Môžem vymáhať výživné ak otec nie je v rodnom liste?

miriam17
26. dec 2006

ahojte maminy mozem vymahat vyzivne na svoje dieta ked na rodnom leiti nenei napisany otec dietata??.......

alexandra
21. jan 2010

Plati to odkedy je rozsudok vykonatelny - v tomto pripade, ak pravnik stihne podat odvolanie v zakonnej lehote, tak rozsudok nebude vykonatelny kym sa nerozhodne o odvolani..

motiilik
21. jan 2010

takže treba zaplatiť výživne to,čo sa platilo doteraz???ako keby nebol žiadny sud????....a hej,právnik to stihne,zajtra si idem pre odvolanie a hned ho zaniesť na sud,čiže sa to stihne v zákonnej lehote 15.dní...

snad som správne pochopila... 😅

alexandra
21. jan 2010

Ano, kym nie je pravoplatny novsi rozsudok, plati ten stary..

motiilik
21. jan 2010

super...velmi pekne dakujem za radu....som myslela,že už treba platiť to zvýšené vyživne 😵

puma00007
4. jún 2010

prosím vás viete mi niekto poradiť?? môj problém je takýto: Otec môjho dieťaťa mi už 11 mesiacov neplatí výživne. Bola podaná exekúcia aj žiadosť o nahradné výživné od štátu. Problém je v tom, že dnes mi došiel od neho šek na sumu 83 eur, avšak dlžna suma je omnoho vyššia! Ked pôjdem tieto peniaze vybrať, náhradné výživné bude pozastavené, kedže poslal aspon niečo, a on prestane opäť platiť a tento kolobeh sa bude opakovať. Preto otázka znie: ak tie peniaze nevyberiem, či štát na to nejako príde, nakoľko šek nebol poslaný doporučené. Ako postupovať???

Dakujem pekne.

monaart
5. jún 2010

baby.poprosím o radu aj "tu" v tejto téme.
odišla som od muža po 11r.-3roky manželia...s dvojičkami sme u našich.ústnou dohodou sme sa dohodli na 330E+ výdavky ak budem potrebovať napr. kočík...ja som mu dala malých k"frajerke" namiesto aby šiel k svojim rodičom s nimi...dala som mu ich poobede od16-20.00hod. celé dni nezavolá ako sa majú, len napíše kedy príde. teraz ich che už na celý víkend.som povinná mu ich dať?vyhráža sa že mi nedá peniaze,najpr znížil na 270E až v júli, teraz sa mi vyhráža že mi dá len 150E za to že chcem s malími ísť k svokre ja!!! ešte mi tvrdí že mi siahne na polku materskej a aby som platila polku nájmu v bytekde už nebývam, lebo povedal že už so mnou nechce. byť...čo vy na to??? 😠 😠 😠 ..

monaart
5. jún 2010

dôvodom je jeho nevera...a odchod 😒 kfrajerke...

dajna11
5. jún 2010

monaart takto ked to máte ústnou dohodiu budeš vždy rukojemníčkou jeho vrtochov....lebo ty si tá čo potrebuje peniaze a on je na velko že si od neho závislá...a tak si bude vždy klásť podmienky.....

dajna11
5. jún 2010

aké su velké dvojičky?

andzi
5. jún 2010

@monaart v tvojom prípade niet inej cesty len rozvod a úprava práv a povinností k deťom. Ak sa rozviesť nechceš, tak aspoň podaj na súd návrh na úpravu práv a povinností k deťom - tam sa vyrieši otázka výživného, t.j. koľko ti bude povinný platiť a aj otázka od kedy do kedy sa s deťmi môže stretávať. Takto si v nevýhodnej situácii ty - lebo si pritlačená k múru - nedáš deti, nedostaneš peniaze. Nemáš v rukách exekučný titul a on to veľmi dobre vie a zneužíva.

malamamicka
6. jún 2010

ahojte viete my niekto poradit,rozisli sme sa spraitelom isla som domou mame byvat niesme zobraty,podala som ziadost o vyzivne dala som tam ciastku 150eur,
chcela by som vediet kolko mu asi schvalia,ked je nezamestanany,ale robi brigadne v taxisluzbe ma prijem asi mesacne tych 20000sk,ale je brigadne .dakujem

monaart
6. jún 2010

dajna11 - 😠 malí mali v piatok 2rôčky...ktoré sme žiaľ oslavovali už bez otca...

andzi. chcem po poslednom výstupe podať tento návrh...bola som o tom upovedomená, nechcela som ťahať na neho papiere a pod, ale nedá sa. vždy mení čas, koľko mi dá, vyhráža sa, volá a píše ako sa mu chce...a ešte sa uráža ked som povedala aby mi zaplatil to a to...aby zverejnil koľko máme na účtoch...vôbec na to nereaguje. ešte si nárokuje aj na polku mojej materskej!!!a podobné hlášky...
máte skúsenosti koľko by som mohla pýtať ked zarába cca 20-27.tis kedy ako? 😒
díky.

ada32
6. jún 2010

ja ale vzdy krutim hlavou ake su hlupucke tie nasledujuce farajerky takychto otcov a expartnerov.ved keby som videla ako sa sprava taky zmrd-ano taky tvor je u mna len zmrd to nie je chlap.ako sa sprava k tej byvalej -alebo stale este terajsej manzelke a k detom,ako ich natahuje pre kazdu korunu,ako z nich robi rukojemnikov vlastnych nalad......od takeho by som uz dopredu utekala co najdalej.
a tak su naivnucke niektore mlade zeny ze su presvedcene ze k nim a ich potomkom sa predsa bude spravat uuuuplne inak lebo ved on predsa povedal ze ta jeho byvala zakonita je krava.......
a potom sa im ocka otvoria a nestihaju sa divit....ked zazivaju ako cez kopirak to iste co ich predchodkyna.

ada32
6. jún 2010

inak mna ex neopustil kvoli frajerke 😅 takze nie som zatrpknuta odvrhnuta exka plna zaste 🙂
len sa casto tak zamyslim ake to je na tom svete a aki byvaju ludia zaslepeni.

dajna11
6. jún 2010

ada máš pravdu. aj ja som odišla od ex sama......a ked mal novú tak ešte ona mi vypisovala aby som ich neotravovala ked som mala niečo .......no a teraz má ona dieťa s ním,nemaju kde bývať,nemaju peniaze......keby ona odišla od neho tiež by chcela nejaké slušné výžviné a trvala by na tom aby ho dostávala pravidelne a nie raz za pol roka.....

monaart
7. jún 2010

ada32.díky si mi zdvihla náladu...
až na to že jeho terajšia frajda má 33 ja 32 a ja vypadám asi na 27... 😖 a mala by mať rozumu viac ako prvoplánovo niekoho prebrať...viem on má na tom vinu ale keby nechcela, nenasťahuje si ho k sebe...
ona vedela že má deti, ženu...proste ho sproste ulovila a on sa hlupáčik nechal ,sadol na lep a myslí si že ona decko nebude chcieť???taká koza a bez detí??? alebo si myslia že "moje" naše deti budú jej? neviem ako trupka uvažuje ked je na mna agresívny,správa sa ako hulvát dokonca už aj a ulici... a po 2 dnoch sa spakoval ako potkan k nej...že jej bude sedieť pri zadku? ved len ušiel lebo toho mal plné zuby a chce si užiť...
ale ved hádam zbadajú akú veľkú lásku majú medzi sebou...
dajna11 tiež píše že nová frajerka mala nervy na ńu, a ked sa trocha otrasiem a spametám pekne mu budem aj ja vypisovať a otravovať im pohodlie...vezmi deti, daj toto, odvez,dovez...ved zbadá čo znamená mať "ženatého" s detmi...
možno sa správam ako odvrhnutá ex, ale nie som? ten pocit že mu pokazím aspon na pol dna náladu mi pomôže...ved aj ja si potrebujem psychiku zreparovať...
asi ma "zvozíte" za toto vyjadrenie, ale prečo by mali mať na ružiach ustlané ked jasom v .... nie? 😖

ada32
8. jún 2010

monaart ja ta napriklad uplne chapem.ja celkovo nerozumiem dievcatam ktore sa realizuju na zenacoch.
nerobim zo seba nijako moralne zasadoveho cloveka ale nepodvadzat a nepreberat cudzich chlapov akosi patri k mojmu ziovotu.zazila som si ja kopec diskotek so zenatymi chlapmi ked isli lovit -nastky a poznala som ich nie som z velkeho mesta a vedela som ze doma maju zeny a deti a bolo mi z nich na grc.aj z bab ktore sa s nimi vlacili.
ked som vedela ze je zenaty alebo zadany,posedela som si pokecala a pal domov za zenou a neotravuj tu.ja som vzdy bola taka.a aj som.
preco by som inej zene mala robit nieco co by mna samu stvalo keby mi to spravila ina zena.a uprimne ked si zena vezme do hlavy ze dostane chlapa aj ked nie je suknickar, tak to rozhodne dokaze.

dajna11
8. jún 2010

presne ada...ked žena chce,muža uloví.....oni nedokážu odporovať.ja tiež som nikdy ani len nepomyslela na ženateho..ak som vedela že je zadný..teda rodina.deti,žena....stratila som záujem. to je jednoducho tabu!!!

catharinaa
8. jún 2010

ahojte maminky...ja by som sa chcela tiez informovat ze nejako si nerozumiem s partnerom nebyvame spolu a chcela by som to dat asi na sud lebo sa nevieme na nicom dohodnut....co sa tyka vyzivneho on je zivnostnik ale ma tam minimalnu mzdu kolko by mu asi cca sud vypocital? alebo neviete ako to chodi , ze ako by otec mohol navstevovat svoje dieta? nemate s tym nejake skusenosti?
dakujem

monaart
8. jún 2010

ada32
dajna11
presne ako hovoríte-píšete,ak si žena zaumieni,tak to dokáže...ja som mu to tiež šplechla, že sa dal nachytať...a je celý happy že niekto nový je pre neho teraz celý svet...dnes mi povedal že nemá čas sa so mnou dohadovť vraj či mi nestačilo, že mi venoval 11rokov.hulvát jeden. a ja som čo?nebola prítomná? 😠
normálne nechápem, čo sa z človeka ktorý mal normálne a zrelé názory stalo za 2 roky ako sa oženil..a samozrejme stal sa otcom...
zrazu nemá čas...len deti stále vypytuje ked sa mu hodí...
jaj baby ,také ťahanice.peniaze zatajil, asi ich vybral!!!
ja som tiež mala morálny problém s osobami typu"potrebujem si niečo dokázať" ak keby čo bolo... 😒

môj muž nebol sukničkár, odštartovalo sa to ked zistil že čakám dvojičky... 😨
a odvtedy som začala byť zbytočná a dobrá len naniečo...ked chcel...a inak tupá krava,ktorá sa má ísť liečiť, a nemá sa so mnou o čom debatiť...no tak vidíme 😠 kde sa vykecával...

dajna11
8. jún 2010

viete oni su divní ked zistia že opačne pohlavie má o ne ešte stále záujem. akoby nastala druhá puberta a potrebusi niečo dokázať.viem si predstaviť čo tej druhej narosprával ako trpí,aký je chudáčik...a mal ho kto lutovať.a tak sa mal o čom rozprávať.on ti venoval tolko rokov?a ty jemu vari nie?a aj budeš jeho deťom nadalej venovať...a to je malo?kiež by bolo na svete vicej mužov,ktorí si vážia a j budú vážiť tú ženu ktorá dala život jeho deťom a nadalej im venuje celý svoj život. len vela krát je to tak,že práve príchodom potomka akoby zrazu stratil muž záujem.

filipal
8. jún 2010

aj ja si myslim, ze zeny by mali drzat spolu a zenati a zadani chlapi by mali byt tabu.....

inac, vsetko sa v zivote vracia. presne tak, ak ideme do noveho vztahu neeticky, nemozeme cakat ani my slusne jednanie....

Catharina, viem ze sa daju upravit vztahy k dietatu - vyzivne aj kontakt, aj medzi partnermi, ktori spolu nebyvaju, ale neviem, ako mas presne postupovat. skus si pozriet starsie diskusie, urcite to tu na koniku uz maminy rozoberali. 😉

catharinaa
8. jún 2010

filipal, dakujem pozeram to ale zatial som nic nenasla ☹

monaart
8. jún 2010

baby dakujem, snad si niekto bude vazit zenu ťo sa stara o deti, a nebudem pre neho rohožkou,,,aj ked neviem či ešte dúfat.ale sama nechcem ostať,
ale fakt, niekto si nezasluzi ani deti ani rodinu ked sa zachova ako chrapuň...
ved som sa s malimi natrapila este v brušku, v nemocnici...pôrod horor...
a do1.roka strašné stavy...ked máte náročné dieťa viete si to predstaviť...a ja mám také dve!

filipal...snad sa karta obrati aj v moj prospech, aj ked s peniazmi so mnou toci riadne...
ale niekedy snaď

monaart
9. jún 2010

dajna11
on je taký citovo dosť chladný...a akoby to že sa začal zbližovať s malými ho úplne vyčerpalo v citoch a mna od nich ôoddeli",namna sa už nedostalo...veľmi som trpela pocitom odvrhnutia...vačšinou sa hovorí že to urobia ženy ked sa bábo narodí, ale ja som potrebovala strašne cítiť že si ma váži ako ženu ktorá sa natrápila a trápi s malými, a on práve naopak, ochudobnil ma o najkrajšie pocity aké partneri spolu môžu prežiť....je to smutné presmutné, ked som to všetko hovorila jeho sestre a mame ako sa ku mne správal plakali že je to "ich rodina" čo mi ubližovala tak dlho a kruto...proste klasické psychické týranie. a to som nie žiadna ťuťka, čo je rada že si ju niekto všimol...mám VŠ a o chlapov nikdy nebola núdza....žiaľ ZAĹÚBILA som sa jak hovado a dúfala že ked ja dám lásku, mne sa to vráti tiež... ☹
neviem či k tejto novej "lovkyni" cíti lásku alebo je to asi len o sexe a niečom novom. ja cítim že hej...ale ako tvrdí...on si vybral takto! to je slovo chlapa, však? a žena a deti doma! 😠

monaart
9. jún 2010

sorry trochu som odbočila....pomýlila som si"tému"
tak to napravím...predsa ak máte skúsenosti...pýtala som sa už ale nič konkrétne som sa zatiaľ nedozvedela...ak zarába v priem. muž 25/30tis. mesačne, je to rôzne , koľko si "vyrobí", mohla by som ked dôjde k súdu pýtať asi koľko? 10/12.000.ja+ dve deti-2.ročné?
momentálne platí tá ústna dohoda 300E /mes...ked mi prevedie rodinné prídavky, tak len 270E?
hmmm? 😖

dajna11
9. jún 2010

monart...aj to je len podla mna pobluznenie....časom zovšednie.....stereotyp,nuda........

ada32
10. jún 2010

@monaart hlavne by som si vybavila poberanie pridavkov.z akeho dovodu ich pobera on?ty mas deti ty by si ich mala dostavat.
ake velke su deti?270E-to je 135 na jedno.tak by ti mozno odklepol aj sudca z takeho prijmu.neviem zalezi od sudcu. 😒

ja viem ake su skutocne naklady ale no ved vies,on si zaklada novu rodinu,mozno bude mat dalsie deti....tak co by on zivil teba a vase deti este by si si za to kupila norkovy kozuch....zapamataj si ze uz si ex,ktora sa chce zivit z JEHO vyzivneho.a na tom si zalozit nadstandardnu zivotnu uroven .lebo ved spolocne deti ziju zo vzduchu 😖

dajna11
10. jún 2010

jasne ada....o deti sa má postarať žena...matka... z čoho to je jedno a to výživné,to ide nám do vrecka aby sme mohli isť na maledivy.....lebo ako povedal moj ex...prečo by sa mal niekto priživovať na tom že jemu sa v podnikaní darí??to povedal sudkyni.

monaart
11. jún 2010

dajna a čo na to sudkyňa?
jasne že nechcem norkový kožuch, ja chcem zabezpečiť malých...maju 2 roky..a budú rásť ak to ocík zabudol pri hľadaní fajerky...
myslím že naša životná úroven bola sakramentsky rozdielna...ja z materskej som si akurát šeky a najnižšií paušál platila a cez bazár deťom veci...
on samozrejme platil a kupoval, ale aj sebe fotáky, kamery, gitary, mustang oblečko...atd.a sem tam na zalepenie očí mne niečo...žiadne prachy v hotovosti, len na účty a zrazu nie sú...
prečo by som ho chcela okrádať ked žije u farjerky, má služobné aj naše auto, 2 mobily,elektroniku...prístup k účtom čo tají a zarába tak že si myslím môže dopriať... 😒 divný tento štát...a bude zo seba robiť chudáka. ☹