Môžem žiadať výživné 20% z čistéj mzdy?

milluska
28. dec 2017

Ahojte, konečne som sa dokopala po dlhoročných problémoch požiadať o rozvod... No právnik je názoru, že je lepšie čím skôr odísť, aby nás ľahšie rozviedli... Nakoľko na byt mame hypotéku, zatiaľ môžem len do podnajmu a medzitým predať byt... Manžel s predajom bytu súhlasí, no horšie je to s vyzivnym.. Jeho čistý príjem je od 850€-1000€, podľa sviatkov a prémií (robí v zdravotnictve)

maciatkolulu
29. dec 2017

@milluska podat mkzes co.chces a uvidis.....tych 200-max 250 eur by som.ziadala

sissy27
29. dec 2017

@milluska výživné sa vypočítava v prvom rade z potrieb dieťaťa, nie zo mzdy povinného. Zrátaj si náklady na dieťa a žiadaj niečo viac ako polovicu. A samozrejme k väčším položkám treba aj doklad (bloček, faktúra, výpis z účtu...)

deti95060810
29. dec 2017

na 5 ročné dieťa? 150 e....
závisí to aj od právnikov.... Kto má lepšieho, ten vyhráva....
mne platil na dieťa na str. škole 133 e.
ešte platí na nejaké dieťa? Lebo aj to sa zaratava....
máš nárok na zvýšenie výživného keď : dieťa nastupuje do prvého stupna ZŠ
do druhého stupňa ZŠ
na strednú školu
na vysokú školu

maciatkolulu
29. dec 2017

@deti95060810 zalezi od platu.... od nakladov,zvysovat moze kedykolvek ked pride k nejakej zmene.

veronikastrickova
30. dec 2017

Riešim toto isté a naozaj záleží, len na právnikovi, ako ťa bude obhajovať. 1.ma veľmi sklamal, vymenila som a naozaj neľutujem. Ale hlavne zbieraj všetky bločky.

peter2404
8. jan 2018

@deti95060810
ziaden takyto NAROK samozrejme neexistuje, vyzivne sa predsa stanovuje na zaklade preukazatelnych nakladov na dieta a zaroven na zaklade prijmov (alebo aj vydavkov) povinneho rodica..

deti95060810
8. jan 2018

@peter2404 nepochopil si....maminka má nárok podávať výživné v tomto období, pretože sú zvýšené nároky dieťaťa....zase jeden z tých múdrejších sa ozval...😨

peter2404
8. jan 2018

@deti95060810
maminka ma narok podavat vyzivne KEDYKOLVEK, avsak sud by mal posudzovat, ci od posledneho stanovenia vyzivneho prislo k nejakej podstatnej zmene okolnosti.
pravdepodobne chces tym len povedat, ze je zvykom, ze sudy zvyknu zvysovat vyzivne v terminoch ktore spominas pretoze tie udalosti povazuju za podstatnu zmenu okolnosti.. s cim sa da suhlasit

deti95060810
8. jan 2018

@peter2404 presne tak...

bubonic
9. jan 2018

veľmi záleží od oprávnených nákladov na dieťa a či má otec ďalšiu vyživovaciu povinnosť. v každom prípade tak ako tu radili, podklady na bývanie, strava, oblečenie, krúžky.... jednoducho akékoľvek výdavky dieťaťa treba predložiť.

miskooo1987
10. jan 2018

Otazke chyba jedna informacia a velmi dolezita, ako bude definovana starostlivost o dieta(ak ste sa na nej dohodli uz). Ak bude urcena striedava starostlivost, moze sud kludne aj 0 ktoru sud prizna ako vyzivne.