Môžem vymáhať výživné ak otec nie je v rodnom liste?

miriam17
26. dec 2006

ahojte maminy mozem vymahat vyzivne na svoje dieta ked na rodnom leiti nenei napisany otec dietata??.......

sarzan
1. jún 2011

kolko mozem ocakavat z 800e platu vysku vyzivneho? co z toho platu vlastne odratavaju? poradi niekto? vdaka

sarzan
19. jún 2011

@dajna11 ved dohodu od notara si das potvrdit sudu,ja som ex nepodpisal dohodu lebo tym si krije len vyzivne a styk co? pre chlapa je tiež potrebny od sudu az je exekucnym titulom

moncika111
29. jún 2011

ahojte maminky viete my poradit s mojim priatelom sme sa rozisli,mame 18mesacne dieta,nikdy mi nepomahal s vychovou ,neprebalil,neuspal,proste nic stale nebol doma.takze ho nevie prebalit ani pit nic,proste..on ma 24rokou,a nasiel si 17-18rocnu fiflenku..a teraz sa robi vzorny ocko...ze marka ako nasho syna si chce zobrat....von,na jeden den,ja mu ho nechcem dat 18mesiacou spal.a nevsimal si nas a teraz sa chce starat.musim mu ho dat.este nemam podane ani alimenty ale uz sa na tom pracuje.ak mozte odpiste budem vam vdacna

lilianka851
29. jún 2011

PODOBNY PROBLEM SOM RIESILA AJ ja ibaze ja som bola vydata.pytala som sa na to socialnej pracovnicky ak si presvedcena zeby vychovu nezvladol a maly alebo mala by to nezvladol/a ze je na teba velmi citovo naviazany/a tak mu ho nemusis davat a on ta nemoze donutit mu ho dat a nenechaj sa zastrasit ak ta navstivia socialne pracovnicky tak im povedz ze on sa onho nedokaze postarat.

alexandra
1. júl 2011

@moncika111
@lilianka851
Zial sa mylite, moze Vas donutit Vam ho davat, preto ak ste predvedcene, ze sa o dieta nedokaze postarat, odporucam upravit styk tak, ze do povedzme 3 rokov bude prebiehat vo Vasej pritomnosti.

Viac info - napriklad www.ligaotcov.sk, www.striedavka.sk, kde sa dozviete par pribehov o tom, ako sa matky rozhodli deti otcom nedavat a ako to dopadlo..