Môžem vymáhať výživné ak otec nie je v rodnom liste?

miriam17
26. dec 2006

ahojte maminy mozem vymahat vyzivne na svoje dieta ked na rodnom leiti nenei napisany otec dietata??.......

tami_tami
1. nov 2009

tak... a to vraj podla bydliska patrim k nej... no mam sa na co tesit ako vidim... mam pocit ze sa nedopracujem pri nej k nicomu z toho na co mam narok... 😒

slavino77
29. nov 2009

Ahojte potrebujem poradit. Zili sme v Anglicku s manzelkou a detmi az po jednej hadke sa rozhodla ze ma necha vzala deti a odisla naspet na Slovensko k mame. Ona sa rozviest nechce, ja tu mam dobru pracu aj byt v ktorom ma tu nechala.Mame 3 deti .Zena mi povedala ze ide domov,aby sa ukludnila, lenze s detmi.Vsetko som tu vybavil najstarsi tu chodil aj do skoly ale vsetko bolo zbytocne druhu sancu som nedostal.Presli skoro 2mesiace a teraz mi telefonovala ze chce odomna vyzivne na deti.Svoje deti lubim ale to co urobila nikdy nepochopim.Poberame rodinne na Slovensku a aj ja tu v Anglicku.Je jasne ze tie rodinne jej poslem lenze este nieco manzelka mi zablokovala ucet na Slovensku v ktorom so spolumajitel lenze to taky ze nemam tie iste prava ako ona.Ja si stale myslim ze sa vsetko este napravi. Prosim poradte ako je to s vyzivnym.

vefi89
30. nov 2009

Slavino, mo narok si nan ziadat, teda aspon myslim. A zase na druhej strane, ak su to tvoje deturence, mal by si im dat aj z vlastnej iniciativy. Este ostava otazka, koho ucet je na Sk, pokial je vedeny na manzelkine meno, tak aj na to mala narok. Ale pokial na ten ucet chodili peniaze tebe, tak si to zisti u nejakeho pravnika.

slavino77
30. nov 2009

Tak ten sk ucet je spolocny akurat niekedy bol iba manzelkin ja som bol dopisany ako druha osoba smiesne je to ze nemame rovnake prava aj ked sme o to ziadali uz skor. A este jedno jasne ze svojim detom dam vsetko akurat som bol zaskoceny ze zavolala iba kvoli tomu nic viac a pritom uz viac rokov co tu pracujem som zasielal vsetky peniaze nasporene na sk ucet. Planovali sme byt alebo stavbu domu. Je to tazke na Slovensko sa vraciam az na sviatky a beriem si deti na par dni.

vefi89
30. nov 2009

Slavino, s tym uctom na to mala narok, pokial ona figurovala ako majitel uctu. Je to cudne, ale je to tak. Ak ti smiem poradit, posli jej dake peniazky, nie moc, ale tak akurat, kolko si myslis, ze sa ujde detom a ked sa vratis na sk, ved to bude uz coskoro, si to mozete vydiskutovat. A to by som este povedala, ze bud rad, ze nepyta vyzivne na seba. Ak smiem este vediet, tvoja zena pracuje?

slavino77
30. nov 2009

Nie nepracuje je na materskej. Diki dufam ze si to vysvetlime

vefi89
1. dec 2009

Slavino, prajem vam, aby ste to urovnali. 😉

sasulec
1. dec 2009

ahojte chcela som sa spytat len taku banalitu,neviem sa k tomu dostat..
pri malej ani nestiham listovat stranku po stranke..
po akej dobe mozem poziadat o nahradne vyzivne,teda ked neplati 3 mesiace? 😕

kristina25
1. dec 2009

sasu
ked neplati tri mesiace vyzivne. O nahradne vyzivne mozes poziadat vtedy, ked mas vysku vyzivneho urcenu sudom.
Mozes aj na konci roka, ked ti neplatil pravidelne. Odkladaj si poukazky alebo vypisy z uctu, das na sud alebo socialku a on ti musi doplatit.

miriam17
autor
2. dec 2009

ahojte prosim vas neviete my povedat ze ci je ma pravo otec mojej dcery pravo na jej rodny list..???alebo si ju dobrovolne prist zoobrat?...on zijje totiz v CR

andzi
2. dec 2009

miriam, a prečo by nemohol? Veď je to jeho dieťa! Máte súdom upravený styk?

sasulec
3. dec 2009

jo jo dik Kristi 🙂

miriam17
autor
5. dec 2009

nemam alle on zuje v cechach....a na skovensku nechodi uz

miriam17
autor
11. dec 2009

ahojte prosim vas viete my poradit....ak by otec mojej dcerk dal na sud ze mu nedovolim zobrat na prazdniny si malu k nemu podotykam do ciech.....tak aku mam sancu vyhrat ten sud......ked sa spysovala zapisnica ohladom vyzivneho bolo tam napisane....len pravda..ze holdoval alkoholu....a zew sa od narodenia nezujimal o malu....tak mam sancu vyhrat ten sud ja alebo on...ak ja zijem u mamy a on ma zevraj 4 izb..byt??.....prosim vas poradte my

andzi
12. dec 2009

miriam, tu nejde o výhru alebo prehru na súde. Otec má právo sa s dieťaťom stýkať a ty mu v tom nemôžeš bezdôvodne brániť. Na tom, že žije v Čechách, nič nemení na tvojej povinnosti mu styk s dieťaťom umožniť.

ariane
12. dec 2009

miriam 17-sud pri svojom rozhodovani vzdy rozhoduje tak,aby to bolo v zaujme dietata.na kvalifikovanu odpoved na tvoju otazku by bolo treba vidiet a prestudovat cely spis.material k veci.to sa na tomto fore neda.treba sa poradit s advokatom na rodinne pravo.
ak si ho nemozes dovolit platit a existuje na to zakony dovod,mozes sa obratit na centrum pravnej pomoci.v oboch pripadoch ti bude poskytnuta adekvatna odborna pravna pomoc.
mimochodom,zapisnica je vlasne protokol o konani pred sudom.nie vyrok sudu.v zapisnici su zaznamenane vsetky vyroky,ktore na sude v konani zazneli.

zuzula20
12. jan 2010

Ahojte baby, potrebovala by som poradit ohladom vyzivneho na neplnolete deti. Viem ze sud prihliada na moznosti aj majetkove pomery rodica, ktory ma platit vyzivne - tak mam konkretnu otazocku, nie je vela ziadat vyzivne na 2 deti vo vyske 10tis. sk, ak plat rodica, ktory bude platit vyzivne je okolo 35 tis sk v cistom?
dakujem

zuzula20
12. jan 2010

jeeej andzi, pozeram ze tehulkujes, gratulujeeem, tesim sa s vami 😵

andzi
12. jan 2010

zuzula, ďakujem. Myslím si, že je to tak primerane, záleží aj od príjmu matky, ale aj od iných okolností, napr. od vlastníctva nehnuteľností, hnuteľných vecí väčšej hodnoty, cenných papierov a pod. To sa nedá takto paušálne povedať.

zuzula20
12. jan 2010

dakujem andzi, viem ze sa na sude posudzuje pripad od pripadu, len som potrebovala vediet, ci to nie je prehnana suma, ono je to tak, ze sestra sa bude rozvadzat, manzela musi vyplatit z bytu, cize si bude musiet zobrat pozicku, on jej horko tazko chce dat na deti 7 tis, a co sa tyka ostatneho majetku, tak nemaju nejake cennosti. Ona sa boji, ze ked sa nedohodnu na vyske vyzivneho spolu, a urcil by mu sud vyssiu sumu, tak ze by jej mohol robit problemy pri vyspopriadavani sa s bytom.

laila22
16. jan 2010

ahojte baby som v rozvodovom konani. manzel sa od nas odstahoval pred 3mesiacmi. mam kartu od jeho uctu. v den ako sa odstahoval mi znizil vyber na den na10eur.obcas som si nejake eura vytiahla, ale kedze pred nedavnom ukradli v dedine bankomat,tak nemam kde vyberat... iba v meste. jeho mesacny zarobok je 2600-3000eur. ja som na md a poberam iba rodicovsky prispevok a rodinne pridavky.minuly mesiac mi dal iba peniaze na seky,pritom mal plat+14plat asi nie malý... tento mesiac mi nechce dat ziadne peniaze a na vyzivnom sa nechce dohodnut, oponuje tym, ze nas miluje a ze pri nom mozme mat co si len zaumienime... 😉 ja ziadam vyzivne na dieta 1000eur na seba nie. aku realnu sumu mozem dostat? na malu viem mesacne vydokladovat 400eur.prihliadaju sudcovia v skutocnosti aj na to, ze dieta by malo zit na urovni rodicov? alebo je to len mytus...? nechcem aby tam niekto na mna pozeral, ze sa chcem nabalit, ale tiez nechcem nakupovat veci u vietnamcov...inak ironia je,ze jemu neni luto dat prachy 3x po sebe za pokutu za rychlost, pozicat gamblerskim kamaratom,co mu uz nikdy peniaze nevratia, povedal, ze na sud nepride radsej zaplati pokutu... vyhadzuje peniaze do luftu a ja tam budem musiet dokladovat kazdy cent co a za kolko moja mala spapa, kolko plienok okakaá... je to uuuubohe...

hga
17. jan 2010

laila22: bez urazky, 1000 eur je nadpriemerny plat aj pre BA. ako chces zdovodnit preco chces 1000 eur?

co by si povedala na to keby tvoj manzel dostal deti a chcel po tebe 1000 eur?

uplne rozumiem preco sa nechce dohodnut. pravdepodobne ziadas 1000 eur a to je aj podla mna nerealna suma ktoru nepotrebujes na dieta. (nezabudaj ze ide o vyzivne na dieta - nie pre teba). su mamicky ktore maju prijem za celu domacnost 500 eur a dokazu vyzit.

PS: pokojne ma obvinte ze urazam a ponizujem ak sa vam zda 1000 eur mesacne primerane vyzivne na slovensku.

zuzula20
19. jan 2010

Ahojte, mam otazocku.
Kedy moze zena po rozvode (alebo majetkovo-pravnom vysporiadani) podat ziadost na sud o zvysenie vyzivneho na malolete deti? Existuje nejaka lehota, ktoru treba dodrzat?
dakujem

kitti0503
19. jan 2010

laila22:Po prvé:ked chceš výživné na dieťa nežiadaj hned privela to je jedna výplata pre máloktorých,ked máš len jedno dieťa tak žiadaj 100eur.
Po druhé:kedže ti v tom pomáha že ti platí šeky tak ja by som bola ticho,lebo ja nedostávam vobec nič,len teraz som ho udala na políciu.
Po tretie:kedže ti nechce platiť výživné a platí ti šeky tak sa dohodnite na tom to znamená že to je jedno lebo tak isto si tam.
Po štvrté:A ak ani to tak neukáž mu dieťa vlastne ani nedaj -uvidíš že sa rozhodne-ak je na dieťa zvedavý samozrejme.Skús to.!!!
A nerob také že ty u vietnamcov nechceš nič kupovať,zamysli sa nad tým ktoré matky nedostanú vobec nič a nemajú ani na plienky!To je aké ťažké!!!!!

kristina25
19. jan 2010

laila
1000eur je podla mna prehnane.
Suhlasim s kittii

henikav1
19. jan 2010

Ja si myslim ze takych 200 eur mesacne na dieta je tak akurat aj ked ma otec dobry plat, ved to este neznamena, ze ked momentalne lepsie zaraba, ze ho treba uplne znicit a vyzmykat, to ze on da radsej na pokuty za rychlost a na kamaratov je jeho vec, ked uz nie ste spolu, tak sa ta netyka na co mina svoje peniaze, keby ich hned aj vyhadzoval von oknom. To je to iste ako ked moj ex oponoval tym, ze ja dobre zarabam, tak on uz platit nemusi. A veru musi, ked aj len symbolicku ciastku, aby si uvedomil, ze ma nejake zavazky. K dietatu totiz maju zavazky obaja rodicia. Teda ak pojdete k sudu, urcite by som na tvojom mieste pytala viac, nejakych 300-400 eur, pretoze tolko aj tak nedostanes, ked trosku zmiernis pocas sudu spustis, akoze si ochotna sa dohodnut, lahsie sa dostanes k peniazom, ale ak budes ziadat 1000 eur, podla mna si budu tukat aj sudcovia na celo, hlavne ked predpokladam ze sa jedna o babatko ked si na rodicovskej dovolenke. Urcite by si mohla pytat viac, keby si mala doma napriklad vysokoskolaka, kde ta stoja vela penazi studia, alebo keby si mala nejake mimoriadne vydavky na zdravotnictvo v pripade chorob dietata, pripadne iny dovod ked vies vydokladovat nejake zvysene vydaje

laila22
19. jan 2010

dakujem za vyjadrenia... 1000eur od neho nechcem ani necakam... 😉 dali sme to do navrhu aby bolo z coho spustit.
nechcem mm vydierat tym, ze mu nedam dieta, verim, ze to nejako vyriesime, akosi nemam chut sa tu obhajovat a rozoberat nasu situaciu...

tin007
19. jan 2010

laila ziadaj to, co realne minies na malu (ak vydokladujes a minies 400 E, tak ziadaj tolko) pripadne trochu viac (ale tych 1000 E je naozaj velmi vela), pripadne mozes poziadat (vzhladom na prijem byvaleho manzela) aj nejaku sumu k tomu, ktora bude urcena na tvorbu uspor pre dceru, plus vyzivne na teba pocas RD

laila22
19. jan 2010

to mi pravnicka poradila... 😒

motiilik
21. jan 2010

ahoj,prosím o radu.....od kedy platí rozsudok ohladne vyžívneho???bol doručený 15.1.,hned v pondelok sa to dalo právnikovi a spisuje sa odvolanie,že sa nesuhlasi s výživnym...treba už teraz zaplatiť vyžšie stanovené výživne,alebo ešte stále to,čo sa platilo doteraz...Dakujem za odpovede.