Môžem vymáhať výživné ak otec nie je v rodnom liste?

miriam17
26. dec 2006

ahojte maminy mozem vymahat vyzivne na svoje dieta ked na rodnom leiti nenei napisany otec dietata??.......

livijja
17. aug 2010

@tami_tami no to mas potom super ,

livijja
17. aug 2010

@maminuska nie ja mam 300 eur pomaly na 2 rocneho chlapceka a prijem teraz nema zdaleka taky ako predtym

maminuska
17. aug 2010

@livijja tak ja si to myslím tiež , že na každého by mohol aspoň tých 150 EUR platiť, veď mu zostane 25 tis.

livijja
17. aug 2010

@maminuska no musim byt silna pre maleho a schudla som ano ale len koli chorobe, bola som uplne na dne ked mi povedali ze mamHPV pozitibne no akosi idem dalej a cakam za vysledkami co a ako ,

jeho priatelka asi vie hovno o tom co dieta potrebuje ze treba platit kadeco a nie min a na 2 deti viac nez dost

maminuska
17. aug 2010

@livijja neviem čo je HPV len tuším , herpes ?

livijja
17. aug 2010

@maminuska a sudnes sa to neriesilo? mne pravnicka povedala ze teraz ked som sa osamostatnila zmluva je na mna pisana ze mam zas ziadat o zvysenie vyzivneho ak chalani pojdu na vysoku tiez terba ziadat tam sa uvadzaju prijmi nechavajte si doklady co platie kedy platite vsetko sa da a vy ste rozvedeny? ak ano aj na vas by mal platit ked po rozvode 2 roky prispievat vam zivotne minimum taky je zakon

mariro
17. aug 2010

@maminuska -presne ako pises, suhlasim s tebou.Ja tiez detom platim poistky ,snazim sa ich nejako zabezpecit,platim dost vysoky uver a tak somi ja poistena v prospech deti, ak by sa cosi stalo,aby im nezobrali strechu nad hlavou,lebo barak mam zalozeny v banke.Takze by dostali peniaze na vyplatenie hypo a mali by kde byvat.Nepozeram co bude zajtra,ale co bude o rok o dva.A taky kreten ako je ex mysli len na to co je dnes.
A som rada ze sme to vsetko zvladli a teraz mam dobreho manzela,aj chalani si si nim vychadzaju a ja nemienim zdierat manzela na ukor kretena ex.On rad pomaha s financiami na deti ale treba sa na to triezvo pozerat.Planujeme spolu dieta ,takze vsetkym musi byt jasne kde je jeho miesto a povinnosti.
Preto stale vravim a podotykam,ze ak si zeny pytajuaj viac ako 100€, co pise @katrin21 ze by malo stacit, nesuhlasim ze staci.Mne plati teraz 92€ na jedneho a mam podany navrh na 200€ na jedneho, s tym ze pojdeme asi kusok dolu.Ale nezda sa mi to nerealne.
15 rocnym chlapcom co maju vysku 183 cm asi v detskom oddeleni nakupovat nebudem, su to qvazi dospeli ludia co maju svoje potreby. 😉

livijja
17. aug 2010

@maminuska no je to na krcku maernice mam strasne vela HPV virusov cize mam ako keby predrakovinove stadium mne chceli uz zobrat zenske veci ale som povedala ze chcem este liecbu , uz som bola aj na vybere vzriek z krcka maternice ale nebol zhubny nador chvala bohu tak cakam co a ako dalej , chudnem velmi aj vlasky padajku nie je to nic moc lieky co beriem su sialene drahe no dufam ze pomozu

mariro
17. aug 2010

@livijja -jeej sakra este toto sa na teba nalepilo, co napisat....pozitivne myslenie ,ver ze to dokazes 😉
Drzim Ti palce.Moja mamina je silna osoba a uz 2x prezila rakovinove ochorenie.Vysledky mala tiez dobre,nezhubne.Zije len s jednou ladvinou ,ale fachci uplne plnohodnotne.Sila pozitivneho myslenia ma velku hodnotu.

maminuska
17. aug 2010

@livijja tak držím palce veľmi nech sa z toho dostaneš.
Ja nikdy nezabudnem ako môj ex vykrikoval na súde že môj muž má dva byty- za slobodna - a ja chcem od neho o 50 EUR viac. Až nasral sudkyňu a sa ho spýtala že ako čo keď má dva byty a on blbec na to že však môže predať tie byty a prispieť mi na deti, že prečo by on mal všetko platiť keď som sa vydala.
Vieš ako mi bolo až do plaču a zároveň som sa hanbila ako pes za tie jeho vykriky a samozrejme celú tortúru rozvodu sme si zopakovali.

livijja
17. aug 2010

@mariro presme tak a ja mam hodnotu maleho musim zit pre neho odbocujeme od tejto teny tak radsej spat na vyzivne aby neboli nejake problemiky dakujem mza povzbudenie

maminuska
17. aug 2010

a teraz ma to čaká znova , len na inom súde lebo som sa presťahovala s deťmi.
Ja mám teraz veľmi fajn manžela, moje deti berie ako svoje a aj sa o ne príkladne stará ale prečo by mal po finančnej stránke suplovať ex ?

livijja
17. aug 2010

@maminuska no to poznam na sude moj biolog otec tiez povedal ano boli sme spolu 24 hod denne ale spavala som s inymi a sudkyna sa usmiala vypla diktafom a vavi no slecna livia ste ale sikovna, potom ked doslo na vyzivne ze len minimum bude platit a sudkyna z vasho rpimu len minimum nebudte smiesny a on odkial mate vypisi??? a vyslo vyzivne krasne

maminuska
17. aug 2010

ja mám dokonca od neho email, kde mi písal že ak budem súhlasiť so znížením výživného tak sa bude aj on o deti starat a sa ho teda pýtam že kolko si predstavuje, že na jedného 1000 a na druhého 1200, lebo čo teraz beriem je neúnosné a je to hodne nadštandartné a také výživné platia milionári.Samozrejme že som s tým nesíuhlasila, s tým sa súhlasiť nedá

mariro
17. aug 2010

@maminuska -suhlasim 😉 ,boze to su kreteni

monaart
17. aug 2010

@livijja
drzim palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja som bola s drobcami u nasich aby mi pomohli lebo to boli-a aj su narocne deti!!!a on napriek tomu ze zarabal-to mu neberiem, staral sa cez vikendy ale kedze boli nasi doma po ruke....stale zadne dvierka ze niekto pomoze.

a ked sme s konecne osamostatnili nieze by mi pomahal viac ale si nasiel frajerku...klasika...naco to ma deti ked nevie vydrzat doma a ukazat im priklad.teraz budu mat super obraz moji chalani aky otecko to je. ved kym vyrastu,kolko ich este vystrieda aby dobehol co pri mne zameskal???? 😠

livijja
17. aug 2010

@monaart vies ako sa vravi na dobrotu na zobrotu , kazdy si je strojcom svojho stastiea ale niekedy ten osud sa s nami velmi nepekne zahrava

livijja
17. aug 2010

@maminuska to mozes pouzit na sude

monaart
17. aug 2010

hmmm,len co z toho?ja som mu okolo zadku skakala 11rokov,bez problemov,mala som ho rada strasne!!!manzelmi sme len 3roky.nic mu nechybalo...len ta sprosta sloboda!neviem ci mu niekedy dojde o co prisiel!a strasne sa sprava ku mne, a teraz ked som podala o vyzivne je nabruseny na mna...ze ved este uvidim...vyhraza sa nadava mi, cele dni sa neopyta na malich a potom struha dobreho otecka co ich lubi. ...nehovorim, lubi ich,je na nich pysny...mali su krasne deticky..klop.klop,ale vela vyzaduju,a on to nezvladol. ☹

katrin21
17. aug 2010

@mariro a maminuska

ja som o tom prijme nehovorila o vasom partnerovi, aj ked mozno sa aj tam berie do uvahy, ale toho , kto ma platit, teda otca v tomto pripade a jeho prijem sa dava dokopy s tym, kto s nim zije v spolocnej domacnosti.-. proste sa na to prihliada.,.
viem, co to je 15 r chalan, a este x2, mam dve sestry a jedna ma dvoch synov a jeden ide do 2 na strednu a tiez chce znackovejsie mikiny a rigle rapperske a tenisky ma asi dvoje ale kvalitne a noha rastie.. jasne.. aj viem... aj vylety stoja, viem.....
no, ale aj tak sa mi to zda dost penazi 3.5 a 2tis... ved ked zostane zvysok, treba aj nejake hypoteky platit, niekde byvat, nemohla by som teraz uvazovat tak, ze je mi jedno, kde otec dietata byva, ved je to aj o mieste kam chodi moja dcera ked je u neho! takze nemizem chciet, nech neusetri ani korunu, ked usetri, vezme ju na dovolenku, uz bola 2x pri mori a raz v Tatrach min rok s nim, co ale za 8 rokov nie je bohvieaky vykon, hlavne kde chodil pokial nemali deti kazdy rok k moru s vtedy este frajerkou, samozrejme , dieta by im bolo na pritaz, nemohli by nocny zivot mat... ale ked sa narodili aj im , tak uz ju beru... dcera sa vratila teraz a ani nebola moc spokojna, hoci bola 2 tyzdne v Chorvatsku, lebo vraj stale vecer musela strazit malu , aby nechodila na schody a pod.... a uz toho bolo na nu vela a kupat sa musela tiez sama , lebo sa venovali malej a malemu viac na brehu( 1,5 a skoro4r) a ona ma skoro 10 tak sa chcela snorchlovat a pod. a este vraj aj plakala, lebo jej otcova zena splechla, ze nech si uvedomi, ze ma dvoch surodencov a treba pomoct! no , tak na to by ste co povedali? tak snad hlavne ona si ma uvedomit, ze ma ona dve deti a nie moja Kika, ktora sa s nimi inak rada zahra, ale stale au pair robit sa jej nechce! ale neriesim to, Ok, bola pri mori, obcas dostane nejake oblecko navyse, nemozem povedat, aj drahsie hracky alebo co ja nekupim, vydranka od otca 😀 , ale neriesim, ja chcem mat pokoj... mam svoj zivot a pokial mi ten ich nezasahuje do mojho , tak nech si kazdy zije ako chce a zvysit vyzivne nebudem ziadat, lebo aj tak ma dalsie dve deti male a zenu na MD, ma vyzivovaciu povinnost ako manzel aj na nu logicky, takze....

a inak s tym platenim vyzivneho po rozvode na manzelku to nie je lahke... ja som bola na MD este rok po rozvode a platil mi 2OOOsk !!! len na dceru.. na mna? to som mohla zabudnut, to sa tazko ziska, jedine ak je zena napr. chora a nemoze sa zamestnat,alebo ak sa taha rozvod a su stale manzelia, tak maju na seba vyziovaciu povinnost navzajom, ale inak po rozvode nie.... len vynimocne.. napr. v Taliansku je to ine.. tam sa aj preto malokgto rozvadza, tam zuju skor s notarskym potvrdenim oddeleneho zivota.. a formalne to plati ako rozvod... ale rozvod ma malokto....

mariro
17. aug 2010

@katrin21 -tak ako pises, je to v pohode.Takisto ty vies preco nebudes ziadat vyzivne.Asi by som sa takisto k tomu postavila ako pises i ty.Lenze ten nas ex ich neberie nikam,peniaze ma a klame ich ze nema,skratka ina parketa ako mas ty.Preto vravim ze kazda mame svoje dovody,takisto ako i ty na ten svoj nazor, a v konecnom dosledku s tym suhlasim.Ja platim takisto hypoteku a hmmm na dlhych 27 rokov.On byva s rodicmi vo svojom dome,a stara sa babka ked chalani pridu,jeho pridu zobudit k obedu.Skratka chlapec sa zastavil asi v 16 rokoch alebo sa tam vratil.To su chlapci rozumnejsi ako on.
A keby som nevedela ze ma tak nebudem ziadat,ako pises i ty,ale ma na to.Lenze chodit po baroch a po dovolenkach stoji peniaze predsa,nie? 😉

katrin21
17. aug 2010

@mariro ved ano, ja viem, nie vsade su " normalni" otcovia.. su aj nezodpovedni a lahostajni...

katrin21
17. aug 2010

a este: moj ex nezaraba zle... neviem kolko presne, ale 30 - 40 mozno zarobi.. takze zel nezarobi..ale ma dve dalsie deti, takze co uz.... a nechce sa mi s nim natahovat, hlavne ak sa niekedy da normalne s nim dohodnut.. drzim palce 🙂

maminuska
17. aug 2010

@katrin21 pekne si napísala, tvoj sa aspoň čo to stará - dovolenka, sem tam oblečenie, tak ja len môžem ticho závidieť. Dovolenka u nás nehrozí a ani posratý víkend, naposledy si zobral dcéru ked mala narodeniny a zrejme ho tak vyčerpala že dodnes - 2 mesiace odpočíva 😠 .
Ja som už raz napísala, že keby som videla že sa snaží , berie si deti , kupi im veci do školy a na oblečenie ani ma nenapadne sa s ním ťahať po súde, Ale takto ?

maminuska
17. aug 2010

a môj nemá žiadne ďalšie deti len seba . K tomu má priateľku s dcérou , ale ta predsa svojho otca má.

monaart
17. aug 2010

baby
ked toto citam ako my to zlizneme je mi z toho na.... 😨 vam nie?ako si niekto vie zivot zariadit v pohodicke.nie???frajerky, dovolenka na ktoru vas predtym nevzal...peniazky skoro pre seba...v pripadoch ,ktorych sa to tyka! ach,sme my od prirody take"pritupe" ze dufame ze nam niekde bude dobre ak aj my budeme robit dobre? 😒

maminuska
17. aug 2010

@monaart no ked som bola s ním tak pleseň na nechtoch a darmo som ho prosila aby sa dal liečit že nás nakazí, no nedal, hneď ako začal s tou svojou tak sa začal aby ju nenakazil 😠 , ale hlavne že jeho dcéra sa lieči dodnes.
Dovolenka pri mori , ani sa mi s ním nesnívalo, jednoducho len nariekal ako nemáme, ale aby pohol zadkom ho nenapadlo, nevzal ma ani do kina alebo len tak niekam urobiť nejaké prekvapenie.
S priateľkou minulý rok chorvátsko, stále nejaký program a deti samozrejme so mnou a manželom.

maminuska
17. aug 2010

tak ked máš na dovolenky a behanie po baroch a kinách , tak si zabezpeč aj deti 😠 , ato nielen teraz ale aj do budúcna.

maminuska
17. aug 2010

@katrin21 ešte raz som si to prečítala čo si napísala a fakt nejde s nami zrovnávať, tvoj sa síce zachoval nepekne ale aspon sa uvedomil a teraz sa stará.
Môj okrem darčekov sem tam na narodeniny ani ťuk.

katrin21
18. aug 2010

@monaart
to mas pravdu, ani mna nikdy na dovolenku nevzal, a ked sme chceli konecne ist na taku najlacnejsiu , tak zduchol 😀 ( v auguste( neviem, ci zrovna dnes nie je presne 8 rokov !! tusim hej 🙂 🙂 ) tesne pred odchodom som mu zbalila veci a padaj si tam kam chces, ja uz ti prat a zehlit nebudem! a aj tak bolo.. samozrejme, uz dalsi rok v juni boli obaja pri mori,dalsi rok letecky v Bulharsku a pod.. a svokra mna odhovarala, ked sme chceli vetdy tesne pred rozchodom ist, ze Kika nea ani 2roky, ze je to malo a neuzijeme si dvolenku.. viete kolko mal potom jeho sysn, ked boli na Ibizeo? 10mesiacov n😀 😀 😀 to uz mu zrazu nevadilo, ani svokre asi... he he

ci mo@maminuska .m.. no ano, arasi sa to neda porovnavat, stara sa vramci moznosti, ale prvy rok to veru zo zaciatku tiez bolo niekedy aj raz za mesiac - dva mesiace, co si ju zobral...ale potom sa to unormalnilo.. a teraz je to OK, stalo ma to vela usilia, a ked si predstavim, ako som sa tesne po rozchode ponizovala, a prosila ho aby sa vratil k rodine,, jaaaj, jaka som bola sprosta.. ale co uz... teraz mi je lepsie 🙂 a prajem to vsetkym mamickam, aby sa s tych sraciek vyhrabali, aj ked to nie je jednoduche....