Musí otec platiť na dieťa, keď nie sme zobratí?

lili235111
14. jan 2013

Ahojte,byvame z priatelom u mojej maminy a mame dcerku,nie sme zobraty ani nemame nikde ze druh a druzka,je zapisany na rodnom liste aj priznal otcovstvo.Pocula som ze by mi mal aj tak platit na malu aj ked zijeme v jednej domacnosti a ze musi prebehnut sud koli otcovstvu,ze aj ked vlasne peniaze zostavaju v jednej kase(v rodine) tak to tak ma byt.Je to pravda?prosim poradte nemam skusenostu

lea641981
14. jan 2013

ved priznal otcovstvo ked mate rodny list dietata a hodil tam svoj podpis 🙂
ked das navrh na sud tak ano bude platit ale mala by prebehnut uprava styku s maloletym dietatom a otcom a dieta bude pridelene sudnou cestou tebe alebo otcovi 🙂
si myslim teda ja 😕
si myslim ze tam aj ked zijete pekny zivot sediet ako navrhovatelka a odporca vo veci upravy styku s maloletym dietatom a sudit sa ppritom o vyzivne 😕

cudne pre otca si myslim 😲 😲 😲 😲

bodka13
14. jan 2013

nejako som to nepochopila 😕 ....žijete spolu-teda zrejme si rozumiete a spoločne aj hospodárite ako píšeš ....prečo chceš aby ti osobitne posielal peniaze na malú ?....toto by som riešila,až keby sme sa rozišli ....prvé by som si požiadala o zverenie dieťaťa do mojej opatery a potom výživné na ňu

prasiatko30
14. jan 2013

ja tiez nechapem - otec tvojho dietata s tebou byva u tvojej matky a on neprispieva ani jednym centom na domacnost a na vybavu pre dieta????

som si to musela este raz precitat - pokial vy dvaja zijete spolu a on normalne prispieva na dieta a domacnost tak nie je potrebne mat nejake sudne rozhodnutie na to aby platil - len pokial by ste sa rozisli on by odisiel z domu a nechcel by ti prispievat na dieta tak by si mala zacat podnikat nejake kroky k tomu aby si zabezpecila to aby si plnil svoje povinnosti + dohodnut styk otca s dietatom. ale pokial vy spolu zijete a on nema problem pripspievat ti na domacnost a na dieta tak to nemusis riesit cez sud

danka_ba
14. jan 2013

Ak som to pochopila správne, chces zistiť ci musi platit aj ked ste spolu bez papiera. Nemusi. Len v tom p ripade by musel platit ak ho das na sud.
S priatelom mame dve deti, neni sme zosobasení - ani evidovaní ako druh a druzka. Zijeme s spolocnej domacnosti a o deti sa starame spolu = tak to mas asi aj ty.

zabka88
15. jan 2013

ak žijete spolu a partner sa podiela na výdavkoch domácnosti i na výdavkoch za dieťa, tak nie je dôvod aby niečo platil.. alimenty by si dostávala vtedy, keby že žiješ sama a partner by na výživu a výchovu vášho dieťatka prispeval sumou, ktorú by mu určil súd.. iná situácia by bola keby býval s vami ale finančne sa vôbec nepodielal..

napíš presnejšie info...

serehezada
24. jún 2013

Ahojte mam podobný prípad zijem s priatelom u jeho rodicov a nedava mi na malu ani cent s prveho manželstva ma 7rocnu dceru a nanu plati vyzivne 150eur...stravu si kupujem s materskej a s vyzivneho s prveho vztahu mam 6rocnu dcerku a byvali na malu plati vyzivne 150eur.... a vsetko financujem sama terajsi priatel mi nedava vazne a ni cent a zijeme spolu ako sa to da riesit nevie te mi poradit uz niekedy ozaj nevladzem navsetko som sama.....jednej da a druha ma holi zadok aj rodnom liste je napisani otec priznal ocovstvo....das sa to aj sudom vyriesit ale ze byvame jednej domacnosti... ☹ niekedy sa kumne sprava otec male ako by som bola vzduch a stale sa podlizuje ex manzelke apotajomky si snou vyvolava ked ma volat ze ma si pris pre dceru..vsetko predomnou taji dokonca aj postu....keby mozem tak uz som tu neni ale nemam ozaj kam ist s dvoma detmi...pomozte ak mozte poradte mamicky Dakujem.... ☹

silviasestakova
27. jún 2013

Ja mam taky problem mame s partnerom spoločne dve deti chlapcou 11roč. a 1a pol.roč. a byvame v jeho rodič.dome zdedil.A posledne dni mi dost psychicky ubližuje a vyhana ma z domu do p... .Mam tam aj trvale bydlisko aj s detmi.Mam si podat žiadost o vyživne?Nemam vôbec s tym skusenosti poradte mi dakujem

sadomaso
29. jún 2013

No takze kedze byvate v spolocnej domacnosti a teda sa aj ty nepodielas na plateni najmu elektriky atd ..
Tak vlastne tuto polozku za teba plati priatel , predpokladam ze ty mu neprispievas.
Takze ti nevznika narok na vyzivne , presne ako tu tety pisu.
Vyzivne mozes ziadat nie len na malu ale aj na teba pokial nie ste sobaseny do prveho roku zivota dietata potom uz len na dieta.
Podmienka je ze nebyvate v spolocnej domacnosti.
Inak sa to neda dokazat ci plati alebo neplati ci niekto vobec plati a tak.

petula8
7. júl 2013

no pokiaľ žijete v jednej domácnosti a teda je pravdepodobné že asi aj hospodárite spolu s peniazmi tak vtedy nie je potrebné aby prispieval výživným na dieťa. Prispievať by mal len vtedy, pokiaľ by ste nežili v spoločnej domácnosti