Môžu mi vziať dieťa, keď pracujem v Rakúsku?

lilli1973
22. nov 2014

moze odo mna zobrat dieta,ktoreho vychovavam 9.rok bez problemov len pre to,lebo chodim do Rakuska zarabat peniaze na 2-tyzdnovky??? Prosim poradte mi. Dakujem

marcelatje
22. nov 2014

Uvádzaš veľmi málo informácií. Kde je dieťa keď ty si preč? Kto sa oňho stará? Nebola by pre vás vhodná striedavka? že dieťa by bolo u otca kým si ty preč a s tebou keď si doma? By bol aj vlk sýty aj koza celá

makulienka969
22. nov 2014

to, ze si 2t prec nie je dovod na "zobratie" ale je fakt dolezite kto a ako sa o neho v tom case stara - ak je to napr stara mam u teba doma (tj dieta je vo svojom prostredi), je to OK ..... mimochodom, striedavka je riadna blbost - decku akurat rozbije vychovu, lebo kazdy z rodicov od neho vyzaduje nieco ine ... poznam deti, ktore po rozvode zareagovali na striedavku pomocovanim a uplnym odmietanim komunikacie s okolitym svetom ..... toto nie je sranda .....

mawka
22. nov 2014

ja by som striedavku brala, keby ex nebyval od nas vyse 100 km, v tomto pripade je to pase, lebo skola by bola ina, kolektiv, skolka, to by bolo fakt od veci a na psychiku.
zobrat deti ti nemozu len tak, ako pisali baby, je dolezite, kto sa stara v tom case o dieta/deti. ja to mam osobne so socialkou vyriesene, nahlasila som sa sama, aby som predisla nejakym nahlaseniam istych "dobroprajnych" ludi. Povedala som kde som, co som, kde su deti, ex o tom vie, pre deti si chodi, ked nie som doma, nasi sa staraju ukazkovo, deti nie su zanedbane a hlavne u nasich su radi a v pohode. takto som chranena ja, deti aj ex. na socialke mi povedali, ze treba detom zabezpecit dobru starostlivost a pokial je to v ramci najuzsej rodiny, je to ok. a ze aj ok je to, ze som sama prisla to oznamit.

fidorka7
23. nov 2014

striedava starostlivosť