rada že niekto sa ozval.Nie sme manželia,ale super nápad-upravím styk s deťmi ešte počas jeho pobytu vo väzení,musím sa na neho riadne pripraviť.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli