Môžu sa pri rozvode pýtať na meno nového partnera?

adu80
23. jan 2019

Ahojte,ak na pojednavani poviem,ze mam priatela,s ktorym planujem buducnost,mozu sa pytat na jeho meno?

eperia
24. jan 2019

@adu80 áno,môžu si ho aj zavolať.

deti95060810
24. jan 2019

nie, ja som sa s tým nestretla....a to známy čakal s novou priat. die´ta a súd to neriešil kto je tá priateľka...

ufatess
24. jan 2019

Hmmm myslím, si že ak je váš vzťah moc rozvrátený, nebude sa sudca zaujímať kto je tvoja nová známosť

lsimo
24. jan 2019

podľa toho aký bude sudca. niektorý si ich aj predvolajú a niektorí to vôbec neriešia. ale je tam tá možnosť

maciatkolulu
24. jan 2019

@adu80 podľa mňa je to irelevantné,predvolať si nového partnera,no neviem,nevidím na to dôvod. A tobôž pýtať sa na meno....

vojtech91
28. jan 2019

áno môžu, avšak za podmienky že je potrebné pre dokazovanie v súdnom konaní. Nenapísala ste bližšie o akú situácia sa jedná a čo chce menom partnera protistrana dokázať. Vo všeobecnosti sa Vás súd pri rozvode bude pýtať či už máte partnerov, ale meno by nemal priamo vyžadovať, nakoľko je to pre dokazovanie nepodstatné. V prípade ak protistrana pri vašom výsluchu sa bude pýtať na meno partnera, treba sa ohradiť voči tomu že meno partnera je pre dokazovanie nepodstatné.

puskaruka
28. jan 2019

Ak máte deti, tak áno